Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Urinarne infekcije
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 3:04 pm
Postovi: 4
Moja trogodisnja cerka imala je vec cetiri urinarne infekcije. Prve tri su bile u roku od 6 meseci (sada se svi prave pametni pa kazu jedna neizlecena), a poslednja je bila nakon 18 meseci. Isli smo na ultrazvuk gde je primecena hidronefroza na desnom bubregu, ali druge analize ne mozemo da radimo jer joj mokraca jos uvek nije sterilna. Sada u mokraci ima bakteriju Pseudomonas aeruginosa u broju 5-20.000/ml urina. Ima li neko slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 7:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Pseudomonas aeruginoza predstavlja bakteriju koja je skoro najcesci izazivac bolnickih infekcija,znaci da se ona najcesce dobija prilikom lezanja u bolnicama i od medicinskog osoblja.Posebno ako je vrsena neka kateterizacija.Sto opet ne mora znaciti da je 100% jer ove bakterije ima svuda.Najcesce se leci kombinacijom lekova zbog velike rezistencije ali presudnu ulogu ima antibiogram jer on najbolje pokazuje na koje lekove je bakterija osetljiva i treba se toga pridrzavati.Ono sto bi trebalo bolje da se ispita ako vec nije jeste uzrok hidronefroze. U tom ranom periodu najverovatnije su kongenitalne malformacije uretera(stenoze i dilatacije) pa to treba sto pre sanirati(operacija je izbor) jer zadrzavanje mokrace pogoduje bilo kojoj infekciji pa i pseudomonasu.Ako se ne leci na vreme moguc je u kasnijem periodu i prestanak funkcije obolelog bubrega.
Nitrofurantoin je uroantiseptik i koristi se kod izlecenja hronicnih infekcija mokracnih puteva ali ono sto literatura kaze je da je pseudomonas rezistentan na ovaj lek! Znaci,po meni,trebalo bi da se uzme neka druga terapija protiv pseudomonasa,mozda ciprofloksacin(Ciprocinal) ali niposto ovo ne primenjivati na svoju ruku jer lekar koji leci vase dete daje poslednju rec!
Srecno!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: VUR (vesicouritheral reflux)
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 7:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 6:55 am
Postovi: 1
Moj malecki decko (9 i po meseci) trenutno ima trecu do sad infekciju - takodje prouzrokovana Pseudomonas Aeruginosa bakterijom i doktor mu je prepisao Ciprofloksacin. (Nadamo se brzom oporavku). Kolike su sanse da se ova bakterija dobije kateterom, ako beba nije lezala u bolnici? Prva mokracna analiza bila je negativna, posle par dana rezultat je pokazao bakteriju, i danas posle 6 dana, ponovna analiza mokrace koja je vadjena kateterom, pokazala je da je u pitanju infekcija. Da li je prvi kateter mogao da inficira bebu?

Inace mi smo otkrili da moj mali decko ima VUR 5-og stepena kad je on dobio prvu infekciju (imao je samo 2 nedelje), od tada je preventativno pio APO-Sulfatrim svaki dan. Potom je dobio drugu infekciju prouzrokovanu e-coli bakterijom kada je imao 4 meseca, posle izlecenja, poceo je preventativno da pije Nitrofurantoin, sada eto ponovo ima infekciju.

Kad bude imao godinu dana idemo na konsultaciju sa specijalistom u Kanadi (gde zivimo) U Maju cemo biti u BG i interesuje me da li neko moze da preporuci specijalistu - decijeg urologa u BG sa kojim bih mogla da se konsultujem oko VUR? Ovde ce najverovatnije da nam preporuce operaciju - kako je to u BG? Uz to pominjali su i obrezivanje, da li to treba?

Unared hvala.
db


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 09, 2005 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2005 6:47 pm
Postovi: 2
Pre mesec dana na redovnoj urinokulturi koju moram da proveravam zbog kontraceptivnih pilula, u mokraci mi je nadjena Esherihia Colli i to 500.000 lkica na ml urina. Nakon terapije Cefaleksinom, radjena mi je kontrola na kojoj je ustanovljeno da sada imam Enterococcus i to 1.000.000 klica na ml urina. Da li su ove dve infekcije povezane i koliko mogu uticati na moje zdravlje? Prepisana mi je terapija antibioticima ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 08, 2005 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 6:55 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ja imam hronicne urogenitalne infekcije izazvane naizmenicno ovim dvema bakterijama vec godinu i po dana non-stop, a prvi put sam ih dobila pre otprilike 5 godina. Terapija je uvek bila antibiotska prema antibiogramu. Maksimum koji je postignut je smanjenje broja bakterija, posle cega bi se ponovo pojavljivale, a pritom su razvile rezistenciju na vecinu antibiotika, tako da sam shvatila da to ne moze da bude pravi put, jer ce mi ispastati drugi organi, a imunitet mi je vec ozbiljno poljuljan. Trenutno uzimam oralno autovakcinu napravljenu na Torlaku od mojih sojeva bakterija i i dalje imam pozitivan nalaz. Lekari dalje od te vakcine ne znaju da me upute, a prilicno su nonsalantni apropo ove vrste problema, jer su to "nekomplikovane urinarne infekcije" i, zaboga, "znate, vrlo su ceste kod seksualno aktivnih zena". Moje misljenje iz iskustva (nazalost) je da ih treba jako ozbiljno shvatiti, jer ako treba konstantno da se trujes antibioticima koji te pritom ne izlece, onda ne znam sta su "komplikovane" infekcije. Ozbiljno razmisljam da predjem na homeopatiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: E. coli - napast
PostPoslato: Uto Feb 07, 2006 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 10:45 pm
Postovi: 6
E.coli je zaista neprijatna bakterija, nisam lekar ali posto se borim sa ovom bakterijom vec par meseci mogu vam reci sta pomaze: kao prvo nikad ne zadrzavajte mokracu u besici - ako vam se piski obavezno to uradite sto pre. Zadrzavanjem mokrace omogucavate divnu sredinu ovoj napasti da se razmnozava i uziva. Drugo, sto vise C vitamina - on stvcara kiselu mokracu koja bas i ne pogoduje e.coli. Zatim caj od brusnice - ova biljka je zaista fenomenalna, mada je caj kao i tablete i tonik kod nas dosta skupi. Ali pomaze. I po meni dve najbolje stvari: Rowatinex tabletice (imate ih u gotovo svim apotekama i pakovanje od 50 kom. krece se oko 250 din.) i Caj protiv bakterija u mokraci - Josif Pancic. Ja sam samo prve 2 nedelje po dobijanju bakterija koristila antibiotik. To je pomoglo tada ali cim je proslo 2-3 nedelje one su opet pocele da se razmnozavaju. Tada mi je lekar - urlog dao ove savete koje sam podelila sa vama i od tada broj bakterija je jako mali, gotovo zanemarljiv. Ja sam uvek za opciju bez antibiotika a odluka je naravno na vama. I jos nesto - puno puno puno tecnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 6:55 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Hvala na savetima, sa vecinom sa vec upoznata i primenjujem ih koliko god mogu, a za tabletice nisam do sad cula, ali cu sigurno da probam. Inace, od mog poslednjeg posta, vakcina koju sam u to vreme uzimala je pocela da deluje i na kraju je rezultirala sterilnim urinom :) E, imala sam jos par puta epizode, ali u vanrednim uslovima, npr. na putovanjima, posle kojih mi je urin opet bio sterilan, tako da mi nije najjasnije sta se tacno desavalo. Sve u svemu, zivot mi je znatno opusteniji od tada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 10:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
E pa ti si retka koja je imala mogucnost takvog lecenja :lol:
Rowatinex su biljne perlice(nije antibiotik) koje se koriste kod prakticno svih urinarnih tegoba.NIsu skodljive !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 12:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ljudi, kako "doci" do Torlaka za vakcinu protiv E.coli? Jel dobijate uput od lekara opste prakse?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 14, 2006 12:08 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
majja je napisao:
Ljudi, kako "doci" do Torlaka za vakcinu protiv E.coli? Jel dobijate uput od lekara opste prakse?


kakva je to vakcina :cry: moj sin je imao 5.000.000 klica u 1 ml urina a onda se broj smanjio i iznosio je 100.000... sada opet ima problem i moracemo opet urin na analizu i tu je problem ... ono sto mi nije jasno kako se antibiogrami mogu potpuno razlikovati od laboratorije do laboratorije, a da je nalaz isti ... radila sam analize u dve laboratorije, nalaz je isti proteus mirabilis ali je antibiogram jedne laboratorije ptpuno suprotan od antibiograma druge laboratorije ...
inace u vreme najace infekcije pio je 2 l uvinog caja sa dva limuna i to 3 meseca svaki dan i jos je dobijao abc plus vitamine da ne pominjem firmu i nista infekcija je bila tako jaka da mu je pored katetera curelo gnoj :cry:
inace infekciju je zaradio u "bolnici" i naravno nisu se potrudili da problem rese vec je otpusten sa takvom infekcijom. :cry:
sta da radim :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 14, 2006 12:08 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
[quote="wondering"]Lekari dalje od te vakcine ne znaju da me upute, a prilicno su nonsalantni apropo ove vrste problema, jer su to "nekomplikovane urinarne infekcije" i, zaboga, "znate, vrlo su ceste kod seksualno aktivnih zena".

imam slicno veoma neprijatno iskustvo i prosto se pitam gde ide ovaj svet ...ovaj forum sam i pronasla naterana arogancijom lekara. moj sin je infekciju dobio u bolnici preko katetera lececi povredu ...lecili su ga pipegalom i palitrexom ni gnoj pored katetera ni privatno uradjena analiza urina sa 5.000.000 nije greska pet miliona klica nije ih naterala da se pobrinu za infekciju koju je dobio njihovom nepaznjom da nekazem nesto gore...i sada je otpusten.... i sta sad :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 9:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja sam cula da je to neka autovakcina, moja drugarica se muci vec 6 god sa E.coli, ali su lekari opste prakse i urolozi totalno nezainteresovani i neupuceni u sve to, ili namerno ignorisu...
Ako neko zna, neka pise kako su dosli uopste do toga da im se to napravi...
da li otici licno i bez uputa, pa ako treba da se palati, pa svako ce plaiti samo da se oslobodi toga....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 6:55 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Sto se mene tice, slucajnost je da imam poznanstvo na Torlaku, medjutim, to ni slucajno ne menja odnos lekara prema pacijentima, za razliku od istih po klinikama. S obzirom da dugo odlazim tamo, mogu da garantujem da ce vas jako ozbiljno shvatiti i potruditi se da vam pomognu, sta da vam kazem, kada lekari znaju imena svojih pacijenata (nazalost i zbog dugotrajnosti problema, pa time i kontakta). Sto se same vakcine tice, ona ne predstavlja dozivotno resenje, vec na otprilike 2 godine. Pravi se od soja bakterija koji trenutno imate i nakon uzimanja, postajete imuni na taj soj. Medjutim kada se soj promeni, sto je verovatno da ce se desiti kod hronicnih bolesnika, nastaje potreba i za novom vakcinom :( I tako u nedogled, posto sojeva ima .. pa otprilike neograniceno. Ali, opet, bolje i to nego neprekidne terapije antibioticima.
Za sve sto vas interesuje, mozete pozvati Torlak bakteriologiju (3976674, lok.144), mada ja iskreno preporucujem da odete tamo i licno porazgovarate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 6:55 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Zaboravila sam da kazem koliko sam zgrozena radom privatnih laboratorija u BG-u, zbog razlicitih rezultata sa istog uzorka. Taman sam pre jedno godinu dana shvatila da jedino Konzilijum daje pouzdane rezultate, dok mi se skoro nije desilo da im "uhvatim" gresku i to bas na Torlaku, jer se ispostavilo da su mi potpuno omasili bakteriju. Tako da ne znam sta da kazem povodom toga. Lekari na Torlaku garantuju za svoje rezultate da su 100% tacni. I da, koliko ja znam, ne treba uput!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
wondering, hvala na obavestenju. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: