Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecani vratni limfni cvorovi
PostPoslato: Čet Okt 12, 2006 12:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 7:14 pm
Postovi: 98
Lokacija: Zrenjanin
Pre nekih godinu dana sam "napipao" jedan limfni cvor na vratu.Samo taj jedan.Ne uvecava se i nije jako tvrd.Zanima me sta bi to molo da bude.Cuo sam da to moze da se desi i posle neke obicne prehlade, mononukleoze(nisam je imao).Da li je to tacno?Da li uvecanje limfnih cvorova uvek govori u korist postojanja nekog malignog procesa u organizmu ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 14, 2006 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne, to je skoro 100% limfadenitis chronica fibrosa, otvrdnuo cvor posle neke stare upale. Bezazleno. Ako zelite da se ispitujete, krece se od krvne slike. Ali nije potrebno, zaista.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 15, 2006 12:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 7:14 pm
Postovi: 98
Lokacija: Zrenjanin
Hvala,krvna slika mi je u redu.Kontrolisao sam je zbog nekih drugih razloga.limfociti su u granicama normale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 4:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
U tom slucaju, nemate razlog za brigu.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 7:14 pm
Postovi: 98
Lokacija: Zrenjanin
Sad sam mozda malo dosadan ali sta znaci kada su uvecani limfni cvorovi i bolni?Jel to nastaje kod nekih virusnih bolesti ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 22, 2006 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Limfni cvorovi su mesta u kojima se aktiviraju bela krvna zrbnca, a najvise se to desava u toku infekcija - kako virusnih, tako i bakterijskih. Uvecanje i bol su ili znak povecane aktivnosti limfnog cvora, ili njegove upale.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 1:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Tek sada sam pročitala Vaš problem i nisam lekar ali sam neko čija je jako bliska osoba imala sličan problem. Mogu da vas posavetujem da, ukoliko vam se nodus nije smanjio obavite dalje pretrage. dobra KS i limfociti uopšte ne mora da značu da je sve u redu. Ne bih da vas plašim, ali moj suprug je imao uvećan nodus na levioj strani vrata i iako su sve laboratorijske analize bile odlične, pa čak i TU markeri ispostavilo se da je u pitanju metastaza karcninoma koji je u krajniku... sada ga čeka disekcija vrata i radio terapija. To Vaše je možda nešto bezazleno, što Vam od srca želim, ali savetujem Vam da idete kod specijaliste kako bi se ustanovilo šta je u pitanju.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 1:58 pm
Postovi: 25
muffy je napisao:
Tek sada sam pročitala Vaš problem i nisam lekar ali sam neko čija je jako bliska osoba imala sličan problem. Mogu da vas posavetujem da, ukoliko vam se nodus nije smanjio obavite dalje pretrage. dobra KS i limfociti uopšte ne mora da značu da je sve u redu. Ne bih da vas plašim, ali moj suprug je imao uvećan nodus na levioj strani vrata i iako su sve laboratorijske analize bile odlične, pa čak i TU markeri ispostavilo se da je u pitanju metastaza karcninoma koji je u krajniku... sada ga čeka disekcija vrata i radio terapija. To Vaše je možda nešto bezazleno, što Vam od srca želim, ali savetujem Vam da idete kod specijaliste kako bi se ustanovilo šta je u pitanju.

pozz

e sad se ja uplaših, ja sam pre dve godine napipala limfni čvor na levoj strani vrata veličine 8mm, danas sam ponovo radila UZ i on je 10mm.
samo ja sam krajnike izvadila još sa tri godine. štitna žlezda ok, ljuvačne žlezde isto. a kod kojeg specijaliste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Ono što ti sa sigurnošću mogu reći jeste da lekari limfne noduse koji su do 1 cm ili 10 mm ne smatraju problematičnim, pogotovo ukoliko nema druge simptomatologije. Pretpostavljam da to kod tebe nije ništa ozbiljno jer već dugo imaš uvećan nodus. Ali dobro bi bilo da to ispitaš do kraja.
Moj ti je savet da za početak odeš kod infektologa koji će obaviti potrebne pretrage, eventualno prepisati neku terapiju ili te uputiti dalje na ispitivanje. Naravno da nije svaki limfni nodus karcinom, odnosno metastaza istog, ali prosto mislim da ne treba neke stvari zanemarivati. Bolje je nešto preduprediti i na vreme zaustaviti nego se izlagati dugom i stresnom lečenju.
Od srca ti želim svu sreću ovog sveta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 1:58 pm
Postovi: 25
zašto kod infektologa?
jedinu analizu koju sam uradila je provera toxoplazme, ispostavilo se da sam je imala, ko zna kada , još u detinjstvu.
danas idem kod hematologa sa nalazima Dopplera i kks sa leukocitarnom formulom.
koje bi analize trebalo da uradim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Predložila sam ti infektologa jer lekari prvo šalju kod njih kada pacijent ima uvećane limfne noduse. Koje bi analize trebala da uradiš stvarno ne znam. Mom suprugu su svi rezultati bili i više nego odlični a čvor je ipak bio uvećan. Verovatno će hematolog imati nešto više da ti kaže.
Piši kako si prošla.
Srećno.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 1:58 pm
Postovi: 25
bila sam kod hematologa na vma. pregledala me je celu, ispitala, krvna slika je odlična i leukocitna formula, kao i sedimentacija. na dopleru se vidi taj reaktivno izmenjen čvor.
na vratu mi je napipala još par čvorića, svi ispod 5mm kao i ovaj što je bio 10mm, kaže da se smanjio. u drugim pregibima nemam uvećane čvoriće. rekla je da dalje ide punkcija žlezde, ali da to meni ne treba.
i da sam joj jedan od najlakših pacijenata u poslednjih god. dana, kao i to da su prošle dve godine od prvog napipavanja i da je bilo šta, izašlo bi na videlo.
kod mene, po njoj se žlezdice malo povećavaju usled obične prehlade, težeg rada i sl.
nemam ni krajnike, tako da one prve reaguju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 1:58 pm
Postovi: 25
muffy je napisao:
Predložila sam ti infektologa jer lekari prvo šalju kod njih kada pacijent ima uvećane limfne noduse. Koje bi analize trebala da uradiš stvarno ne znam. Mom suprugu su svi rezultati bili i više nego odlični a čvor je ipak bio uvećan. Verovatno će hematolog imati nešto više da ti kaže.
Piši kako si prošla.
Srećno.
Pozz

koliki je bio njegov čvor? jel imao samo taj jedan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 12:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Drago mi je što ti je doktor rekao da ne brineš, da je sve u redu. Kod mog dragog nisu mogli da se odluče da li je u pitanju limfni čvor ili lateralna cista vrata. Mere su bile 3 puta 2cm. Trebalo je da se radi punkcija, ali smo mi otišli na maksilu gde su odlučili da uklone cistu. Limfni čvor mu je još uvek na svom mestu i on je trenutno oko 2 cm. I to jedini koji je uvećan i koji se palpira. Obzirom da mu je dijagnostikovan limfoepiteliom tonzile, trebalo bi da mu urade disekciju vrata-da uklone taj krajnik na kome je lokalizovan karcinom i da za svaki slučaj uklone i linfne čvorove na toj strani vrata. U ponedeljak ide u bolnicu. Ne mogu da dočekam dan njegove operacije, nakon čega bi trebalo da sve bude gotovo.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 1:58 pm
Postovi: 25
nadam se da će kod vas sve proći ok.
meni neće da rade punkciju, ma ja sam rekla vadite je da je nemam više, ali neće, kažu nije ništa i da ne tripujem više. dobro jeste, prošle su dve godine, ali ja sam takva :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: