Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nadutost stomaka
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 17, 2006 1:18 am
Postovi: 13
U zadne imam problem s nadutoshcu stomaha,mada bitnih razloga za to nema ,imam 24 god, redovno se bavim sportom,ne jedem previshe masnu hranu,ne konzumiram alkohol i cigarete...sve u svemu vodim zdrav zivot kolko toliko i sto je najgore uvek mi je bio ravan stomak...takodje tu nadutost prati i neznatno povecanje kilograma.Da li je ovo problem koji trazi odlazak kod doktora ili se moze reshiti nekim cajevim,nekim mozda diureticima, necim sto se moze kupiti u apoteci bez recepta.Takodje koliko u ovome moze da pomogne hidrokolon terapija, kao i gde se ona izvodi u bgd i kolika je cena,posto adekvatne informacije nisam mogla naci na netu.
ovo je moje prvo pitanje na sajtu za koji mislim da je jako koristan i dobar
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 9:40 am
Postovi: 4
Pre dve godine imala sam slicne probleme,sa neprestanim podrigivanjem i u jednom trenutku stomak mi je bio toliko nadut da je popucala koza okolo stomaka cinimi se u toku noci.
Jedna prijateljica mi je rekla za extrat od kombuhe, jedne skopske firme,
narucila sam i vec nakon nedelju dana konzumacije osetila sam kako mi stomak splasnjava i nema onog dosadnog podrigivanja...
Ne znam da li je to bilo virusno ili ne, ali jos dva puta mi se desio isti problem i opet sam ga veoma brzo sanirala sa kombuhom

_________________
Ekstrat od kombuhe jedinstven u svetu,energetska bomba, podize imunitet, opusta nervni sistem, jako antikancerogeno dejstvo, cistac krvi. Ucinite nesto i za vase zdravlje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
imam isti problem... jesam se ugojila, ali na stomaku to nije salo, vec se nadujem kao zaba, na dodir, moj stomak je tvrd kao kamen, i obicno pocinjem da se nadimam popodne i uvece ne mogu da disem...

nema veze sa kolicinom hrane, jer mi se naduje i ako ne jedem skoro nista...

ne znam koji je lek za to...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2006 10:53 am
Postovi: 48
Isti problem je i mene pratio. U sloveniju sam poslala krv i poslalil su mi koju hranu ne smem jesti, vec nakon 1 mesec zaboravila.

_________________
Probala skoro SVE na nasem i evropskiom trzistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 04, 2007 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Izbacila sam iz ishrane sve stvari koje nadimaju (boranija, grasak, kupus, kiseo kupus...). Primetila sam i da burno reagujem na salate i zitarice. Doduse neki put mi se stomak naduje ujutru i kad samo popijem vodu. Mislim da to ima veze i sa balansom dobrih i losih bakterija u crevima. U svakom slucaju ako to duze traje treba proveriti kod lekara. Meni su otkrili Kronovu bolest, ali nemoj da se sekiras, nadutost ne znaci automatski i da si bolestan. Ja sam imala jos brdo drugih simptoma. Nije lose da kad ti se bas puno naduje stomak zapises sta je bilo na jelovniku. Tako mozes da vidis da li je u pitanju neka konkretna hrana (ako se ponavlja svaki put) ili nije vezano za ishranu. Mislim da u apotekama ima tabletica koje ublazuju nadimanje, a mozes i da probas onaj jogurt Activia.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 18, 2007 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
I ja imam veliki problem sa nadutoscu stomaka. NE znam od cega je to, ne verujem da je od hrane, ali isto tako ne verujem da je od nekih bakterija. :roll: ne znam da li to ima veze sa time sto mi je ceo zivot zacepljen nos(posto imam devijaciju), pa malo brze jedem nego drugi. Isto tako, cuo sam da i gazirano pice, proizvodi belog brasna, kafa, alkohol, cigarete, a narocito zvake(koje ja zvacem skoro svaki dan) nadimaju stomak. Stoga iskreno molim bilo kog ko ima neka znanja o ovome ili licna iskustva da mi pomogne. Mozda je to zbog disanja na usta, mozda zbog neceg drugog,ne znam ni sam! MOLIM ZA POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
Pa sta je ovo, nije valjda da niko ne zna neko resenje za moj slucaj??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
????
:( :( :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 7
@ darko

zvake ne nadimaju nego naduju stomak. a ti ces do kraja zivota imati nadut stomak, to je 100%, jer ti se organizam navikao na taj nacin zivota
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: STA DA RADIM?
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 12:11 am
Postovi: 1
pa sta je ovo, jel ovaj danijel citav? I ja imam problema sa nadutim stomakom, doktor mi je proporucio sab simpleks , a posto njega nema u nijednoj apoteci, zamena za njega je gasvan. Planiram sutra da ga kupim, a i nije skup(oko 80 din). Samo sto nisam siguran bas dal ce mi pomoci, jer je on i za gasove, a ja nemam bas neki problem sa gasovima. Moj VELIKI problem je sto verovatno dok jedem, brzo jedem i gutam vazduh, pa mi je uvece stomak uvek ko da sam u petom mesecu trudnoce. A doktor mi kaze da nema potrebe da idem kod interniste, jer je ujutru kad se probudim, stomak za nijansu manji. MOLIM ZA POMOC!!!!!! Sta da radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa istina je da kad zvaces zvake gutas vise vazduha. Isto tako i ako dises na usta dok jedes. Ja sam polako naucila da vise disem na nos i pomoglo je. Gazirano pice u svakom slucaju treba izbaciti, pa cak i kiselu vodu. Inace te tabletice koje su u principu za gasova pomazu kod nadutosti. Na taj nacin se izbacuje visak vazduha koji se nasao u zeludcu i crevima. Meni bar pomazu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 7:40 pm
Postovi: 1
i ja imam slican problem ko dacha,ali sporo jedem a stalno mi je nadut stomak, ne znam sta da radim. Pomozite ljudi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 5:41 pm
Postovi: 14
narode jeste rigorozno, ali uradite test tolerancije na hranu. postajem dosadna s tim, ali stvarno pomaze :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NIJE TO TAKO STRASHNO
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:45 pm
Postovi: 12
Moracu prioritet da dam devojkama \ zenama. Proverite jajnike! Nije smesno.
Ukoliko je ipak u pitanju hrana, ako jedete kikiriki, kokice i ostale "grickalice", znajte da je to uzrok nadimanja. Isto vazi i za gazirana pica. Manje hleba, vise kretanja, manje spavanja popodne, vise pesacenja i - stomak ce biti ravan kao daska!
Ponavljam, devojke, proverite jajnike! :P

_________________
Uhvati zvezdu padalicu!
Danda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Osecaj nadutosti moze da ima razlicite uzroke, pa je i lecenje razlicito. Najcesci uzroci i principi lecenja:

1. Kaskadni ili ptoticni (spusteni) zeludac, u kome se hrana duze zdrzava, pa je vise izlozena kiselini. Lecenje Cisapom ili klometolom.

2. Aerofagija, nesvesnio gutanje vazduha, tokom jela i izmedju jela. Lecenje: sedativi, promena nacina ishrane, dugo zvakanje, Gasvan, Cisap.

3. Poremecaj lucenja pankreaticnih enzima. Lecenje: Pankreatin ili Digestal uz jelo

4. Poremecaj crevne flore. Lecenje: Probiotic kapsule.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: