Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Seroxat
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2006 5:23 pm
Postovi: 19
Neuropsihijatar mi je prepisao "novi lek" za panični poremećaj - "Seroxat". Do sada sam upotrebljavao "Rivotril" po potrebi, a to je bilo 1-3 puta mesečno kada bih uzeo 1/4 tablete da sprečim "napad". Lekar mi je kazao da će mi ovaj lek nakon nekoliko nedelja puno pomoći u nekim popratnim sitnim fobijama koje prate moj panični poremećaj.

Zanima me da li se neko ovde leči "Seroxatom" i kakvi su mu utisci o dejstvu tog leka. Da li utiče na promene u seksualnom ponašanju (nezainteresovanost, impotencija isl.)? :(

Unapred se zahvaljujem. [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Seroxat
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:19 pm
Postovi: 48
Ja sam citala po internetu iskustva nekih ljudi koji piju ili su pili ovaj lek s obzirom na to da moj lekar razmislja o tome da mi ga uvede u terapiju zbog bolova i stezanja u grudima. Iskustva ljudi su vrlo negativna u smislu da je veoma tesko ostaviti ga uz propratne tegobe i puno drugih negativnih reakcija organizma.
Potrazi pa procitaj i ti . U svakom slucaju i ja bih volela da cujem misljenje strucnog lica ili nekog sa foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hehe
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 12, 2006 11:02 pm
Postovi: 3
koji to ljudi i koja iskustva..pijem ga evo god i po dana i spasio mi je zivot..
inace je u pitanju bila anksioznost sa panicnim napadima..
pocinje se uvijek sa malom dozom pa se ide ka vecoj dok se ne naviknes..nuspojave su pojacana anksioznost mucnina itd ali traje par dana...prve rezultate mozes ocekivati tek posle 4-5 nedelja..nema nikakve zavisnosti..ali se nikad ne prekida naglo...pije se najmanje 6 mjeseci ..za duze epizode po godinu pa i dosta duze..kad ti bude skroz dobro nastavis da pijes jos tri mjeseca za svaki slucaj da se ne vrati..onda lagano spustas dozu i kraj...evo ja sam smanjio dozu i lagano ga ukidam pa me evo ziv i zdrav..a veceg protivnika tableta nije bilo od mene...nisam nikad ni tabletu protiv glavobolje smio da popijem..ali dodje vrijeme kad vidis da se uzaludno boris jer uvijek se vraca i odlucis fino da se lijecis i izlijecis se...
eto vidim da ovdje ima i doktora pa neka me isprave ako grijesim..

da napomenem da se uz antidepresiv uvijek uzima neki anksiolitik prvih dva mjeseca dok ad pocne da djeluje i onda mse ukida ako je sve ok..
citam da mnogi lijece anksiozno depresivna stanja anksioliticima i tako u nedogled...anksiolitici krpe a antidepresivi lijece..naravno treba biti uporan..isplati se vjerujte mi:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2006 5:23 pm
Postovi: 19
Hvala psiho... meni je doktorka prepisala i minimalnu dozu rivotrila (1/4 tablete uveče), ali ja za sada nisam to uzeo nego trpim početne doze seroxata, koje su koliko vidim minimalne (prepisala mi je 1/2 tablete od 20 mg dnevno, ujutro). Po tvojoj priči lečenje će znači potrajati... pa OK, ako bude bilo rezultata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ..
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 12, 2006 11:02 pm
Postovi: 3
seroxat djeluje tacno gdje treba i odlican je lijek..ja sam imao jake nuspojave ali to me nije sprijecilo da nastavim..najbolja kombinacija sa seroxatom je xanax ili ksalol to je isto..mozes slobodno da pijes prvih dva mjeseca ..to su male doze ne moze da ti skodi..najvjerovatnije ce ti za 10 dana dr povecati dozu na cijelu tabletu 20mg..budi uporan pij ga redovno i nemoj se razocarati ako ti odmah ne bude bolje jer djeluje s odgodom..
ja ga jos malo ukidam jer mi je sad dobro i ne bi mi smetalo da moram jos god da ga pijem samo da mi bude dobro..
ja sam se par god borio sa anksioznoscu bez ikakve terapije i dosta postizao ali se uvijek vracalo i to svaki put sve jace..
eee koja sam ja budala sto odmah nisam poceo da ga pijem..a jos vece doktori koji nisu provaljivali sto mi je u stvari..
samo polako drzi se...ne da ces biti opet onaj stari nego bolji nego stari..
pozdrav..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ..
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2006 5:23 pm
Postovi: 19
psiho je napisao:
seroxat djeluje tacno gdje treba i odlican je lijek..ja sam imao jake nuspojave ali to me nije sprijecilo da nastavim..najbolja kombinacija sa seroxatom je xanax ili ksalol to je isto..mozes slobodno da pijes prvih dva mjeseca ..to su male doze ne moze da ti skodi..najvjerovatnije ce ti za 10 dana dr povecati dozu na cijelu tabletu 20mg..budi uporan pij ga redovno i nemoj se razocarati ako ti odmah ne bude bolje jer djeluje s odgodom..
ja ga jos malo ukidam jer mi je sad dobro i ne bi mi smetalo da moram jos god da ga pijem samo da mi bude dobro..
ja sam se par god borio sa anksioznoscu bez ikakve terapije i dosta postizao ali se uvijek vracalo i to svaki put sve jace..
eee koja sam ja budala sto odmah nisam poceo da ga pijem..a jos vece doktori koji nisu provaljivali sto mi je u stvari..
samo polako drzi se...ne da ces biti opet onaj stari nego bolji nego stari..
pozdrav..


Hvala na podršci Psiho, puno sreće i zdravlja ti želim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Ja sam pocela juce da pijem seroxat i nepada mi na pamet da ga ostavim jer se nadam da ce mi pomoci.Velikom broju ljudi je pomogao pa valjda ce i meni.Nikakve nuspojave me nece spreciti da ga pijem jer ce one vremenom nestati dok se priviknem na lek.Uz njega pijem i rivoteril 3x1mg

Samo napred i ne plasi se lekova!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: