Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ARRHYTHMIA EXTRASISTOLICA VENTRICULARIS
PostPoslato: Pet Feb 02, 2007 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 3:35 am
Postovi: 4
TOKOM MONITORINGA ekg-A REGISTROVAN JE SINUSAN RITAM PROSECHNE F78/MIN.UKUPNO JE ANALIZIRANO 16999 KOMORSKIH CIKLUSA.MIN F43/M REGISTROVANA JE U TOKU SNA,A MAX F138 U STANJU MIROVANJA KAD JE ZABELEZENA JEDNA OD EPIZODA SVT,TRAJANJA 25SEC.
ZABELEZEN JE VECI BROJ POLIMORFNIH POJEDINACNIH VES,UKUPNO 27494.BILO JE 124PARA VES,2087BIGEMINIJA I 1707TRIGEMINIJA.ZABELEZEN JE I MANJI BROJ POJEDINACHNIH SVES,UKUPNO 317,SVT SA BRZIM KOMORSKIM ODGOVOROM,PROSECNO 132/MIN,BILO JE 14,SVE U MIRU. MAX PAUZA IZNOSILA JE 1562msec.
Kao prvi lek dali su mi propafen koji nije doneo rezultate,zatim sotalex koji je malo ublazio aritmije,zatim sam pila 5lekova dnevno(2meseca) MiNSETIL(3x1) I PRESOLOL(2x1) aritmije su se ublazile ali nedovoljno...ponudjena mi je opcija RF ABLACIJE ...koja mi (kako doktor kaze) ne garantuje da ce biti uspesna...i da cu morati da pijem lekove pa bar pola zivota.....pritom se bolje iliti sasvim OK OSECAM bez ikakvih lekova...nemam tegobe sto je njima nemoguce sa takvim rezultatima...
TREBA MI JOSH NECHIJE MISHLJENJE...USPUT imam 21god....nebih bas na operaciju:)
HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: EHOKARDIOGRAFSKI NALAZ
PostPoslato: Pet Feb 02, 2007 4:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 3:35 am
Postovi: 4
...radila sam i ultrazvuk srca na EKG-u u zakljuchku pise:
BLAGA ELONGACIJA PREDNJEG MITRALNOG KUSPISA.
KLINICKI I EKG NALAZ ODGOVARAJU ZA VIBRATORNI SUM NA SRCU KOJI JE BENIGNE PRIRODE,A NASTAJE USLED FIBROMUSKULARNIH ABERANTNIH SNOPOVA U LEVOJ KOMORI (?????????????????).
TOKOM PREGLEDA SE REGISTRUJE POREMECAJ RITMA PO TIPU ES!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 02, 2007 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
Zdravo, moje ime je Jelena i imam mnogo blazi oblik venrikularne aritmije, ali moj ti je savet da se obtratis jos nekom lekaru za misljenje, npr u Institutu u Sremskoj kamenici.Licno sam nasla sajt americke klinike za srce broj 1.gde za toliki broj ekstrasistola, ali ako se dobro osecas ne preporucuju ablaciju, tako da mislim da bi ti najbolje bilo da se ipak posavetujes sa jos nekim.Inace ja osecam extrasistole, i cini mi se da ih nekad uopste nemam dok me nekad pola dana maltretiraju, svaki drugi, treci otkucaj, u paru itd...Ja sam ostala na maloj dozi presolola i tablete magnezijuma, koji mi je puno pomogao.Ponavljam, trazi jos necije misljenje pre nego sto doneses odluku, i to od nekog specijaliste za aritmiju(kao sto sam rekla moj savet u Kamenici)
Pozdrav i srecno, Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 02, 2007 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jowana zdravo,
ja sam pod istim naslovom pre godinu dana postavila pitanje,pa ako te ne mrzi idi pod opcijom ''traži'' i naći ćeš.

Ja sam išla kod kardiologa koji se bavi samo aritmijama (ne znam odakle si 9 ali definitivno se operacije ne prepisuju tako olako.
Meni čak nije hteo lekove da uvede odmah da bi se isključio i psihogeni faktor.

Ja bih se konsultovala sa još nekim.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 3:35 am
Postovi: 4
iz Beograda sam!!!
Obratila sam se mnogim Lekarima i josh uvek ne mogu da pronadju uzrok tome...zakazaLi su mi opet hoLter pa cemo videti dali su se rezultati promenili:)
HVALA NA ODGOVORU!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 10, 2006 1:16 pm
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ja bih ti preporucila, ako vec nisi bila, ide na Kardiovaskularnu Kliniku Dedinje, ili na VMA, nekako u te dve klinike imam poverenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 2:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Definitivno ti treba dobar kardiolog.

Da li su ti rađeni testovi na viruse ,jer ne preležani virus (pa i prehlade) kao štto je bilo kod mene hoće to da izazove .Meni je uradjeno preko 10 krvnih analiza uz holter, ultra zvuk srca, tiroideu i te analize.

Pa tek onda može da se traži daalje kod mene je nađeno da neka jača prehlada napravila te aritmije i zato sam samo mirovala ..........itd. već sam opisala .


Ali mislim da te još neko pogleda -nije naodmet čuti još neko mišljenje, još ako ti nije sve odrađeno ,onda potraži ipak nekog ozbiljnijeg(mislim da je suviše olako donet zaključak za operaciju, to me i pobunilo ,a ne zna se od čega ti je)

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
Upravo i ja se slazem sa tim, mislim da kod nas doktori jos ne znaju puno o aritmiji.Meni su sve lekove izmenjali(verapamil, propranolol, presolol, vece doze)isprepadali me necisto, dok nisam dosla kod doktora koji je radio kao specijalista za aritmiju u Kamenici a sad radi privatno.On mi je znatno smanjio aritmiju, kombinacijom lekova, al ne puno(kao sto su mi prepisivali pre tog), znatno me oslobodio straha a i naucio.Dakle aritmija moze biti izazvana necim, ali i sama od sebe(dakle bez jos nekog oboljenja, virusa i sl.)Zato je potrebno sve pretrage uraditi i prvo probati kombinaciju lekova pa tek onda npr ablacija. Ja ne mislim da je strasno ziveti sa odredjenom dozom leka dnevno, jednostavno covek se navikne vremenom.Znam da ablacija se vise primenjuje kod npr WPW puta ili za druge oblike aritmije,a kod polimorfnih extrasistola je manja sansa da uspe, pa zasto sebe izlagati pre upotrebe drugih sredstava.Opet ponavljam, nisam lekar, ali govorim kao neko ko ima visegodisnje iskustvo sa aritmijom,(imam 32 god a pocela mi je sa 25 otprilike), a trenutno i moj otac zadnje dve godine se "pati"(tata mi ima i VES i atrijalnu fib, sad izregulisanu lekovima).Dakle moje misljenje je samo naci dobrog lekara i sa aritmijom moze da se zivi, i to kvalitetno.Pozdrav i srecno i nadam se da ce sledeci rezultati biti bolji:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 11:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
PS. I opet dodajem , ako se za nekoliko meseci ili godinu dana ispostavi da je tesko regulisati aritmiju lekovima i ako bi mi dva nezavisna specijalista za aritmiju preporucila ablaciju, u redu, odlucila bih se , al opet za nekog ko ima iskustva a ne neko ko mi kaze unapred kaze da "najverovatnije nece uspeti".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanja
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Jelena,
vidim da se razumes u aritmije pacu ti poslati PP (Kao sto sam i minji)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
jelenans,
Mozes li da nam preporucis tog doktora? Ako ne zelis da ga reklamiras, mozes na PP...
Pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Eto, dve osobe koji su isto godište(ja imam33) isto razmišljaju. :lol: Pa to vam je dovoljan dokaz(nismo lekari,ali iskustvo...)

Ja sam isto odustala od državnog ,jer zbog straha nisam mogla da čekam danima ,iako sam imala neke vezice, nego sam otišla po preporuci kod privatnika......i završila sve za sat vremena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 3:35 am
Postovi: 4
RadiLA SAM ANAlIZE NA SVE viruse I SVE JE ok!!!!
U SVAKOM sLuchaju widecemo shta kaze sad ovaj HOLTEr(19tog)...
HVALA svimA!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: beograd
Jowana je napisao:
iz Beograda sam!!!
Obratila sam se mnogim Lekarima i josh uvek ne mogu da pronadju uzrok tome...zakazaLi su mi opet hoLter pa cemo videti dali su se rezultati promenili:)
HVALA NA ODGOVORU!!!!!!!!!!


Interna "B"klinika KCS.Prof.Grujic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ARRHYTHMIA EXTRASISTOLICA VENTRICULARIS
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 8:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 7:10 pm
Postovi: 1
Devojka ima 22 godine,a dijagnoza koju je dobila je:
St post myocarditidem virosa susp.
Arrhythmia extrasystolica ventricularis.

Nalaz na plucima auskultatorno vezikularno disanje
Cor akcija ritmicna, tonovi jasni, sumova nema
EKG sin ritam fr 96/min. , jedna VES bez znacajne promene u ST i T talasu
TA 100/60mmhg.
Da li mi neko moze pribliznije reci o cemu se ovde radi?

Jos da doddam. kada je nosila holter imala je oscilacije otkucaja od 45 do 175.

_________________
tRla BaBa LaN dA jOj PrOdJe Dan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: