Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Protiv prvih bora oko ociju
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima!
Imam 42 godine,zdravu ,normalnu i prilicno dobro ocuvanu kozu za svoje godine. (subjektivan sud)

Pojavile su mi se prve mimicne bore oko ociju i htela bih da to podrucje negujem odgovarajucom kremom.
Najprimamljivije mi zvuce antirid kreme Eucerin i Vichy,ali sam u dilemi da li ih kupiti jer mi se cini da je to prilicna materijalna investicija za nesto sto mozda i nije tako efikasno.
Htela bih da cujem strucno misljenje dr Gorane i mr Silvia u vezi sa ovim kremama,njihov kvalitet i njihova efikasnost.
Takodje bih ih zamolila da mi kazu sta misle o apotekarskim kremama koje se izradjuju u laboratorijama(Zivim u Beogradu)
Konkretno ,kako 'ocenjujete' superhidratantnu kremu sa kolagenom koju sam odnedavno pocela da koristim kao nocnu (previse je masna da bih je koristila kao dnevnu) a koju izradjuje laboratorija apoteka "AKO-LEK" Dzordza Vashingtona 2.

Takodje,sta mislite o njihovim antirid kremama.






Zahvaljujem na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Antirid
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 8:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Draga citateljko foruma,
Eucerin i Vichy su dobri brendovi, ali moje licno misljenje je da podloga njihovih antirid kremova nije bas najbolja, u smislu da je posna. Nisam pristalica tradicionalnih, bezvodnih i masnih antirid kremova, ali za zimu, narocito, antirid krem treba da bude masniji. Stoga, ja bih Vam preporucio Vichy krem Nutrilogie I ili II ili Revitalift nocni krem. Ako Vam je koza suva ili normalna, koristite jedan od ovih preparata za negu celog lica, vrata i predela oko ociju.
Laboratorije pri apotekama mogu da izradjuju sasvim dobre kremove.
Sto se tice "Ako-lekovih" proizvoda, ne mogu Vam nista preciznije reci, jer nisam video ni jedan njihov proizvod. Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje. Ukoliko Vas zanima jos nesto ili je nesto ostalo nejasno, javite se ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Hvala Vam na zaista brzom odgovoru.

Naravno da ste mi pomogli Vasim savetom i misljenjem.(bila sam na korak da se uputim u prvu apoteku i kupim Vichyjev antirid)

I ne samo da ste pomogli meni,vec i svima onima kojima cu preneti Vase misljenje.O ustedi para i da ne govorim.
Starenje (koze) je prirodan proces i nemam zabludu da se ono moze zaustaviti,ali jesam pobornik negovane koze i ublazavanja(koliko je to moguce) posledica koje ponekad mogu biti ruzne.
Poneka bora,priznacete,moze nasem licu dati i neki smek.

Bicu toliko slobodna da Vam postavim (a i dr Gorani) sledece pitanja:

1.Da li treba da koristim neku Vichyjevu kremu i kao dnevnu?

2.Po Vasem misljenju,da li Vichy kreme koje ste mi preporucili zaista imaju takav efekat kakav se navodi u reklami da posle redovne upotrebe i nakon 6 nedelja, dublje bore se izgladjuju a sitnije nestaju.Ako ne:koliko je zaista vremena potrebno da bi se video ucinak te kreme?

3.Ako se ova krema ni posle odredjedjene vremenske upotrebe ne pokaze efikasnom(postoji i ta mogucnost jer poznajem zenu kojoj ova kozmeticka linija nije prijala,i posle koje su, po njenim recima,pocele da rastu dlacice po kozi lica)koja bi po Vasem misljenju bila njena jeftinija alternativa?

Puno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Antirid
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 10:23 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Retko koji antirid moze da ukloni vec postojece bore. Medjutim, moze da spreci nastajanje novih i u nekoj meri da blago izgladi postojece. Da bi se videli efekti nekog preparata mora da prodje neko vreme, koje je strogo individualno.
Serija Muradovim kiselinama (40%) ima i anti-age efekat i sa tim preparatom i tretmanom imam licna, pozitivna iskustva, ali to nije krema, vec serija (6-10) tretmana.
Preparati koje sam Vam nabrojao ne bi trebalo da stvaraju dlacice.
Jeftinija, a vrlo dobra "zamena" moze biti, izmedju ostalog, CERAMID krem, apoteka SB Trade, tel. 557-553. Krem je odlican, ima sve aktivne sirovine koje deluju regenerativno i imaju anti-age efekat, kosta oko 300 dinara, a iza krema stoji 10 godisnje iskustvo.
Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje.
Molim i koleginicu Goranu da se oglasi i iznese svoje misljenje. Mozda su njena iskustva drugacija i mozda ima pametnije resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Hvala Vam!
Sacekacu dr Goranu da cujem i njeno misljenje ali Vam moram reci da ste bili od izvanredne pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 1:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U svakom slucaju dobri magistralni kremovi mogu imati cesto i prednost nad skupim svetskim brendovima koji imaju mocne konzervanse i emulgatore na koje se cesto javlje senzibilizacija.

S druge strane skupi preparati obicno dugo stoje na policama i kada su nedavno uradili jednu stih probu na Petoj aveniji u najboljoj parfimeriji i pokusali da odrede koncentraciju aktivnih supstanci koje su bile deklarisane u teglici kreme koja je stajala na polici ko zna vec koliko, aktivnih materija jedva da je i bilo iako rok trajanja kreme jos nije bio istekao.
Mozda bi za mimicne bore trebalo probati sa novom linijom na bazi argirelina i hijaluronske kiseline, to je prirodna zamna za Botoks ali ne dovodi do paralize vec daje relaksaciju mimicnih misica. Tako se gube mimicne bore. Preparat kao napr SERUTOX ili PROTOXse koristi 5-6 meseci 2x dnevno. Vazno je samo da se primenjuje strogo na mimicne bore a ne na atroficne ili gravitacione gde ima kontra efekat- kod ovih bora efikasniji su preparati na bazi Matrexila, a kod atroficnih bora preparati na bazi fitoestrogena.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 1:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Hvala i Vama dr Gorana!

Ako kazete da se SERUTOX ili PROTOX iskljucivo mazu na mimicne bore,sta mazati na preostali deo lica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 10:15 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Matrexyl i phytoestrogene, kao i preparate na bazi kiseline vitamina A i vocne kiseline, a isto tako od pomoci moze biti i IPL sa sondom za stimulaciju fibroblasta kao i Cosmequanice, masina analogna endermoloskoj masini za telo

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bore
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 5:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Isolift kolekcija brenda Uriage u svom sastavu ima vitamin A i voćne kiseline. Krem za negu lica i njihov antirid su sjajni, a cena je oko 2.300,00 din. U svom sastavu imaju i termalnu vodu koja deluje na kozu umirujuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Puno hvala i dr Gorani i mr Silviu!

Sve sam zapisala a moje konacno opredeljenje bice neki balans ili nalazenje srednjeg resenja izmedju mojih potreba i zelja ,i mojih materijalnih mogucnosti.

Za pocetak,kupila sam kremu CERAMID pa cu videti vremenom njen efekat.
Ako se ne pokaze onako kako ocekujem,tu su i ove alternative koje ste mi vi ponudili.

Jos jednom hvala oboma!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ceramid krem
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 9:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Javite da li ste zadovoljni ceramid kremom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Evo izvestaja iz 'prve ruke'.

Naravno da je rano reci da li ce ova krema vremenom postici efekat koji zelim ali moram preneti moje prve (pozitivne)utiske.

Krema CERAMID (za intenzivnu negu koze) je vrlo 'mazljiva',malo masnija ali je koza vrlo lepo upija i nakon toga dobija mekan,barsunast i 'socan' izgled.

Posto kremu nisam kupila ja, vec koleginica koja zivi blizu apoteke,morala sam licno ,telefonom da kontaktiram farmaceutkinju ne bi li dobila neke informacije koje su mi bile potrebne (da li je koristiti iskljucivo kao nocnu ).

Farmaceutkinja koja je bila izuzetno ljubazna i strpljiva dala mi je odgovore na moja pitanja a i savete kako koristiti ovu kremu(nocna...kao dnevna nije najbolja podloga jer je malo masnija a posebno ako se preko nje stavlja sminka),kao i savet i preporuku da,ako zelim, kao dnevnu kremu mogu koristiti HIDRATANTNU KREMU SA KOLAGENOM I ELASTINOM koja se takodje moze kupiti u ovoj apoteci.

Ne sumnjam da ce i ova krema prijati mom licu.

Naravno da sam sva ova moja kratka ,korisna i pozitivna iskustva prenela i drugim zenama koje su se zainteresovale za proizvode ove apoteke.Neke su vec kupile CERAMID kremu a neke ce posetiti ovu apoteku koja,koliko vidim ,od 22.februara daje besplatne dermatoloske savete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 1:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Drago mi je da ste zadovoljni preporucenom negom.
Dobro odabrana nega koze predstavlja za one koji se time bave daleko tezi problem ili figurativno receno veci zalogaj nego lecenje bolesti.

Problem je sto se mora naci krema za negu koja ce najidealnije odgovarati sastavu sopstvene kreme koju koza pravi u obliku epidermalnih lipida.
To je zaista veoma tesko, ali nije nemoguce.
Danas postoje savrsene supstance koje proizvode velike firme i laboratorije kao sto su Kurtrichter i Cognis koje imaju citave naucne timove koji pokusavaju da dostignu i prestignu keratinocite- celije koze koje kao diplomirani farmaceuti uspevaju da naprave sopstveni krem koze pod uslovom da ih u tome ne ometamo.
Od mr Silvia sam nedavno cula i za nercovo ulje koje se pokazalo idealnim dodatkom za kozu koja ima problem sa ocuvanjem vlaznosti i koja je izgubila turgor i elasticnost.
A da ne bismo zalili nerceve sigurna sam da ce uskoro i komponente ovog ulja biti proizvedene na bakterijskim kulturama genetskim inzenjeringom u vec pomenutim svetskim laboratorijama

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ulje ajkule
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 9:20 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Jos jedno ulje zivotinjskog porekla bih preporucio za upotrebu kod izvesnih promena i stanja koze. To je ulje ajkule. Ima sjajne reparativne efekte na kozu, jedina mu je mana miris, slican ribljem ulju, ali moze da se maskira. Ja sam radio neke preparate sa tim uljem i bio sam odusevljen rezultatima. Ono ima 3x vise vitamina A od ribljeg ulja a u nekom procentu ima i alkil-glicerole, koji konkretno ajkulu, stite od bolesti, pa cak i malignih, tako da ajkula nikada ne oboleva od tumora.
Eto, to je jos jedna mala zanimljiva pricica i preporuka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Dr Gorana,to je zaista interesantno.Laik bi rekao da je mnogo lakse negovati zdravu kozu nego leciti bolesnu.


Mr Silvio,mozete li biti malo precizniji u vezi sa ajkulinim uljem koje spominjete.
Kakve efekte ima na kozu?
Za kakvu kozu je prvenstveno namenjena? (problematicnu ili zdravu ili oboje?)
Konkretno,koje ste preparati Vi pravili i kome su namenjeni?
I na kraju,kako doci do Vasih preparata?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: