Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: STRES I STITNA ZLEZDA
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 2:21 am
Postovi: 7
Pre skoro 2 godine mi je izvadjen levi rezanj stitne zlezde (Hashimoto je dijagnoza) i posle opearcije su se svi hormoni vratili u normalu. Pre par dana sam bila na redovnoj kontroli i nazalost TSH je 11,28 (T3 i T4) su ok. Doktorica mi je prepisala pola tivorala dnevno - zauvek!!! Da li je moguce da je do poremacaja doslo uslde nenormalnog nerviranja (kao sto je slucaj kod mene u poslednja 203 meseca) i da li ima sanse da ako smirim sebe smirim i stitnu (jer, napominjem da su mi rezultati posle operacije 1,5 godinu bilu skroz ok (imam 27 godina).
PUNO HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Ne znam sa medicinskog stanovistra da li bi ti smirenost pomoglo oko tih rezultata ali ja sam 2 godine starija od tebe i s vremena na vreme popijem tabletu za smirenje kao sto su persil ili bromazepan.

Persil je na biljnoj bazi neverujem da moze da skodi.

Iskreno mene dosta smiri a i mogu normalno da zaspim .

Neznam kakvih problema imas u zivotu pa se puno nerviras ali polaziste svake gadne bolesti je stres.
Mozda nisam prava osoba koja treba o tome da te savetuje jer i ja sama nemogu da prestanem da se nerviram oko gluposti. :(

Pozdrav :D

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: problem sa Hipertireozom
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 3:38 pm
Postovi: 1
Od pre mesec dana sam i ja saznala da imam povišene vrednosti T3 i T4, a umanjeno CHS. Pijem tiastat 2x1, propanolol 2x1/2, nekad manje propanolola i mnogi simptomi su mi nestali, kao ubrzani metabolizam, velika nervoza, znojenje ruku. 8.2. idem na kontrolu na WMA u Bg sa analizama pa ću videti kako stojim. Imam bebu od 16 meseci i posle porođaja sam imala veliki stres kada su mi rekli da nesto nije u redu sa UZ bebine glave, sada je beba ok , ali posledice moje su tu. Da li odlazak na more i udisanje joda deluje pozitivno na moju bolest. i da li je moguće da se sanira u nekom doglednom roku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Najverovatnije se radi o autoimunom tieroditisu koji najcesce jeste posledica stresa i nervoze a hoce cesto da se javi u trudnoci a narocito posle porodjaja.treba uraditi antitela i eho stitne zlezde.Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:01 pm
Postovi: 5
Pa poremecena funkcija stitne zlezde i nervoza su circulus vitiosus, sto znaci da nervozom podstice poremecaj a on sam stvara simptome nemira.

I mene interesuje da li znaci da ako se vestacki umanji nervoza (anxiolitikom ili antidepresivom) kakvog to uticaja ima na stitnu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tiroida
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:48 pm
Postovi: 2
Pre nekoliko meseci počeli su moji zdravstveni problemi: problemi sa tiroidom (dijagnoza-Hashimoto tiroiditis), anemija (gvožđe-u relaciji od 2 do 5) i učestala menstrualna krvarenja ( u poslednja 3 meseca 5 puta). Šta da radim i kome prvom da se obratim? Imam 32 godine i majka sam dvoje dece.
Unapred zahvalna,
Danijela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 12:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Gandra je napisao:
Najverovatnije se radi o autoimunom tieroditisu koji najcesce jeste posledica stresa i nervoze a hoce cesto da se javi u trudnoci a narocito posle porodjaja.treba uraditi antitela i eho stitne zlezde.Sve najbolje!!!


Antitela na sta?

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 5:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Anti TPO-At


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Uh, nije mi bas najjasnije, tek sam juce dobila analize. Proveravala sam hormone zbog izostanaka ovulacije. Radila sam samo TSH od ovih sto su za stitnjacu i rezultat mi je 4.29 a ref. vr. su od 0.4-4.00 znaci malo je poviseno. Koliko je ovo strasno i kako se i da li leci?
Hvala unapred,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 5:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cao Blonde :D

Pazi, to nije strasno poviseno (meni je TSH bio 13), ali dr Ivica je vec negde pisao da ti rezultati bukvalno mogu da variraju iz sata u sat!!!! Idi u laboratoriju i trazi da ti urade ovo sto ti je oljaeha napisala (Anti TPO Antitela) i neka ti urade fT3 i fT4. Na osnovu te analize (tih antitela) moze da se vidi (ako su povisena) da li imas autoimunu bolest - Hasimoto tireoiditis.

Koliko sam ja upucena u materiju, ako su mnogo povisena ta antitela to moze da bude uzrok "neplodnosti" (privremene, dok se antitela ne spuste, mada ne postoji nikakva terapija da se ona spuste :cry: - ovo ti pisem, jer to imam i ja, podosta su mi povisena).

Ja sam uradila i Anti TPO Antitela i Antimikrozomatska Antitela (to su ti iste analize tj. pokazuju istu stvar (prisustvo Hasimota ili ne), ali se razlicito rade) i meni su oba bila povisena, jedno 300 i nesto, drugo oko 600. :cry:

Hajde javi se kad to zavrsis, mozda je sve vreme u stvari to problem kod tebe??!! :roll: Jel si radila te analize nekada do sada??!! Prosto ne mogu da verujem da te niko od lekara do sada nije poslao na to??!! Bar da je posumnjao??! :roll:

Drzim ti fige da sve bude u redu i javi se!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Da,Majja je u pravu stom se tice objasnjenja oko antitela.Moze se desiti da su hormoni u granicama normale a antitela povisena.Tada funkcija stitne zlezde nije narusena ali svakako se radi o Hasimoto tiroiditisu.Posto je tebi povisen TSH,trbalo bi da FT4 (T4) bude snizen,sto bi znacilo da imas hipotireozu odnosno smanjen rad stitne zlezde.Ali sve su ovo nagadjenja i iskustva nas koji smo prosli i prolazimo kroz sve to.Zato,pravac laboratorija i bices sigurna!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 7:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Danas me zvala moja doktorka i rekla da uradim FT3 i ta antitela, ne znam zasto nije rekla i FT4.
Meni su hormoni ranije bili ok i onda sam radila jednu vantelesnu i sve se okrenulo naopacke! Nadrukali su me hormonima u tom postupku (radenjo u Vsegradskoj pre malo vise od god. dana). Posle svih maltretiranja resila sam da promenim doktorku koja je za kratko vreme resila stvar da nema fizickih prepreka za prirodno zacece zbog cega je radjena VTO ali se javio ovaj nus efekat vantelesne.
Radim sutra hormone pa vam javljam, hvala puno na odgovorima!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hajde, i nemoj da nas zaboravis, javi nam rezultate!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 1:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Naravno :)

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Prolaktin 394 8h 220 11h 114 u 13h ref vr. 40-530 mlU/l

FT4 16.34 ref.vr. 12-22 mlU/l

AMC-At (TRO) 8.31 ref.vr 0.00-10.0 mlU/l

Koliko vidim ovo je sve ok :) Mogu vam reci da sam se bas bila zabrinula. Jos samo doktorka da potvrdi :)
Imate li vi sta da dodate?

Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: