Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sluz u mokraci
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Postovani,


vec dve nedelje imam problema sa jakim bolovima u donjem stomaku. Bol se siri ka preponama mada je cesce izrazen sa leve strane, gde ume da probode. Ujutru me boli i dinji deo ledja. Pomislila sam da nije u pitanju ginekoloski problem medjutim cervikalan bris je bio u redu. Imam cesce mokrenje i obavezno ustajem jedanput u toku noci sto do sada nikada nije bio slucaj. Veoma me boli posle stolice i aktivnosti npr. penjanja uz stepenice, a noge mi se zamaraju posle kratkog hoda.

Jedini cudan nalaz je nalaz urina (bakterioloski je sterilan a mikoloski negativan), pise: "zbog mase sluzi sediment urina nedovoljno pregledan". Ostalo - izgled zamucen, boja zuta, reakcija pH5, spec. tezina 1027, proteini u tragovima, 2-3 leukocita, svezi eritrociti retki, plocaste celije malo, bakterije malo, malo ca-oxalata, masa sluzi.

Molim savet, da ne bih posecivala razlicite specijaliste bez potrebe. Hvala lepo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ultrazvuk besike, krv na pregled (urea, kreatinin), bez obzira na sterilan biogram uzeti Ciprofloksacin 2c500mg i dosta uro-cajeva. Da ste kod mene, sve bi bilo gotovo za 1 dan - navedeni pregledi su u domenu lekara opste medicine.

Verovatno upala besike, mada se moraju iskljuciti i bolesti uretera i bubrega...

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Radila sam 2.11. ultrazvuk, za besiku i bubrege pise:

Desni bubreg promera 102 mm debljina parenhima 18mm bez staze
Sa kalkulusom promera 4,6 mm
Levi bubreg promera 101 mm debljina parenhima 18 mm bez staze
Sa mikrolitijazom i kalkulusom u donjem delu promera 3,6 mm
Mokracna besika glatkih zidova
U Douglasu bez slobodne tecnosti


Uradicu testove krvi pa Vam se javiti, do mog lekara opste prakse se na zalost ne moze doci od guzve...

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Novi problemi
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Prošle nedelje sam bila na Urgentnom zbog krvave stolice, a usput su mi u urinu našli dosta epitelnih ćelija, dosta bakterija, dosta sluzi, 4-6 leukocita i ketonska tela što je čudno, obzirom da nemam dijabetes, šećer mi je zapravo nizak zbog dijete koju sam držala zbog Candidiasis intestinalis. Uradila sam urinokulturu nekoliko dana kasnije i bila je negativna.

Danas sam radila kolonoskopiju i utvrđeno je da mi je levi deo debelog creva (koliko su uspeli da mi pogledaju pošto me previše bolelo da bi nastavili) čist i zdrav. Pretpostavlja se da je takakv i ostatak debelog creva tako da nije utvrđeno zbog čega imam krvavu stolicu.

Da li postoji neka bolest koja povezuje urinarni i digestivni trakt? Pošto je neverovatno da i dalje imam simptome koji deluju kao da proizilaze jedan iz drugog... Utvrđeno je i da imam "obostrano lako bolno osetljive bubrežne lože na sukusiju", odnosno da imam velike bolove u donjem delu leđa, kada ustanem.

Znam da je ovo puno podataka, samo sam želela da budem detaljna da mi neko imao bolji uvid i mogao da mi pomogne...

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne postoji povezanost.
Imas pesak i kamencice u bubrezima,normalno je da se stvara sluz i da krvaris kroz mokracu.O tom problemu mozes ovde dosta ta procitas.
Sto se tice debelog creva,ovde nisi dala dovoljno podataka o simptomima,rekla si samo o nalazu kolonoskopije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Možda sam ja malo zbrzala, evo detalja:

Nemam krv u mokraći! Krv sam našla u stolici, nekoliko puta u proteklih nedelju dana. Ipak, često mokrim, pa čak i noću što je neverovatno obzirom da redovno imam suva usta i deluje kao da sam dehidrirala. Izgledalo mi je da je povezano i sa čestim stolicama. Ostali intestinali simptomi uključuju spazme colon ascendensa i znatno više colon descendensa.

Dakle problem mi je što mi kolonoskopija nije pomogla u dijagnozi, nije objašnjeno grčenje debelog creva niti krv u stolici. Znamo da uzrok nije inflamatoran niti kancerogenog porekla.

Da li treba da me brinu povišeni leukociti u krvi (11,2)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Jesi li davala stolicu na pregled na parazite?
Da li su ti uradjeni urea i kreatinin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Imam Kandidu u stolici, nema parazita.

Ureu i kreatinin nisam radila, za to moram da vadim krv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Tvoja je stolica pregledana bakterioloski (koprokultura).Paraziti se gledaju na drugaciji nacin.
Moj savet je da to uradis.
Da,urea i kreatinin se rade iz krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Vadila sam krv, gvožđe mi je nisko - imam 6,2 a granica je između 10.7 i 32.2, i urea mi je isto ispod normale - imam 2.6 a treba da bude između 2.8 i 7.2.

Šta sad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Sad,ne bi bilo lose da jos jednom kazes i opises tacno koje si simptome u vezi debelog creva imala.kad su poceli,da li su bili pri svakom praznjenju ili ne,da li je krv bila crvena ili crna,izmesana sa stolicom ili nakapana preko nje,da li je stolica tvrda ili retka,redovna ili ne.
Napisi sve vrednosti nalaza koje si davala,znaci kompletnu krvnu sliku kao i nalaz kolonoskopije (prepisi).
Takodje,da li se lecis jos od neke druge bolesti,da li pijes neke lekove.
Sto vise detalja,to bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Evo ovako: već mesecima imam bolove u predelu donjeg trbuha, sa leve strane. Ti bolovi su se u vreme ovulacionog ciklusa intenzivirali pa sam pomislila da nije u pitanju jajnik, međutim u poslednjih desetak dana bol se pojačavala i penjala duž karlične kosti, a povremeno selila i na suprotnu stranu, opet oko vrha karlične kosti. Prošle nedelje sam prvi put imala krvavu stolicu, krv je bila crvena i u vidu deblje linije. Još jednom sam krvavu stolicu imala tokom vikenda a nalaz je i kasnije bio pozitivan na okultno krvavljenje iako krv nije vidljiva golim okom.

Gastroenterolog je zaključio da imam spazme kolona i predložio kolonoskopiju, koju sam samo delimično izdržala. Utvrđeno je da levi deo debelog creva koje je pregledano pokazuje uredan nalaz, hirurg koji je obavio zahvat je primetio i da su "bolno osetljive bubrežne lože na sukusiju". Predložen je pregled kod urologa i tretman gastroenterologa.

Vredi napomenuti da mi je bilo mnogo bolje posle čišćenja creva Fortransom, bolovi su tokom tog dana minuli.

Od ostalog imam pozitivan nalaz na Kandidu u stolici, registrovanu glutensku enteropatiju, veliki gubitak kilaže koji ne uspevam da poboljšam pošto sam na glutenskoj dijeti, puno sluzi i bakterija u mokraći a negativan nalaz urinokulture iako svakog jutra imam izrazitu bol u bubrezima. Današnji nalaz krvi je normalan (leukociti su se spustili sa 11.2 na 7.8), osim izrazito niskog gvožđa i urea-seruma koji je takođe ispod normale.

Hvala unapred za bilo kakav pokušaj dijagnoze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nije iskljuceno da imas problema sa oba sistema : urotrakt i gastrointestinalni.Ali sumnjam da povezanost postoji.
Ono sto si navela kao problem sa bubrezima,a u prilog tome ide i EHO,to je da imas litijazu,znaci pesak i sitne kamencice u bubrezima,otuda sluz,bakterije,bolovi.To je u domenu urologa i njemu treba da se obratis da bi ti propisao adekvatnu terapiju.
Sto se tice gastrointestinalnog,ponovicu jos jednom : PREGLED STOLICE NA PARAZITE , KOMPLETNA KRVNA SLIKA (Le,Er,Hgb,Hct,DKS).
Ne bi bilo lose da isto pitanje postavis na podforumu gastroenterologija i vidis sta ce tamo da ti kazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Uradila sam KKS, nisam postovala zato što je sve u nivou normale, ali evo:

Leukociti 7.8
Eritrociti 4.27
Hemoglobin 127
Hematokrit 0.361
MCV 84.6
MCH 29.8
MCHC 353
Trombociti 305

To je sve što piše. Ah da, i Kreatinin 74


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Da li bi trebalo da testiram i jetru, zbog niske uree u krvi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: