Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: homeopatija u beogradu
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Da li neko zna ili moze da mi preporuci kvalifikovanog lekara koji se bavi homeopatijom, a koji radi u beogradu?
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 9:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja sam u apoteci Herba med uzimala neke cajeve, pre toga popricas sa doktorkom koja ti pogleda rezultate, na osnovu kojih dobijes caj. Nalaze se u Skender begovoj, ne znam sad tacan broj, ali su kod garaze GSP-a, a preko puta neke srednje skole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Ja sam prosle godine bila kod dr Elmire Grubic. Ona ima neki aparat, pomocu kog na osnovu akupunkturnih tacaka, moze da vidi "stanje" svakog organa ponaosob.
Ja sam usla tamo, nisam joj rekla jednu jedinu rec, i ona je pocela sa pregledom. Moram reci da mi je dosta stvari "pogodila", bar one kojih sam ja bila svesna. Rekla mi je za jos par problema, ali za to jos uvek ne znam (mada su moguci jer imam u porodici istoriju tih bolesti). Iskreno, meni se dopalo. Dobila sam terapiju, koja je vrlo brzo pocela da mi pomaze. Nazalost nisam bila dovoljno odgovorna pa nisam otisla na kontrolu.

Nisam sigurna da li se jos uvek nalazi na istom mestu, ali evo podataka koje ja imam.

dr Elmira Grubic
Beogradska 35
011/3244460
063/8620892


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ima li registovane prakse u bgd?
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 3:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Zahvaljujem se na informacijama i svakako cu pokusati sa ova dva kontakta. No, meni bi bilo najkorisnije da saznam da li se neko ovde bavi time, odn. da li postoji neka zvanicno registrovana praksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 03, 2006 6:26 pm
Postovi: 8
I ja sam isla kod Dr. Elmire Grubic i potpuno sam odusevljena njenom metodom uspostavljanja dijagnoze.Pregled ti je 4000 dinara,u tu sumu ulaze i lekici,a kontrola po 2000. umesto da sam se danima vucarala po lekarima zena mi je na kulturan i verujte vrlo surovo iskren nacin saopstila sta mi je...Nisam ni ja bila svesna svog stanja organizma..Mislim to surovo iskren je da,po zavrsetku analize prvo saopsti da li imate neki rak ili tumor...pobogu...Imam dvadeset godina.. :D Iskreno bila sam fascinirana,iako sam po prirodi skepticna,jer me je razoruzala videvsi mi udarac glave koji sam imala u 3. osnovne...Znaci potpuno te skenira i ustedi vreme i vucaranje po kojekakvim mesarima lekarima...Vredi veruj mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
jovana2203 je napisao:
I ja sam isla kod Dr. Elmire Grubic i potpuno sam odusevljena njenom metodom uspostavljanja dijagnoze.Pregled ti je 4000 dinara,u tu sumu ulaze i lekici,a kontrola po 2000. umesto da sam se danima vucarala po lekarima zena mi je na kulturan i verujte vrlo surovo iskren nacin saopstila sta mi je...Nisam ni ja bila svesna svog stanja organizma..Mislim to surovo iskren je da,po zavrsetku analize prvo saopsti da li imate neki rak ili tumor...pobogu...Imam dvadeset godina.. :D Iskreno bila sam fascinirana,iako sam po prirodi skepticna,jer me je razoruzala videvsi mi udarac glave koji sam imala u 3. osnovne...Znaci potpuno te skenira i ustedi vreme i vucaranje po kojekakvim mesarima lekarima...Vredi veruj mi!


Jovana, kada si bila kod dr Grubic?
Ja sam bila prosle godine, i pregled je kostao 1000 dinara. Da li je moguce da je sada 4000???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
Homepatski centar pri apoteci i laboratoriji "Jevremovac" raspolaže prakticno svim homeopatskim lekovima u svim mogućim potencijama. Terapeuti su clanovi Srpskog lekarskog društva i međunarodnog udruženja homeopata Liga Medicorum Homeopathica Internationalis.

Adresa i tel. na sajtu: www.bgsvetionik.com


Poslednji put menjao Leonarda dana Sub Nov 11, 2006 12:06 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 1:25 pm
Postovi: 48
Lokacija: BEOGRAD
Pogledaj i www.bio.bg.ac.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Homeopatija? :roll:

http://skepdic.com/homeo.html

http://www.guardian.co.uk/medicine/stor ... 31,00.html

http://altmed.creighton.edu/Homeopathy/ ... lidity.htm

http://www.homeowatch.org/index.html

http://skepdic.com/refuge/bunk11.html

http://www.senseaboutscience.org.uk/pdf ... opathy.pdf

http://www.bbc.co.uk/science/horizon/20 ... rans.shtml

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Pre par nedelja sam slusala predavanje jednog homeopate, inace doktora stomatologije, koji se jedno 10 godina bavi homeopatijom (ukupno bi mogao imati 20-tak godina staza).

Prvo moram reci da sam subjektivna, jer znam samo dva doktora koji se bave homeopatijom; jedno je taj stomatolog (po meni, polivalentni stomatolog nema ni slucajno dovoljno strucnog znanja za lecenja ma cega osim stomatologije), a drugo je jedna zena, lekar sa bar 15 godina staza, ali - u komercijali farmaceutske kuce (znaci da pacijenta videla nije). Drugim recima, to su ljudi kojima ne mogu verovati, u strucnom smislu.

Drugo, iako sam pazljivo slusala, nisam uspela da shvatim logiku lecenja homeopatije. Lecenja tipa "jing" bolest se leci "jing" supstancama, u razredjenju tipa 1 molekul na galon vode, da molekuli vode "pamte informaciju" (?!) i slicno, sa iznosenjem nekakvih "diploma" stranih fakulteta - sam vidjala kod klasicnih sarlatana, kojih sam se itekako nagledala u zivotu, sticajem okolnosti. Teorijski, mozda je moguca postepena desenzibilizacija kod alergijskih oboljenja, ali kako homeopatija konkretno leci npr. akutne dentogene apscese, to mi ne ide u glavu....Posebno ako se uz homeopatske lekove daju i antibiotici :).

Trece, ako doktor - homeopata, javno, pred 150 kolega, izgovori da svoju decu "ni mrtav" ne bi vakcinisao, da mu drzava nije naredila, da "ne jedemo delove leseva zivotinja i ne pijemo mleko mlecnih zlezda krava" (citat), onda stvarno ne znam sta da kazem. Jedan od prisutnih je dobacio - i, da dete (ne dao Bog i daleko bilo) dobije tetanus - lecio bi ga homeopatijom...?!!
Apsolutno stojim iza toga da su higijensko-dijetetski rezim, preventivna delovanja u smislu zdravih navika i slicno - osnova svakog terapijskog procesa; medjutim, ovakve izjave mogu dovesti do tragedije....

Posto nisam lekar, i ne vidjam mnogo pacijente koji se lece homeopatijom, ne mogu da kazem da sam videla direktno ostecenje zdravlja ljudi; molila bih, i jako bi me zanimalo, da kolege napisu neko od svojih eventualnih iskustava/misljenja na ovu temu; ako kolega farmaceut procita ovo, jako bi me zanimalo kako vidi moguca delovanja homeopatskih preparata. Hvala :).

Gospodji koja trazi pomoc zelim brzo ozdravljenje i mnogo srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Kao prvo, obzirom da su principi lecenja homeopatijom potpuno razliciti od principa klasicne medicine, ne vidim zasto bi dobar homeopata po automatizmu morao da bude i dobar "klasican" lekar?
Drugo, ne vidim zasto vecina "klasicnih" lekara "pljuju" po homeopatiji, kada vecina njih se nije ni potrudila da malo vise sazna o tome, ili su jednostavno toliko zatvoreni za nesto drugacije jer bi time, ne daj boze, mogli dovesti u sumnju ono sto su tolike godine ucili.
Ono sto je sigurno, homeopatski lekovi nikome nisu naskodili, a ja iz sopstvenog primera, i primera iz svoje okoline, znam da pomaze. Nisam od onih koji slepo veruju o nesto, i zato ne mislim da homeopatija moze da pomogne kod vecine teskih i hronicnih bolesti tipa diabetes, srcana oboljenja,... Ali zasto bi isli kod lekara i gutali antibiotike i druge lekove za svaku prehladu, upalu uha, virozu,... kada u tim slucajevima homeopatija PROVERENO deluje.
Mnogi protivnici govore kako homeopatski lekovi nemaju nista vise do placebo efekta. Kako onda objasniti delotvornost kod sasvim male dece?
[code][/code]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Kao prvo, vi mislite da covek koji se bavi LECENJEM ljudi - ne treba da ima (solidno) medicinsko znanje/iskustvo? Vrlo... "zanimljiv" stav.

Lecice oboljenje - kako oni kazu - "na stanje", dakle - simptomatski, tj. davace pacijentu onakav lek, koji kod zdravog coveka moze da izazove simptome slicne oboljenju koje zeli da tretira. To vama zvuci logicno?

Vi bi odveli svoje dete na lecenje coveku (doktoru!) koji izjavljuje da svoju ne bi vakcinisao?

Drugo, vi zaista mislite da klasicno obrazovano medicinsko osoblje ne zna nista o homeopatiji? Nije vam palo na pamet da vidjamo (posledicno) njihove pacijente, iako ja licno retko (mozda nekoliko godisnje).... ?
Jeste li nekad videli trogodisnje dete, leceno iskljucivo homeopatijom, koje je alergicno na sve i svasta, dobija spasticni bronhitis, ne spava po celu noc.....? Ja - prosle nedelje. Treba jos?

Osim toga, volela bih da cujem vase misljenje o tome kako homeopatija "radi".... Posto nije potrebno da covek bude (dobar) lekar da bi se time bavio.... .
Kad smo kod toga, homeopata iz price je na predavanju sam rekao da homeopatija funkcionise kao placebo, ali da i aspirin (!) tako funkcionise...... Da nije strasno.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Obzirom da pod pojmom LECENJE iskljucivo imate u vidu klasican nacin lecenja, suvisno je upustati se u raspravu da dobar homeopata mora biti u isto vreme i dobar lekar.
Citiraj:
Lecice oboljenje - kako oni kazu - "na stanje", dakle - simptomatski, tj. davace pacijentu onakav lek, koji kod zdravog coveka moze da izazove simptome slicne oboljenju koje zeli da tretira. To vama zvuci logicno?

Ovo vam je slicno tome sto vakcinacijom u telo unosite oslabljeni virus, da biste se od istog odbranili. Ako vam je to logicno, zasto vam onda ovo nije logicno?
Citiraj:
Vi bi odveli svoje dete na lecenje coveku (doktoru!) koji izjavljuje da svoju ne bi vakcinisao?

Da, ja vodim svoje 2,5god. dete kod homeopate, koja mi ni jedan jedini put nije rekla ni jednu jedinu rec protiv klasicne medicine, jer je i sama lekar, niti mi je ikada savetovala da ne vakcinisem svoje dete!
Kao sto sam vec spomenula, ja nisam nikakav "homeopatski fanatik", vec samo neko ko nalazi logiku i u drugacijim stvarima, i ko kada dete dobije temperaturu daje detetu homeopatski lek, i dete vec sutradan nema temperaturu...
Ako biste isli neko vreme kod pravog homeopate, verovatno bi vam mnoge stvari bile jasnije i logicnije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Jeste li vi ikad culi retoriku prisklonica, kermi i kermudija, krvara, kartara, kanastasa...? Mozda da pokusate, ako ima nekog slicnog u vasoj okolini, pa cete videti da razlike izmedju njih i homeopata - sustinski - nema. A mozda i naucite nesto o ljudima.

Vasem detetu, vama i porodici dobro zdravlje, od srca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Ja stvarno nemam reci za poredjenje...Obzirom da ste farmaceut, nije ni cudo sto niste otvoreni za nesto drugacije. Ovaj forum je namenjen razmeni iskustava u cilju da se nekome ko trazi pomoc pomogne, a ne polemisanju i prepucavanju. Obzirom da vi ocigledno nemate iskustava sa pokrenutom temom, ne nalazim za shodno da pisete o necemu sto, bez ljutnje, ne znate. To sto Vama nesto nije logicno, ne mora da znaci da zaista i nije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: