Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje vezano za vaginalete... Ako neko moze da mi pojasni.
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Zdravo, ja sam Milica, 17 god.

Pijem logest vec dva meseca, bila sam nedavno kod ginekologa da ga pitam za savet (u vezi logesta i nekih drugih antibiotika...) Tada sam podigla rezultate od nekog testa ranije.. Mislim da je papa... Ne znam. Zena je bila kao u nekoj guzvi, pa ih je samo pogledala i rekla mi da imam malo bakterija i nesto gljivica... Da se ne brinem i prepisala mi MACMIROR COMLEX 500 vaginalete, i da uzmem pola kutije (6 komada). I sada se ja jedem kao luda, ne znam sta mi je, da li je opasno, sta ako se ne izlecim ovim vaginaletama, itd... Ne znam cak ni da li uspevam pravilno da ih stavim... Ako bi neko mogao makar nesto da mi kaze, citala sam i grupama sekreta ali zena mi bukvalno nista nije rekla, samo prepisala lekove..

Da li je ova dijagnoza ozbiljna..? Da li je normalno da imam veoma obilan sekret zute boje (boje vaginaleta) dok ih koristim..?

Hvala unapred..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:45 pm
Postovi: 14
Zdravo, Milice!

Ne znam da li ce ti moje iskustvo ikako pomoci, ali mozda uspem da te malo utesim.

Ja sam radila pregled vaginalnog sekreta, i receno mi je da imam "malo bakterija i malo gljivica" (III/VI grupa).
Dobila sam neo penotran vaginalete (kostaju oko 900 din., na foru "tri u jednom", kobajagi lece sve).
Posto mi je sve to bilo strano,tj. prvi put sam se "suocila" sa ginekoloskim problemima,pa pored toga sto sam bila "neuka", bila sam i jako uplasena (da ti ne pricam o tome koliko me je "dole" peklo i svrbelo).
Meni te vaginalete nisu pomogle (inace, stavljaju se sto dublje, a dok sam ih koristila, sekret mi je bio zuto-bele boje, gust i obilan-koristila sam uloske od vate).
Nakon ponovnog odlaska ginekologu, dala mi je uput za vaginalni bris i bris vulve, i tako ja juce saznah da imam streptokoke, pa tek sada, posto znamo sta mi je, treba da pocne terapija pravim lekovima.

U svakom slucaju, ne treba da se plasis. Ukoliko i dalje budes imala tegobe (nisam razumela koji su ti simptomi), pravac ginekolog i trazi da ti se urade brisevi (ima ih raznih...).

Samo hrabro i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Ne bih ulazila u dijagnozu, jer nisam lekar, ali mozda mogu bar nekako da ti pomognem. Vaginalete moraju da se stave duboko u vaginu, i to je najlakse uraditi u lezecem polozaju. Znaci, kad legnes na spavanje, ti stavi vaginaletu. Tako ce ti biti lakse da je stavis, a mocices da je stavis dosta dublje nego u drugim polozajima. Sto se tice "sekreta", je bih pre rekla da je to sadrzaj vaginalete (jer on mora "negde" da izadje), tako da tu ne bi trebalo da bude problema.

Kada zavrsis sa terapijom, sacekaj malo, i idi ponovo da uradis bris, da vidis da li je terapija bila uspesna.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Hvala vam puno na savetima... Aleksandra, ja nemam nikakve simptome, eto, znam samo ono sto mi je ona ovlas rekla tokom poslednjeg susreta. Ja moram da koristim obicne uloske ,za one dane', dnevni su mi premali. Brinem se da li ce da mi pomognu. U svakom slucaju hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Koliko vidim jako si mlada i drago mi je sto se ne stidis da potrazis pomoc i odes do lekara i potrazis informaciju ovde, svaka cast. Ovo je jako retka pojava medju mladim devojkama.
Ono sto mih ja mogla da te posavetujem jeste da uradis vaginalni i cervikalni bris (ne boli)! Tada se odredjuje koja gljivica je u pitanju i da li ima bakterija... Inace neke od gljivica su redovni stanovnici vaginalne flore i vagina i ne treba da je sterilna medjutim kad dodje do pada imuniteta ili infekcije broj gljivica se poveca i dolazi do povecanog sekreta, svraba... u zavisnosti od tipa gljivice ili bakterije. Jedino vaginalnim i cervikalnim brisom se moze tacno utvrdti o cemu se radi i na osnovu toga se i leciti. Nonsalantno i odokativno ponasanje tvog ginekologa je nedopustivo. Briseve mozes uraditi ili u tvom DZ ako tamo rade ili na uput u Batutu (Doktora Subotica) ako si u BG. Analize se ne placaju ako imas uput a ukoliko se odlucis za privatno mislim da oba brisa ne prelaze 500 din.
Normalno je da ti je sekret zuckaste boje jer koristis vaginalete, nije to nista strasno. Kontrolni bris radi uvek najkrace 5 dana od prestanka koriscenja vaginaleta. Ukoliko je i neka bakterija prisutna trebalo bi piti antibiotike ali to vec treba lekar da odredi kao u gore navedenom primeru. Svaki antibiotik obicno indicira piojavu glivice Candida tako da se ne uplasis ili mislis da lecenje nije uspelo pa bih onda trebala i neke vaginalete za Candidu sve u svemu uradi briseve da bih bila sigurna koje gljivice ili bakterije su u pitanju!
Sve najlepse ti zelim i svaka cast mlada damo, samo tako nastavi. Nije sramota potraziti pomoc i objasnjenje. Tako se brine o svom reproduktivnom zdravlju.
Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Znate kako, doslo je do gadnog pada imuniteta u poslednja dva meseca, jos uvek sam na prepisanim lekovima i vitaminima. Meni je zena rekla da se ne brinem i da dodjem kada zavrsim sa terapijom tim lekovima koje sada pijem, sto ce biti posle 20. decembra (do tad pijem lekove, pa onda idem na kontrolu, mozda mi i produze terapiju ako bude potrebno). Nemam nikakve simptome, ni svrab, ni pojacan sekret, jednostavno je uradjen taj neki bris, ili papa test, iskreno ne znam sta je u pitanju (ne znam da razlikujem), pa je otkriveno sta je otkriveno, i prepisane su mi vaginalete. Hvala vam svima na pomoci, makar se vise ne traumiram onoliko... Makar znam da je onaj sekret normalan... Inace, vaginalete ne remete zastitu logesta, zar ne? Mislim, zena mi nije rekla da remete, tako da ja i nisam nesto razmisljala o tome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Ovako... Vaginalete ne bi trebale da remete dejstvo Logesta, ali to ces najbolje proveriti ako pogledas u uputstvu (npr. na Jasmin negativno uticu tetraciklini, ampicilin, cefalosporini, hloramfenikol itd...). Znaci, vidi sta pise u uputstvu i uporedi to sa sadrzajem vaginaleta.

Dalje, sto se tice simptoma. Nije nista cudno da nemas nikakve simptome. Mene kad muci kandida imam samo blago blago pojacan sekret. Inace, kandida je gljivica koja zivi u nasem organizmu, i zna da se namnozi prilikom pada imuniteta i prilikom koriscenja jakih antibiotika (vrlo je moguce da je i ti imas). Ja sam sad bila bolesna i doktorka mi je poreporucila da dok pijem lekove (panklav, jak antibiotik), istovremeno stavljam nystatin vaginalete, kako je ne bih ponovo dobila. Nisam sigurna, ali mislim da i Macmiror ima antimikoticko dejstvo.

U svakom slucaju, nemoj mnogo da brines, ne bi trebalo da je nista ozbiljno. Samo obavezno idi ponovo da uradis bris, kada zavrsisi sa svim terapijama. Obavezno sacekaj neko vreme (bar nedelju dana, pitaj doktora), pa onda radi bris, jer ce se tek tada pokazati pravo stanje.

Sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Vazi, pogledacu u uputstvima. Ionako treba da idem tek posle 20. decembra a poslednju vaginaletu stavljam sutra. U medjuvremenu, (znam da smaram) u ponedeljak (jutro posle poslednje vaginalete) imam uput za urinologiju. Da li mislite da ce to sto uzimam vaginalete uticati na rezultate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 1:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
a sta je urinologija :lol:
Da nije urinokultura? Mislim da utice, uzorak daj par dana po prestanku koriscenja vaginaleta jer sadrzaj vaginaleta u toku dana iscuri i to pogotovo odmah kad ustanes a to je i vreme za davanje uzorka za mokracu pa bi taj sadrzaj vaginalete koji iscuri mogao da utice na uzorak mokrace koji ces dati!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
Ne znam, moracu da pazim, moram da dam urin u ponedeljak... Ili cu nesto da izmislim, iskreno nemam pojma...
p.s. jeste urinokultura :D ali ja ne baratam tim izrazima preterano dobro... Meni je sve to isto... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: