Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Seboreja
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 2:56 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Neka prvo dr Gorana, kao dermatolog, i kao kompetentan strucnjak za Vas problem, da svoje misljenje, a posle cemo se dogovoriti za lecenje i negu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 2:06 pm
Postovi: 3
Zaboravih: dermatolog mi je rekao i da mogu da stavljam na zone koje su pogodjene ovim problemom kremu sa 2% glikolnom kiselinom i da to na duze staze moze pomoci. Sta vi mislite o tome?
Ja jos nisam probao jer na zalost na kremama koje sadrze tu kiselinu nikad nije navedena i koncentracija te sam dva puta narucivao u apotekama (ne stanujem u Beogradu) da mi je naprave "po meri" ali je bila jako neprijatnog mirisa i nekako nerazmaziva pa sam odustao. Mozete li mi navesti neku marku za koju znate da bi bila odgovarajuca? S obzirom da se glikolna kiselina nalazi u kremama protiv bora oko ociju, ako sam dobro shvatio, u njima mozda ima i sastojaka koji mi ne trebaju odnosno koji bi mozda iritirali ovu kozu koja vec i ovako pati?

Eh kad bi postojale pilule protiv seboreje, stavim na sebe vise krema nedeljno nego jedna prosecna princes krofna! ;-)

Hvala vam unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seboreja?
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 4:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Hajde lepo opisite Vase kozne promene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 6:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Idealno bi bilo da napravite fotografiju vase koze digitalnom kamerom ili cak mobilnim telefonom sa kamerom i da mi fotografiju posaljete na mail [email protected]. Da se klinicki potvrdi o cemu se zaista radi. Jer nesto moze da lici na seboreju a da u stvari bude kontaktni alergijski dermatitis ili atopski dermatitis ili psorijaza ili iritacija ili rozacea ili periorbicularni dermatitis ili demodikoza...
U svakom slucaju glikolna kiselina nije ono sto bi se dalo kod seboroicnog dermatitisa koji je gljivicno obolenje koje ima klinicke osobine kontaktnog iritantnog dermatotisa tj, zapaljenja koze. Koza je po tipu masna ili mesovita a po stanju dehidrirana jer je zapaljena. Ona se ne sme nicim iritirati to je kao dosipanje benzina na vatru, ne sme se mnogo mastiti to je ulje na vatru, potrebno je da se koza hladi i hidrira a da se u sledecem aktu smanji broj gljivica. Bilo bi dobro da Vas Vidimo, ali ako ne ostaje teledermatologija-dg pomocu fotografije pa bih u konsultaciji sa mr Silviom mogla da Vam predlozim nesto najbolje moguce za negu i lecenje a sto pri je tom i bezopasno i najjeftinije. tj sto ima najbolji odnos benefit-risk -cost

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 2:06 pm
Postovi: 3
Vrlo ste ljubazni oboje!!!
Evo kakva je situacija:
Sve je pocelo pre nekoliko godina sa belo-zuckastim naslagama na vlasistu (koje su postale s vremenom debele koje sam ja u neznanju tretirao samponima protiv peruti) i tada blagim crvenilom oko nosa i na celu u predelu gde mi kroz kacigu motora ulazi hladan i zagadjen vazduh te se nisam obazirao.
Vremenom se stanje pogorsalo. Pojavilo mi se perutanje i na otvoru slusnog kanala i iza usiju sto mi je pogotovo smetalo jer nosim naocare. Na licu - na celu, iznad obrva, u korenu nosa i na obrazima tik oko nozdrva crvenilo se pojacalo, koza je dobila blagi reljef i prilicno me pece i svrbi.

Pre godinu dana sam potrazio strucnu pomoc. Uspeo sam da resim problem u kosi u potpunosti, doduse koristim i dalje svakodnevno sampon koji mi je prepisan a koji sadrzi lipo amino kiseline i ureu. Nestale su bez traga i smetnje iza usiju.
Jos se povremeno (jednom mesecno) pojavljuje ljustenje koze na otvoru usnih kanala (koje tretiram sa kremom koja koja sadrzi: betametazon 17,21-dipropinat 0,064g).
Medjutim na licu stanje se ne popravlja. I pored svih suzdrzavanja u ishrani bar jednom nedeljno crvenilo postane izrazenije, pocne nepodnosljivo da pecka, "reljef" postane izrazeniji i koza pocinje da se ljusti, peruta te moram da 1 ili 2 dana zaredom stavim kremu koja sadrzi: gentamicin sulfat 0,166g i betametason 17-valerat 0,122g a koju mi je dermatolog prepisao. Svakako rekao mi je da je ne zloupotrebljavam i da je mazem po potrebi a sto redje ali eto moram da je koristim bar jednom nedeljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seboroicni dermatitis ili...
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 8:53 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Predlazem sledece:
22.2.05 od 17-20 h mozete doci na besplatan pregled kod dr Gorane i mene. Pregled zakazite telefonom. Broj je 557-553.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 11:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
problem je i sto ne koristite antimikoticnu terapiju.

Seboroicni dermatitis izaziva 7 tipova malasezija, kvasnicama slicnih gljivica. Tri od njih izazivaju perut , a ostali daju uglavnom promene na licu i ovi bolje reaguju na climbazol a ne na ketokonazol.

Jedini za sada prisutan kod nas proizvod koji sadrzi klimbazol, ketokonazol i ulje cajnog drveta je Squaphan P koji pored peruti koju odlicno zbrinjavaju i Samponi kao Head and Shoulder sa Cink piritionom, deluje i na gljivice koje daju zapalenjske promene na licu.
U svakom slucaju ste dobro dosli bilo na netu u virtuelnom bilo u realnom savetovalistu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
da li je to ovaj proizvod o kome govorite ( squaphan P):

http://www.beautycenter.co.uk/liste_art ... arque=411#

zamolila bih vas za informaciju kako ga treba upotrebljavati i koliko puta npr dnevno/nedeljno kada je lice u pitanju ?

najlepse hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Squaphan sampon
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 6:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
U apoteci "SB Trade" imate preporuceni sampon. Telefon apoteke je 557-553.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
hvala vam puno
zivim u nisu ali probacu da dodjem do bgd-a
uskoro putujem za kanadu pa sam mislila da narucim i preko interneta ako je to taj sampon

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seboreja
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 12:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mogu da Vam posaljem pouzecem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
odlicno
ja sam vam se javila e mailom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 03, 2005 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 10:18 pm
Postovi: 1
postoji jedna odlicna grcka krema-mast ( ne secam se tacno), koja btw nije na bazi kortikosteroida, a koja je veoma brzo i uspesno izlecila seboreju kod mog tate, mislim da se zove ELIDEL ( jako je tesko naci u srbiji, potrazite je po bolje snabdevenim apotekama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elidel krem
PostPoslato: Pet Mar 04, 2005 10:21 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Elidel krem mozete naci i kod nas. Cena je 1.970,00 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 04, 2005 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
hvala vam puno na informaciji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: