Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zbunjena?
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 6:47 pm
Postovi: 6
Da li bi neko mogao da razjasni pojam lazne menstruacije?
Kako izgleda i koliko ih moze biti?Da li moze da se prepozna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ja iskreno nisam cula za taj pojam - cini mi se menstruaciju imas ili nemas. Postoji lazna trudnoca ali menstruacija??
Ali, odakle tebi da to pitas? Da li se tebi nesto cudno desava pa si pomislila na "laznu menstruaciju"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 6:47 pm
Postovi: 6
lazna menstruacija ti je kad si u drugom stanju a dobijas i dalje.Cula sam da moze da se desava u prva dva meseca trudnoce.
Samo ne znam da li su takve menstruacije manje obimne i da li traju krace ili su bas iste kao i kad je sve oki.
Ovako pitanje sam postavila jer sam cula da se to desava.
A dobila sam na kilazi u zadnja dva meseca i uvecale su mi se grudi,pa mi je to malo neobicno...A menstruacije su mi potpuno normalne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 10:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Pa Sminki znaci znas sta je lazna menstruacija...
a o tome je bilo vec reci: razna krvarenja u toku trudnoce...
Znaci, ako si u drugom stanju a imas takva krvarenja ( veca ili manja sve jedno) bolje idi kod ginekologa sto pre jer ako cekas na odgovor sa foruma mozda, ne daj Boze, bude kasno.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
I ja sam cula za "laznu" menstruaciju u trudnoci. Cula sam da je krvarenje oskudnije i da krace traje, a da moze cak da bude i tokom cele trudnoce svakog meseca. Ipak bi bilo najbolje da nam odgovori neki lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 7:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
tokom trudnoce.....
obgyn je napisao:
ako se desi krvarenje u kolicini menstrualnog morate se javiti ginekologu ! nepotrebno je raditi bilo kakve testove, osim UZ za nedjelju dana da se vidi da je trudnoca vitalna.


o tome je receno na ovom topiku: http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... nstrualnog


Slika , jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 6:47 pm
Postovi: 6
nisam ja u drugom stanju pa mi se pojavilo krvarenje...
nije to bilo pitanje :(
samo sam cula i citala na netu da se desava da zene ostanu trudne ,a pri tome dobijaju redovno menstruaciju u prvom i drugom mesecu ....
samo me je zanimalo kako to prepoznati...
najbolje bi bilo kad bi neki doktor to razjasnio...



redovno idem kod ginekologa,al nesto oni svi gledaju sto pre da te otkace pa nikad ne stignem sve da pitam sto me zanima :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Evo, opet ja Sminki...
posto nisi u drugom stanju i nemas takva krvarenja bolje nemoj ni da se opterecujes time. To sto si cula moze da se desi ali i ne mora. Neke zene imaju krvarenja pa opet iznesu trudnocu i sve bude u redu a nekima je to , na zalost, signal za spontani.Ja sam cula da je manje krvarenje manje opasno od obilnijeg. U svakom slucaju kada se tako nesto i desi bilo malo bilo mnogo odmah treba otici kod lekara.
Medjutim, moram da kazem da mi nije jasno tvoje pitanje kako prepoznati: pa prepoznaces po krvarenjima...ako ih uopste budes imala....Ma, opet kazem, nemoj da se opterecujes bespotrebno.
Zelim ti sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 1:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kaca, mislim da je poenta pitanja potpuno drugacija............... :wink:



Evo, ja imam drugaricu koja je imala normalno menstruaciju do 4. meseca trudnoce, i tek kad joj je sledeca zakasnila, uradila je test koji je bio pozitivan, otisla je kod gin i saznala da je 4 meseca vec trudna, a dotle nije imala nikakve simptome trudnoce! Ima sina koji sada ima vec 15 godina!! :wink:


Kao sto vidis, desava se i to, istina kod veoma malog procenta zena, ali eto, ona je upala bas u taj mali postotak! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 2:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja imam isto drugaricu koja je puna tri meseca normalno dobijala i nije ni posumnjala da je ostala u drugom stanju, ništa se nije primećivalo ,nego je treći mesec osetila neku nadutost,težinu ili kako već i otišla na pregled i ne sumnjajući.A prethodnu trudnoću je sasvim normalnu imala sa izostankom menstruacije ...tako da to čak ne mora da bude od osobe do osobe ,već kod iste osobe može biti dva puta drugačije.
Naravno lekarska kontrola je jako bitna u tom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
E pa Majja hvala ti sto si razjasnila "poentu" pitanja :D
jer kada neko tako postavi pitanje koji su simptomi za menstruaciju ( bilo ona lazna ili ne ) pa stvarno ne znam na sta tacno misli :o Ali sva sreca te se vi lepo razumete pa i meni onda tu nesto moze da bude jasno :lol:
Sve najbolje obema!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
i jos nesto : mislim da je bolje da se prica o simptomima trudnoce tj. o svim varijantama pa ukljucujuci i tu ...
a jedno logicno objasnjenje je: ako neka zena nema simptome trudnoce ( a jeste u drugom stanju) i ima lazne menstruacije za koje pretpostavlja da su prave onda stvarno ne vidim nacin kako ce ona to drugo stanje da prepozna??? To bi isto bilo kao kada biste me pitali da li ja nosim decaka ili devojcicu???I koji su simptomi kada je decak a koji kada je devojcica u pitanju? Ja jos uvek to pitanje ne znam pa ne mogu ni da vam odgovorim.Zato i nisam razumela pitanje...dakle ako zena ne zna da je u drugom stanju i pri tom nema nikakve simptome trudnoce a ima simptome normalnog ciklusa pitanje kako ce ona to drugo stanje(?)da prepozna je nelogicno.
Molim bilo koga da mi odgovori kako je to moguce sem ako ne uradi neki test onako bez veze pa joj pokaze da je trudna ili ako ne ode do ginekologa na redovnu kontrolu pa ustanovi da je u drugom stanju ili na kraju posle tri - cetiri ( kako neki kazu ) meseca kada je trudnoca vec poodmakla i vidi da se nesto desava sa njenim telom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: