Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za savet -Alergija šta dalje...
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pre osam ana iz čistog mira mi je u roku od pola sata ''buknula''upala grla.....do ujutru sam već dizala jastuk jer mi je bilo teško i da gutam i da dišem.

Odmah sam otišla kod dr.- dijagnoza- upala laringsa (jaka) i spazam ,tako da su krvni sudovi pritisnuti i otežano ...je već sve što sam opisala.

Dobila sam odmah deksazon i linkocin i 10 dana presing.

Sutra isto .....Treći dan nije htela da primam deksazon ,već samo antibiotik....Medjutim u toku popodneva osetim ''zatezanje'' lica i po njenoj preporuci ,ako nema početka otežanog gutanja ili disanja da odmorim u suprotnom da se javim.

Četvrti dan opet deksazon i linkocin.Poslednji deksazon. Linkocina ukupno sedam (do danas) .kad je bio poslednji. Došla sam kući pojela ništa neobično i popodne osetila ''zatezanje lica'' otok jezika i malaksalost (vrtoglavicu) .Ja sad više stvarno ne smem da pretpostavim da li nije tu bilo i malo panike :oops: :oops: .Ali sam odmah primila deksazon ..............i isključila mi je narednih dana proteine.


Zanima me

1.Da li toliki deksazon može da šteti nečemu u organizmu?

2. Šta da preduzmem i da li ima smisla raditi alergo probe ,jer sam ih radila pre par godina i ,naravno ništa značajno (mada nisam imala ovakve tegobe).

3. I molim najljubaznije .dr.Ivicu ili dr.Branislava ili nekog od lekara da mi da savet ....jer šta god da pojedem ,uradim ja čekam reakciju ..........DA li je ovo uopšte prava alergijska reakcija ,od koje može doću do gušenja


Izvinite na preopširnosti ali ja stvarno nisam umela kraće da opišem , da bih dala koliko-toliko tačne podatke.

Hvala Vam unapred...........





Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav.

Ovakva kratkotrajna, "impulsna" terapija Deksazonom uglavnom ne moze da naskodi organizmu, osim ako vec ne postoji aktivan ulkus zeluca, jako nestabilan dijabetes ili izraczena hipertenzija.

Alergoprobe ima smisla uraditi, ali tek posto prodje oko 2 nedelje od upotrebe pressinga.

Simptomi nkoje ste opisali ne lice na alergiju.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 4:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ma i meni sve vise lici da nije alergija...................ali ja danas opet poceh u licu da oticem ,vratu , s vremena na vreme mi ruke "splasnu " ,pa opet oteknu.

Nista mi nije jasno , sta da radim :cry: .........Cak sam pomislila da nije neka voda , medjutim dr. mi kaze da jeste bio bi mi povisen pritisak ..



STA DA RADIM , DR.IVICE? Definitivno nije ok . samo sto ne znam ..onako kako ja opisem "otok " ispada da je ko alergija . Medjutim ipak ja od neceg " oticem" " naduvam se " ili vec kako da opisem .....nemam gusenje , malo teze gutam ( cak i to je s'vremena na vreme - nije ni to stalno)....... ali imam neprijatnost definitivno . " Zateze" mi i vrat i lice i ruke,i imam blage nesvestice................
Bas je prosto narodski opisano , ali ja vise ne znam kako bih priblizila situaciju..... :oops: :oops: :oops:

Molim Vas dr. Ivice ako ikakvih ideja imate (i vremena na prvom mestu ) savetujte me sta dalje da radim .

Hvala najiskrenije. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ovo mene podseca na angioneurotski edem, koji moze da bude isprovociran alergijom, ali i psihogeno, ili infektivnim agensima.

U svakom slucaju potrebno je uraditi lab. analize, krvnu sliku sa rucnim brojanjem radi odrdjivanja eozinofila, sedimentaciju, urin, a od biohemije obavezno fibrinogen, ureu, kreatinin, transaminaze, bilirubine, glikemiju, CPK, LDH i CRP.

Sbog potencijalno postojeceg sindroma gornje suplje vene uraditi odmah i RTG grudnog kosa sa skopijom, kao i kardiolosku dijagnostiku - ukljucujuci ultrazvuk srca.

U medjuvremenu, koristite diuretike (na primer Lometazid), antihistaminike (licno vise volim stare nespecificne verzije kao sto su Fenergan i lentostamin), kortikosteroide samo pod kontrolom ordinirajuceg lekara (ja obicno dajem pronizon, 1+0+1 5 dana, zatim smanjujem vecernju dozu na pola, pa je ukidam, i poom smanjujem jutarnju dozu do ukidanja). Takodje, dajem i sumece tablete kalcijuma.

U medjuvremenu obavezno uzmite i sedative. Aspirin 100 nije na odmet, ako niste alergicni.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 18, 2007 1:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Dala sam nalaze krvi , do veceras cu ih imati .

Pa cu se javiti ..................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Evo ih rezultati .............da ne pišem sve jer su u redu Leukocitarna formula)Krvna slika
Od biohemije :

Fibrinogen (koagulometrijski) , glukoza, urea-serum, kreatinin- serum, bilirubin- ukupni, ALT(SGPT), AST(SGOT) ,CK (kreatinin kinaza), CRP, LDH.

Sve je to u redu .sem :

Sedimentacije eritrocita(BD) - 10 - (0.00 - 10.0)
Leukociti 11.1 (4.0 - 10.0+ 10'9/l )
Eritrociti 4,96 (3.50 - 4,80 *10'12/l )

Ja ne znam , ali mi se sve čini kao da se neki virus ožda nalepio na već postojeći i ......Nisam više ništa radila jer, sve mislim da je to to. Valjda da je nešto ozbiljnije ????????????????

Pa zar nisam u pravu?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Verovatno ste u pravu.


Ostajem pri tome da se uradi RTG pluca i iskljuci postojnje sindroma gornje suplje vene.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 1:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Hvala i poslušaću savet.

P.S.
Da li se radi samo običan snimak pluća ili ........ :oops: :oops: :oops:, i da li se naglašava ,pošto bih otišla privatno to da uradim , pa baš da ne ispadnem glupa, jer mi doktorka nije tako nešto pominjala , pa da je ne bih ispitivala , bolje me Vi uputite.


Hvala najlepše.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 1:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
A da a ultra zvuk srca sam radila pre par meseci ,to valjda ne treba da ponavljam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako je UZ srca bio u redu i ako je RTG pluca u redu (sa snimkom i iz profila), a pritisak Vam ne varira - nista onda, sedite kuci i zaboravite na lekara.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Dobih rezultate sve, pa bih da se konsultujem sa Vama (neću više da vas davim :oops: )Ali ja skoro da ni jednu reč ''na našem običnom '' jeziku da ne razumem :oops:

Nalaz snimka pluća:

Ne vide se patološke promene koštanozglobnih stuktura grudnog koša.Plućna šara lako naglašena hilobazalno desno.Ne vide se senke infiltrativnog karaktera u plućnom parenhimu.Kostofrenični sinusi slobodni.Srčanosudovna senka odgovara životnom dobu i konstituciji.
Indikovana dalja kardiološka kontrola.


Kardiološki :

Objektivno:Kardijalno kompenzovana, normalno prebojene kože i vidljivih sluznica,lice lako otečeno, glas lako promukao, srčana akcija ritmična,tonovi jasni.TA 110/70mmHg, nalaz na plućima je uredan, štitna žlezda nije uvećana niti bolnana palpaciju.


Ehokardiogrfski nalaz:Aorta je u korenu normalnih dimenzija, valvula je trivelarna,separacija veluma u sistoli je dobra , protok na ušću je uredan, ušće je kompetentno.Leva pretkomora je noormalnih dimenzija ,kontraktilna,bez stranih masa..Mitralni zalistak je uredne ehomorfološke strukture,protok uredan,registruje se trag MR.
Leva komora normalnih dimenzija,dobre sistolne i dijasistolne funkcije, normalne debljine zidova bez segmentnih ispada u kontraktilnosti u trenutku pregleda.Desne srčane šupljine b.o. protok AP i TU je uredan,registruje se trag regrutacije na oba ušća.Perikard je bez efuzije, lako raslojen iza desne komore.
Uraditi nalaz T3,T4,TSH,FT4.
Mirovanje,polivitaminska ishrana.
U slučaju pojave alerg.reakcija Claritine.


U medjuvremenu ja sam uradila analize ''štitne žlezde'' i sve je uredu.

Kardiolog misli da je kod mene došlo usled primanja 4-5 deksazona do neobjašnjivog vezivanja ''neke'' vode i da čekamo par dana da se organizam ''isčisti'' pa da odem ponovo kod jega .......

Dr. Ivice kad budete imali vremena vi pogledajte ovaj izveštaj i ako vam ne bude neki problem samo mi prevedite na ''naš'' jezi k i volela bih da čujem i Vaše mišljenje...................


Hvala od srca :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 6:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Na "najnaskijem" jeziku: NIJE VAM NISTA! :wink:

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 1:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma doktore Vi ste genije ,odkad ja to tvrdim.

Znači ništa , pa na kraju će da bude stvarno ovo što moj kardiolog reče da su sinusi , i da otičem od toga .


Ma ja sam mirna samo da nije srce ostalo nek se '' naduva i otiče'' , splašće...... :P


Pozdrav i hvala Vam još jednom na posvećenom vremenu , i vidimo se na onom ''zajedničkom'' postu, na kardiologiji. :lol:


Još jednom HVALA :wink: (na ovom ''najnaškijem'' srpskom) :lol: :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 24, 2007 10:43 pm
Postovi: 9
Hvala ti puno na odgovoru, puno mi je znacio, jer sam se stvarno uprpila :o . Zao mi je sto tako dugo prolazis kroz sve to, ali dobra stvar je da su ti svi rezultati ok. Verujem da ce ti ubrzo biti bolje :D .

Ja sam se konsultovala sa mamom, koja je inace lekar, i ona mi rece da nemam razloga za brigu. Rekla mi je da pocnem da pijem eritromicin, ali nisam u mogucnosti da ga nabavim ovde bez recepta, a ne zelim da odem kod doktora ovde i da mi naplati 100$ za petominutni pregled. Za sada samo pijem cajeve, limunade, med... i sve se nadam da ce bol nestati.

Hvala jos jednom i zelim ti brzo ozdravljenje. :D

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za sve je kriv Deksazon
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 07, 2009 7:11 pm
Postovi: 2
Lokacija: Leskovac
Evo i ja da napisem moje iskustvo sa deksazonom.

Kocenje vilice, vrata i ruku je normalna pojava dok sam koristio deksazon (obicno kada je nivo unesenog deksazona u krvi mali), a ovo su povremene: pritisak u ocima (narocito je mucno kada se gleda bela boja), trnci u prstima ruke(ima trenutaka kada sam pomislio da me drma slog, ne daj boze), povecan apetit, povecan pritisak(ovo je najvise izrazeno u vecernjim satima).

Najverovatnije nekom ko prvi put koristi deksazon moze biti zastrasujuce iskustvo kada se pomesa povecan pritisak sa kocenjem ekstremiteta.

Takodje moram da napomenem da sam ga koristio u razlicitim intervalima:
mesec dana (najduze), dve nedelje, nedelju dana, i nekad po tri dana. Primetio sam da ove pojave vec krecu posle treceg dana koriscenja deksazona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: