Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Striae - strije
PostPoslato: Sre Dec 29, 2004 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 29, 2004 12:09 am
Postovi: 4
Nakon upotrebe kortizonsko-antimikotičkog krema na unutrašnjoj strani butina, razvile su mi se vrlo dugačke, duboke i veoma vidljive strije usled sportskih aktivnosti, još pre nekoliko godina. Sada su one malo manje upadljive, ali mi i dalje predstavljaju veliki izvor frustracija. Da li postoji dokazana terapija (možda nekakva dermoabrazija ili estetsko-hirurška intervencija, presađivanje...) koja bi mogla da reši moj problem? Načuo sam da Španci nešto petljaju sa STEM-ćelijama na ovu temu, pa me zanima dokle se došlo sa istraživanjima i praksom. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 29, 2004 9:43 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
najnovija terapija je posebna vrsta lasera excimer na 309, 310 i 311 nm.
Kod nas ga jos nema ali ce sigurno biti

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 10, 2005 8:17 pm
Postovi: 3
Lokacija: pariz
Ja se trnutno lecim hemioterapijom pa sam zbog kortikosteroida dobila strije koje se isto mnogo vide i ima ih stvarno puno.Nadam se da cu posle moje terapije i izlecenja hockinove bolesti moci da sredim i ovaj estetski problem posto sam cula da postoje laseri koji sada to mogu da skinu 100 posto :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 12:30 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Skoro da si u pravu! Mada za 100% JOS NISAM VIDELA!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 29, 2004 12:09 am
Postovi: 4
Draga Daco,

Samo napred i samo hrabro, kao i do sad :)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 7:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda bi mogla u iscekivanju da se kod nas pojavi excimer laser da lokalno tretiras strije 0,05 % tretinoinom ili diferinom i centelom asiatica-om. Mozda bi mogla da konsultujes i Mr Silvia da ti dizajnira neki lokalni preparat za stimulaciju fibroblasta da proizvode nova kolagena i elasticna vlakna i blokadu enzima kolagenaze koja razlaze kolagen. Vazno je da pri tom preparat mne iritira epiderm, sto je vazno ako su strije u predelu unutrasnje povrsine butina

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Strijet?
PostPoslato: Sub Feb 19, 2005 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Interesuje me misljenje stucnjaka sta misle o proizvodu Strijet (kolekcija Prirodni melemi) koji se moze kupiti kod nas u apotekama. Koristila sam u druge svrhe i slican preparat Jomelop (ista kolekcija) za otklanjanje oziljaka, i on mi je na mestima kojima sam ga nanosila zbog rane, ublazio i strije. Interesuje me da li i Strijet ima slicno ili s obzirom da je ciljano pravljen za strije jos bolje dejstvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Strije
PostPoslato: Sub Feb 19, 2005 10:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Prvo nam kazite od cega su nastale strije. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strije
PostPoslato: Pet Apr 01, 2005 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Meni su se pojavile strije za vreme trudnoce.ODVRATNE SU!Da li neko zna neke dobre kreme za njihovo uklanjanje.Verujem da postoje.Ako ste nesto culi recite.Verujem da bi ih se svi voleli osloboditi.Nema veze ako su kreme skupe samo da su delotvorne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 01, 2005 8:59 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Na trzistu se kod nas pojavila i krema iz kolekcije Mustela protiv strija sa centelom. Mozda bi trebalo prvo sa tim probati

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 14, 2005 9:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Sto se tice strijeta iz iskustva ljudi koje ja znam mozes ga nanositi citavu vecnost NE POMAZE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 03, 2006 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Da li je neko koristio za već postojeće strije kremu StriVectin SD?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2006 12:49 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima,
Vec duze vreme trazim po internetu sve na temu strija, mogu reci da sam ovde nasla najstrucnije i najkonkretnije odgovore.
Moj problem sa strijama, je katastrofalan i bukvalno su strije stvar koja me uzasno frustira, tako da kad vidim odgovor da tome nema leka dodje mi da se ubijem.
Imam 25 godina i strije sam dobila usled naglog gojenja, nakon 1999 :evil: Imam ih svuda a najvise po stomaku, butinama, rukama...prosto katastrofa jedna...
Evo para stvari koje sam nasla kako ukloniti strije, ne mogu da kazem da li deluju jer sam se tek od skoro cvrsto posvetila misiji koriscenja istih.
pre svega vise puta pominjana
krema STRIET *280 dinara u apotekama
Pavloviceva mast
Beby ulje
Prirodni krem koji pravite od kantarionovog ulja zumanca i malo soka od limuna.I sve ovo mazati nekoliko puta na dan...smor..
Nedavno sam negde citala da je u nekoj Njujorskoj klinici otkriveno 100% uklanjanje strija putem terapije koja kombinuje laser neke morske soli i slicno, pa je moje pitanje doktorima da li je to mogucei kad ce to doci ovde, da znam koga da ubijem da odem u Njujork:D HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VICHY
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2006 2:06 pm
Postovi: 1
LJUDI PROBAJTE VICHY KREMU ZA STRIJE.ODLICNA JE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ili
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 2:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
ja preporucujem ovo ulje. u principu je namenjeno prvenstveno osobama sa trudnickim strijama, ali zbog sastava mogu da je koriste i osobe kojima je koza suva i peruta se zbog neurodermitisa. meni je odlicno. ni kreme sa 10% urea-om mi nisu znatno ucinile kozu tela elasticnijom. ulje mi bas odgovara.

relativno je nov njihov produkt na trzistu, pa se, ako se na varam, za sada moze nabaviti samo u nemackoj :(

http://www.eucerin.de/products/skin/sen ... geoel.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: