Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako pravilno uzeti bris uretre?
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
Molim vas odgovorite mi,jer vec drugi put sam morao sam da uzimam bris uretre jer lekari-urolozi to nece da rade,jer se to nosi na analizu u higijenski zavod i jedino privatni dermatolog moze da mi to uradi.
Tako da sam bio prinudjen da sam uzmem bris uretre-kako kazu u higijenskom zavodu to nista nije strasno, mada mi niko nije rekao da ujutru ne treba da mokrim.
Prvi put kad sam uzimao bris proslo je oko sat-sat i po posle zadnjeg mokrenja,mada su mi rekli tada da je trebalo da ne mokrim ujutru ili da prodje najmanje 2 sata od zadnjeg mokrenja.Ja sam otisao u WC i uzeo bris kako su mi objasnili cela vatica je bila unutra u uretri i polako je izvadio iz uretre i stavio u epruvetu-nalaz je bio: Bez patoloskih promena(uradjeno 2006).
Drugi bris uretre sam opet sam uzeo kod kuce i nisam ujutru mokrio ali posto je uretra-mokracna cev bila suva ja sam jedva uspeo da uvucem stapic sa vatom,mozda je max 1 cm(pre 5mm) unutra u mokracnu cev bila vatica, ali to me je toliko bolelo da mi se slosalo i zamalo da se onesvestim,jer nisam mogao dublje da uvucem stapic niti da ga okrenem oko ose da pokupim ako ima sta(prilicno bolno iskustvo za razliku od prvog jer je tad bila vlazna mokracna cev -uretra pa sam mogao lakse i sa mnogo manje bola da uzmem bris)-nalaz: Bez patoloskih promena.(2007)
To je dobro znam, ali moja supruga vec 2 godine se muci sa Eserihijom,sa gljivicama,sluzi.....i vodimo aktivan seksualni zivot, i na srecu ja nemam nikakve bakterije u uretri.
Ono sto me je zaprepastilo je to sto je jedan lekar,neznam mu ime i na kom forumu je rekao, kako bris uretre se uzima tako sto vatica treba da bude u uretri-mokracnom kanalu od 2-4cm!!? i da se onda polako okrene stapic da bi se skinuo epitel-ako se tako kaze i lepo uzeo bris, i da naravno to treba uzeti ujutru pre mokrenja.
Kako da ja to izvedem kad je ujutru suva mokracna cev i nemoze vise od pola milimetra do maksimum 1cm da udje vata u mokracnu cev,a o okretanju stapica ni reci.
Zanima me jel sam pravilno uzeo bris,mislim na ovaj drugi put ili mora vatica da bude dublje u mokracnoj cevi,ili je ovaj doktor u pravu pa ovako nemoze se sa sigurnoscu tvrditi dali sam lepo uzeo bris i da se utvrdi imam li eserihiju ili neku drugu bakteriju?
Jer sledeci put cu sigurno ici kod dermatologa da mi uzme bris,nadam se dame nece toliko boleti.
Zanima me postoje li neke druge vatice sa stapicima koje su manje, ili iste se koriste i za bris uretre kod muskarca i za vaginalni bris kod zena?
Molim vas odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne postoje druge vatice,to su te :D
Bris se pravilno uzima kao sto ti je taj Dr i rekao.
Ne znam kako to da se izvede a da ne boli jer ako umocis stapic u bilo sta pre stavljanaja u uretru,desterilisaces ga.

:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
2-4cm?? Veruj mi da je nepodnosljiv bol.Dok ostali ginekolozi kazu da je dovoljno koliko moze cak i sa vrha,jer ako postoji Eserihija ona ce biti prisutna i tu.Nadam se da ce se jos neko javiti kome je to radjeno ili zna,moracu sledeci put ipak ici kod lekara da mi to uzme.Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
neprijatan osecaj i mora da boli nazalost. U privatnim laboratorijama, obicno uzimaju i bris (bar u novom sadu). Imaju vrlo tanke zice sa malim slojem vate na vrhu, ti stapici isto bole, ali manje nego neki deblji

Praksa je da se bris uzima na 2-3 cm, mada na VMA znaju da uzimaju samo sa vrha, odnosno do 1 cm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ama ljudi ako sam ja dobro shvatio čoveka on je sam uzimao bris uretre -ne mogu da verujem da ima i toga ! :x
Bris uretre se uzima onako kako ti je doktor i rekao dakle najmanje dva sata od poslednjeg mokrenja i bris se uzima 2-4 cm u dubini mokraćne cevi.
Ne mogu da verujem da si to sam uradio ! To kod nas rade laboranti koji su specijalizovani za to dok ti pridržavaš penis radi lakšeg izimanja uzorka !

Stvarno sam ostao u čudu posle ovoga što si rekao da si sam sebi radio bris ! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
I to dva puta.Isao sam u higijenski zavod u Uzicu, iposto se tamo daje bris i onda tamo ti laboranti su mi rekli da tako i tako sam uzmem,tako sam i uradio ,i rekli su mi koliko moze da udje stapic toliko a to je bilo 1-1,5cm ali zato sto sam 2 sata pre toda mokrio pa je bila vlazna mokracna cev-uretra, a drugi put mi je ginokolog dao da uradim bris ne rekavsi ni gde ni kako jer nema ko to da mi uradi ko -urolog?? Pa sam morao sam opet, ali posto sam uvece mokrio a ujutru uzimao bris mokracna cev je bila suva i nije imalo sanse nikako da vata udje u mokracnu cev i pored toliko bola da mi se smucilo da se onesvestim jedva sam uspeo 5mm.Nalazi su i prosle i ove godine isti nema izolovanih patogenih materija-na srecu.
sledeci put cu privatno da idem za bris ali ljudi stvarni boli kad bi bilo samo malo vlazno sve bi bilo u redu, a i u spermokulturi i prosle godine i ove nema isto patogenih materija-znaci da sam imao bilo kakvu bateriju eserihiju ili drugo bilo bi i u spermi,a moja zena ima eserihiju i nikako da se izbori sa njom.Pozdrav,sta da kazem ,rabije je bilo sto juznije to tuznije a sad jedino Beograd i to privatno sve ostalo ko kakvu srecu ima i kako se snadje. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ja opet ponavljam da ne mogu da verujem da ti sam uzimaš bris , jer mi je to prosto neverovatno ali stvarno to mislim.

Ako mene pitaš, te doktore u tvome mestu bih ili rasterao ili naterao da probaju sami sebi da urade bris pa da shvate da je to skoro nemoguće uraditi kako treba.
Da se razumemo ja sam te nalaze radio u Higijenskom Zavodu u Nišu i svaki put bris mi je uzimao laborant koji radi na brisevima.
Iskreno da ti kažem da ni meni moj urolog nije rekao da ne smem da mokrim minimalno dva sata pre uzimanja brisa i to sam saznao kada sam otišao da uradim bris, kada mi je jedan veoma ljubazan momak koji radi na brisevima postavio to pitanje tako da sam morao da dodjem na bris tek sutradan. ( inače moj urolog kako se kasnije ispostavilo nije uradio puno stvari koje je trebao da odradi u mom slučaju ).
Evo ti neko moje iskustvo možda će da ti pomogne čisto da ti bude lakše :

Ja navijem sat par sati pre nego što ću da idem na davanje brisa i izmokrim se i onda posle dva naredna sata ne mokrim nego odem da dam bris. Prvi put je bilo veoma bolno davanje brisa ali drugi put mi je bilo lakše. Takodje mi je veoma bolno prvo mokrenje posle davanja brisa i kasnije nemam problema sa mokrenjem.
Ne verujem da ti samostalno mora da uradiš taj bris čak šta više mislim da su upravo laboranti ti koji to moraju da urade kao što je slučaj i u Nišu.
Ti nisi nikada ni uzimao bris niti si gledao kako se to radi niti si u stanju da sam sebi u mokraćnu cev staviš bris i pravilno ga odradiš, ma koliko ti to neko pričao.

Prosto neverovatno to što si napisao šta se radi u Užicu. Na žalost svega ima u praksi što potvrđuje i tvoj slučaj.

Iskreno, žao mi te što sam mora da prodješ kroz to !

Prijateljski pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako pravilno uzeti bris uretre?
PostPoslato: Sre Jun 11, 2014 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2014 4:37 pm
Postovi: 1
Vidim da nije dugo komentarisano na ovu objavu,iako je prvi link koji mi se pojavljuje kad googlujem "bris uretre". Vec mesec dana odlazem isto jer ne mogu reci da nisam bio uplasen komentarima koje sam procitao. Ali ljudi. Danas sam otisao i mogu vam reci da je najbezazlenija stvar ikada. Neprijatan osecaj i ''bol'' traju bukvalno 4 do 5 sekundi i to je sve. Ako se suzdrzite i ne mokrite jos reciimo 2,3 sata posle toga,necete osetiti bol ni u toku prvog mokrenja posle toga,jednio blago peckanje (barem je meni tako bilo). Daleko od toga da je neizdrzivo i da boli kao ne znam sta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako pravilno uzeti bris uretre?
PostPoslato: Pet Jun 27, 2014 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 27, 2014 1:36 am
Postovi: 1
A reci mi gde si radio bris? Na drzavnoj klinici negde ili u privatnoj laboratoriji? Trebam i ja da radim ali ne znam gde da idem...cuo sam da u privatnim klinikama imaju te tanke igle s kojima udju pa manje boli...a ti sad kazes da ne boli skoro uopste...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: