Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: krvni ugrusci pri menstruaciji
PostPoslato: Sre Jan 03, 2007 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ja sam tara i imam 25 godina.dve godine pokusavam oststi u drugom stanju i nista.problem kod mene je nedostatak ovulacije a kod supruga jako los spermogram.menstruacija mi je tacna na svakih 29 dan ali od kako pokusavam ostati u drugom stanju pojavljuju mi se jako veliki krvni ugrusci a i jako je bolna,to mi se ranije nije desavalo vec od kad pokusavam ostatii u drugom stanju.to me jako zabrinjava.molila bi vas da mi odgovorite ako znate nesto o tome,inace koristim vec cetri meseca bromocriptin a suprug proxeed

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
zar niko nema odgovor na ovo pitanje

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 07, 2007 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
tarasara je napisao:
zar niko nema odgovor na ovo pitanje

Bez pregleda teško ćete sebi naći leka.
A ovde vam možemo dati savet tek nakon isrpnijeg iznišenja vaših rezultata.
Na ovako opskurno iznešen problem mogu vam dati odgovor samo vidoviti astrolozi, a njih nema na ovom sajtu nadam se!

Pozdrav Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:) Poslato na PP ali mislim da je edukativno da se iznese za sve posetioce sajta. :roll:
tarasara je napisao:
ne znam stvarno koja je vasa profesija ,al ste veoma UTESNI,blago receno jako eticni.kad pistem o nekom problemu pretpostavljam da neko zna uzrok jer je prethodno imao prilike da se suoci sa tim.,pa sam pretpostavila da me moze posavetovati a ne da mi govori kako bi se obratila vidovitim,kojim niko i ne veruje.to sto ste napisali je stvarno ruzno i stvarno ne znam svrhu ovog sajta ako svakom odgovarate ovako. ali hvala vam u svakom slucaju

Draga "tarasara" niko ne može da vam pomogne ako se sami ne potrudite, u ovom slučaju iznošenjem vrednosti urađenih analiza. Način formulisanja vašeg problema jako je lepo opisala ObGyn "kako formulisati pitanje za ginekologa", pa ko nije vešt neka tamo pogleda da se nebi ponavljali. Sve drugo bi se kretalo u zoni vidovitosti!

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:10 pm
Postovi: 1
Lokacija: Sombor
Cuj ne moze tebi neko resiti tvoje probleme ako ih ti ovde napises,mozda bas niko nije ni imao situaciju kao ti i zato i ne zna sta da ti odgovori.... :roll:Evo makar sto se tih ugrusaka tice,ja sam imala te ugruske,i znam da su jako bolni,ali doktorica mi je rekla da je to ponekad i uzrok malokrvnosti...I ot kada sam pocela da pijem gvozdje prestali su :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na odgovoru
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
hvala vam na odgovorima
naravno da moje probleme nemoze niko resiti sem mene.zivim u SAD i verujte da ovde doktori rade veoma povrsno jer analize koje radim ne daju pacijentima vec cuvaju kao fajl,kad sam im trazila rekli su mi da postupak traje jako dugo .i meni je receno da sam anemicna tj eritrocit2.9 leukociti 7.4 a hemoglobin 95 ali mi nikakve tablete nisu dali sem bromocriptina jer kako mi je receno prolaktin je povecan nesto malo vise od normale

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Draga Tarasara, imam slican problem! Vec 3 godine planiramo trudnocu, ali nista i ako su nalazi za sada ok. M su mi takve kavim si ih opisala a uz to sam anemicna. Prije sam pila ferum+vit.C a sada sam sam pocela sam sirupom Ferroglobin. Sirup se kupuje bez recepta i moze ti samo pomoci, detaljnije se mozes raspitati u apoteci! Ako te jos nesto interesuje, pitaj!
Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Draga Tarasara, imam slican problem! Vec 3 godine planiramo trudnocu, ali nista i ako su nalazi za sada ok. M su mi takve kavim si ih opisala a uz to sam anemicna. Prije sam pila ferum+vit.C a sada sam sam pocela sam sirupom Ferroglobin. Sirup se kupuje bez recepta i moze ti samo pomoci, detaljnije se mozes raspitati u apoteci! Ako te jos nesto interesuje, pitaj!
Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 5:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
hvala ti na informacijama.
znaci i tebi su obilne m i imas te krvne ugruske,da li su tebi rekli da je to od malokrvnosti il je to neki poremecaj.probacu da nabavim taj sirup mada pretpostavljam da je jako tezak i neukusan.meni nisu nista preporucili mada cu vec sutra napraviti termin kod lekara i pitati za tako nesto ako uopste postoji ovde u americi
hvala ti od srca

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 10:43 pm
Postovi: 53
Lokacija: tu negde
Draga Tarasara,pokusaj da dodjes do misljenja jos nekog lekara u vezi prolaktina,jer blago povisen prolaktin vrlo cesto nastaje kao posledica stresa,a s' obzirom da pokusavas da ostanes u drugom stanju ja tu vidim mogucu vezu.I meni je prolaktin bio blago povisen skoro god. dana i kada sam naucila da se ne nerviram,on se vratio na normalu.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Tarasara, i kod mene su menstruacije jako redovne mada ovulacija nekada izostane. Kao sto sam spomenula obilne su sa ugruscima. Moja doktorica kaze da je to zbog anemije. Zato pijem preparate gvozda a sada sam pocela sa sirupom Feroglobin, mada mi se ne svida i ako je s medom i ima okus narande. Slobodno se jos raspitaj i posavjetuj sa ljekarom sta bi najbolje bilo da pijes kako bi popravila krvnu sliku.
Evo ti nesto o Feroglobinu:
-Tecni tonik sa zeljezom, cinkom, kompleksom B vitamina
-sadrzi hranjive tvari za stvaranje hemoglobina( crvena krvna zrnca)
-pomaze u ocuvanju energije i vitalnosti
Preporucuje se u trudnoci,oporavak nakon bolesti, kod menstruacije, starijim osobama kao i djeci itd...
Bezopasan je i mozes ga kupiti na svoju ruku :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
kako sto sam navela pijem bromocriptin lekar mi je reko da je uredu ali sam nastavila da pijem po pola tablete od2,5 mg.i MASLACAK mislim da si 99%tacna sto se tice toga da mi je od stresa ,pokusavam da se ne nerviram ali znas kako ti je danasnji zivot bez nerviranja ne moze proci jedan dan.volela bi da i ja prestanem da se nerviram ali to je nesto jace od mene.jako mnogo zelim da ostanem u drugom stanju i verujem da je stres zbog toga najveci.
ammy da li vi imate dece il i vi pokusavate ostati u drugom stanju,veruj mi i pre sam bila anemicna ali nisam imala te krvne ugruske to mi se pojavljuje od kad pokusavam zatrudneti,svakako da cu poceti piti taj sirup jer jako cesto imam osecaj malasalosti a i pospana sam verujem da ce mi to pomoci.
hvala vam puno

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 11:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 10:43 pm
Postovi: 53
Lokacija: tu negde
Znam da je boriti se sa stresom jako tesko,ali ja sam uspela,a borim se sa sterilitetom vec 6 god.Draga Tara,mlada si i sve sanse su na tvojoj strani.Nemoj praviti tu gresku sa nervozom.Sto pre se nje resis to ce pre bebac doci.Kazem ovo iz najboljih namera.Toliko sam videla zena koje su bile jako opterecene trudnocom i kad su prestale sa tim-trudne!Mozes stresom i nervozom narusiti kompletnu hormonsku ravnotezu.Radi na tome da se opustis,da manje mislis.Znam da je to tesko,ali nije nemoguce.Beba ne moze doci na silu :wink:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Tarasara, da mi imamo jedno djete. Trudnoca je prosla bez ikakvih problema, dojenje itd, i ako sam i tada bila anemicna. Mislim da anemija nema veze sa zacecem ali neka me neko ispravi ako nisam u pravu. Naravno, moras gledati da popravis krvnu sliku i piti odredene preparate.
Moram spomenuti da nam je kod prve trudnoce trebalo nesto oko godinu dana da dode do zaceca. Sada kada planiramo drugu trudnocu, tri godine pokusavamo, ali nista. MM nalazi su uredu kao i moji, osim sto ja imam lijene jajnike pa ovulacija nekada izostane ali i pored ovulacije ne dolazi do zaceca :-? . Razlog zasto nisam odmah zatrudnila i razlog zasto sada ne dolazi do trudnoce jos nije pronaden :-? :-? :-?
Peostaje mi jos da provjerim prohodnost jajovoda....

Tebi zelim sve najbolje i da sto prije zatrudnis :) !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 22, 2007 4:55 pm
Postovi: 54
I ja imam slican problem,mada imam jedno dete od 3 godine ,svaki pokusaj da (ponovo) ostanem u drugom stanju je uzaludan.Takodje i meni su menstruacije preobilne i puno ima ugrusaka.Nisam malokrvna i imam 25 godina.

_________________
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: