Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Primolut-Nor? - za ginekologa
PostPoslato: Ned Okt 01, 2006 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 3:30 pm
Postovi: 4
Imam 23 godine.
Imam neredovnu menstruaciju i policisticne jajnike.
Posto ne podnosim oralnu kontracepciju, ginekolog mi je prepisao Primolut-Nor tablete 2x1 od 19. do 26. dana ciklusa, u trajanju od 2 meseca. Posle druge ture sam dobila menstruaciju sa jakim bolovima (ginekolog je rekao da su bolovi zbog hormona), a na ultrazvuku mi se videlo da se levi jajnik uvecao (pre tableta je bio 23x16mm, a sad je 34x14mm). Sad me bole oba jajnika, a naredna 3 meseca treba da pijem Primolut-Nor 2x1 od 21. do 25. dana ciklusa.
Na ovom sajtu sam procitala da se Primolut-Nor tablete ne smeju piti cesce od 2 puta godisnje, pa me interesuje da li moze da mi skodi.
Za nedelju dana treba da pocnem sa trecom turom, pa molim za hitan odgovor.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Meni je primolut pomogao nenormalno!Posle spontanog sam imala anovulatorne cikluse i neredovno krvarenje,na moru sam ga pitala par dana po jednu tabletu (trebala sam 3) i evo vec 3 meseci sve je super!Imamredovne cikluse,ovulaciju,na ultrazvuku je sve uredu,hormoni su super,nemam reci :D
Ne znam odgovor na tvoje pitanje al reko samo da pohavlim primolut hehe

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 7:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Ma super je Primolut-ja sam ga pila da bih odlozila mens. i ginekolog koji mi je preporucio Primolut kaze da je najbolji od svih lekica koji se koriste u te svrhe.Medjutim i moja menstruacija nakon prestanka uzimanja Primoluta je bila jako bolna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primolut-Nor? - za ginekologa
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
micil je napisao:
na 3 meseca treba da pijem Primolut-Nor 2x1 od 21. do 25. dana ciklusa.
Na ovom sajtu sam procitala da se Primolut-Nor tablete ne smeju piti cesce od 2 puta godisnje, pa me interesuje da li moze da mi skodi.



Mislim da se to što si pročitala odnosilo na Postinor koji je nešto sasvim drugo (sredstvo za hitnu kontracepciju iliti 'tableta dan posle').


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 7:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 01, 2006 3:30 pm
Postovi: 4
Ne, radi se o Primolut-Noru. Ali pogresila sam sajt, tj. nisam to nasla na ovom, vec na banjaluckom forumu, na podforumu za ljepotu i zdravlje. Evo citat.
nofrks je napisao:
za odlaganje menstruacije mozesh korititi bilo koje kontraceptivne pilule!!Naravno najbolje bi bilo da odesh kod ginekologa,ali ukoliko si redovno ishla na preglede(sto ne znachi jednom godishnje ),verovatno ti je objasnio kako se koriste iste!Josh bolje ako si ih nekada koritila.Ono sto treba da pazish je da nemaju sve isto vreme delovanja.Raspon je otprilike 2 nedelje od pochetka menstruacije do 5 dana pre,a ako je bash potrebno i 3 dana!Dakle dok pijesh tablete ,menstruacija izostaje,cim prekinesh,ciklus dobijash nakon 2-3 dana,bez nekih teshkoca!

Nije preporuchljivo odlagati menstruaciju na duze od 10 dana i to 2-3 puta zaredom!!

Primolut-nor-5 nisu kontraceptivne pilule tableta sadrzi 5 mg Norethisteronacetat ,i piju se maximum 2 puta godishnje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 9:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 8:54 pm
Postovi: 95
Samo podižem temu da pomognem devojci... :) Nadam se da će da vidi neki ginekolog i da joj odgovori.

_________________
It`s good to know the truth and to speak the truth. It`s even better to know the truth and speak about palm trees.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 24, 2006 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Meni samo jedna stvar tu nije jasna: pre tableta ti je jajnik bio manji nego posle? I kada ti je radjen ultrazvuk? Odmah posle menstruacije, za vreme ili sredinom ciklusa? Jer, koliko ja znam ako folikul ostane za drugi ciklus to nije dobro...onda postaje cista...
I ja bih cisto informativno volela da cujem nekog od strucnih sa foruma.
Kada bi se javila DrObgin....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primolut-Nor? - za ginekologa
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 6:45 pm
Postovi: 1
Prosle godine sam jednom za odlaganje mens uzela primolut nor, sve je bilo u redu, samo mi je lice bilo puno bubuljica, velikih crvenih bubuljica :(
I sad idem sa deckom na neko putovanje, i bas prvi dan putovanja trebam dobiti :S Htela bih opet da odlazem sa ovim lekom, ali plasim se da cu opet biti tako ruzna :S Sta da radim? Hvalaa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: