Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PROLOM VODA - "posledice"
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 12:15 pm
Postovi: 87
Lokacija: Valjevo
Pijem prolom vodu vec od prilike mesec dana i od juce, prekjuce sam pocela da osecam bol u visini pupka sa desne strane stomaka i na "krstima" sa desne strane. Interesuje me da li je to "posledica" pijenja prolom vode? Da li mozda imam pesak ili kamen u necemu?

Po malo zabrinuta zbog bolova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
Ne znam odakle si...ali kad zimujem na Jahorini onda kupujem tu vodu.
Mislim si...svatko danas moze prodavati vodu!
Ne znam kako je to kod vas ali kod nas je sad aktualno po firmama, fakultetima i kod kuce imati onako "aparat" za vodu :lol: ...bolje reci burence od nekoliko litara (? ne znam koliko). Dobro je sto ima hladnu vodu za svjezenje i vrucu npr. za caj ili kavu.
Ali da prijedem na stvar...
Uzeli smo to od jedne firme koja po mom misljenju i nije tako velika i "jaka", odnosno konkurentna ostalima npr. Jana, Studena, Uniqe, Cetina itd.
Nakon dva mjeseca kad smo to otvorili bilo je 2-3 cm promjera 20 cm neog pijeska i ne znam vise cega...tak da nije ni ta voda toliko kvalitetna.
Onda bolje piti iz gradskog vodovoda i ne praviti dodatni trosak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 30, 2006 2:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
O cemu ti pricas covece, Prolom voda je VRH !


Snezo, to svakako nije posledica pijenja Prolom vode, moguce je da je ona uticala na to da kamencic/pesak krenu da izadje pa te to malo boli... Prolom voda je upravo dobra za te stvari, tako da ja ovako laicki tipujem na to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 30, 2006 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Za Prolom vodu se smatra da ima diuretička svojstva i da je zbog svog mineralnog sastava i alkalnosti je dobra za izbacivanje kamena ili peska u bubregu.
Kad kamen ili pesak krenu oni daju jedan tipični količni bol koji se smiruje i pojačava, širi se prema donjem kvadrantu abdomena prema preponi (kod muškaraca ka testisu, kod žena ka vulvi) i u unutrašnju stranu butine. Ovako izgleda tipična bubrežna kolika.
Dijagnoza kalkuloze tj. kamena u bubregu postavlja se na osnovu pregleda krvi i urina, UZ nalaza, rendgenološkog nalaza.

Sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 30, 2006 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
Ka1 je napisao:
O cemu ti pricas covece, Prolom voda je VRH !


Snezo, to svakako nije posledica pijenja Prolom vode, moguce je da je ona uticala na to da kamencic/pesak krenu da izadje pa te to malo boli... Prolom voda je upravo dobra za te stvari, tako da ja ovako laicki tipujem na to...


Eto...moglo se shvatiti da ne poznajem trziste nego sam rekao sam slucaj sa podrucja gdje ja zivim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 10:41 am
Postovi: 3
Lokacija: Zemun
drM je napisao:
Kad kamen ili pesak krenu oni daju jedan tipični količni bol koji se smiruje i pojačava, širi se prema donjem kvadrantu abdomena prema preponi (kod muškaraca ka testisu, kod žena ka vulvi) i u unutrašnju stranu butine. Ovako izgleda tipična bubrežna kolika.
Dijagnoza kalkuloze tj. kamena u bubregu postavlja se na osnovu pregleda krvi i urina, UZ nalaza, rendgenološkog nalaza.


Imam problem i slicne simptome koje ste gore naveli.
Imam 20 god, nisam imala problema sa mokracnim kanalima i bubrezima do sada.
Medjutim, zadnjih godinu dana javlja mi se tinjajuci bol u donjem delu stomaka.Mislila sam da je neki ginekoloski problem, ali pregled nije pokazao nista.Uradila sam i analizu mokrace medjutim nalaz je bio uredan.Primetila sam da mi je mokraca ponekad jaka (ostar miris) a u zadnje vreme mi se javlja i ostar bol pri mokrenju,u predelu tacno izmedju jajnika(zbog toga sam i mislila da je ginekoloski).
Kome da se obratim i sta da radim da ublazim simptome? Trudim se da pijem dovoljno tecnosti, drugarica je imala slicne probleme i pila je prolom vodu na preporuku lekara.
Ukoliko mislite da nije nesto vezano za bubrege i mokracne kanale, kom lekaru bi trebalo da se obratim?Da li bih mogla da trazim UZ na svoju inicijativu, posto mi nijedan lekar to nije predlagao?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 10:41 am
Postovi: 3
Lokacija: Zemun
drM je napisao:
Kad kamen ili pesak krenu oni daju jedan tipični količni bol koji se smiruje i pojačava, širi se prema donjem kvadrantu abdomena prema preponi (kod muškaraca ka testisu, kod žena ka vulvi) i u unutrašnju stranu butine. Ovako izgleda tipična bubrežna kolika.
Dijagnoza kalkuloze tj. kamena u bubregu postavlja se na osnovu pregleda krvi i urina, UZ nalaza, rendgenološkog nalaza.


Imam problem i slicne simptome koje ste gore naveli.
Imam 20 god, nisam imala problema sa mokracnim kanalima i bubrezima do sada.
Medjutim, zadnjih godinu dana javlja mi se tinjajuci bol u donjem delu stomaka.Mislila sam da je neki ginekoloski problem, ali pregled nije pokazao nista.Uradila sam i analizu mokrace medjutim nalaz je bio uredan.Primetila sam da mi je mokraca ponekad jaka (ostar miris) a u zadnje vreme mi se javlja i ostar bol pri mokrenju,u predelu tacno izmedju jajnika(zbog toga sam i mislila da je ginekoloski).
Kome da se obratim i sta da radim da ublazim simptome? Trudim se da pijem dovoljno tecnosti, drugarica je imala slicne probleme i pila je prolom vodu na preporuku lekara.
Ukoliko mislite da nije nesto vezano za bubrege i mokracne kanale, kom lekaru bi trebalo da se obratim?Da li bih mogla da trazim UZ na svoju inicijativu, posto mi nijedan lekar to nije predlagao?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
Ja uglavnom svuda cujem kako je prolom voda dobra,medjutim ako pogledate sastav mozete videti da ima dosta natrijuma,za razliku od nekih drugih voda -Rosa,Zlatibor ..koje imaju mnogo manje...E sad po ovom forumu se pricalo kako je najbolje da voda ima sto manje natrijuma...

volela bih da mi neko objasni zasto natrijum nije dobar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 12:55 am
Postovi: 3
Natrijum pravi probleme osobama sa visokim pritiskom (zato se savetuje što manje soli i generalno izbegavanje natrijuma). To može biti jedan od razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Evo jednog zanimljivog odgovora koji bi mogao da objasni...

Prolom voda ima pomenutu alkalnost ili baznost. Baznost ne prija bakterijama, zato je preporucljiva za mokracne puteve, mada ne znam koliko je i delotvorna. Jer dok voda projuri kroz telo definitivno se kroz bubrege izlucuje kao kiselina. Telo ima konstantnu alkalnost i ona se ne moze znatno promeniti. Recimo da prolom voda menja alkalnost tela i da njeno dejstvo deluje. Takvo stanje ne pogoduje bakterijama, ali pogoduje svim ostalim stanovnicima :D , tim pre sto ne pogoduje bakterijama. Rezultat je da stvarno ima manje bakterija. Ali sta se onda dogadja, to je kao kada banditi udju u napusten grad. Agresivnije bakterije se ne mire tako lako, i hoce nesto da preduzmu, ali sta? Iskoristice to sto sada tu ne zivi skoro niko i napravice svoju civilizaciju. Ali kako u tako negostoljubivoj sredini praviti invaziju? Pa zato se mi i zovemo agresivne bakterije, napravicemo novu evoluciju i prilagodicemo se novim uslovima, i to bolje od svih ostalih, a glavni adut za to bice nam obilje hrane i prostora koje je ostalo za stanovnicima koji su naputili sredinu.
I eto malo po malo flora se menja, i iz nekog stanja izlecenosti od jednih mogu se javiti drugi problemi sa drugim uzrocnicima... Ne mislim da kazem da se to svima moze desiti, ali ako neko ima nesto sto ne zna da ima, to se moze aktivirati. To je kao kad imas kandidu u crevima, kao i svaki drugi covek na svetu, popijes nekoliko kutija antibiotika, i sta se desava? Nista. Ali neko drugi moze da zaglavi zestoko od kandide. Na prvom mesto jer ju je vec pre imao, a na drugom jer je njegova kandida takva, i tako dalje... Ko zna?


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 2:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
iz ovog mogu samo da zakljucim da je prolom voda dobra,ali ne da se pije stalno,nego samo ponekad :)

sta je sa ostalim mineralnim materijama iz vode?

recimo nadjoh vodu sa malom kolicinom natrijuma,ali sa dosta kalcijuma i magnezijuma...koliko ovo moze lose da utice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PROLOM VODA - "posledice"
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 11:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
sneza_T je napisao:
Pijem prolom vodu vec od prilike mesec dana i od juce, prekjuce sam pocela da osecam bol u visini pupka sa desne strane stomaka i na "krstima" sa desne strane. Interesuje me da li je to "posledica" pijenja prolom vode? Da li mozda imam pesak ili kamen u necemu?

Po malo zabrinuta zbog bolova...


Snezo: sasvim je moguce da ti je krenuo pesak iz bubrega, najveci broj nas ga ima - nekima smeta nekima ne smeta, neki znaju a neki ne, ali obzirom na tvrdocu vode u Srbiji prakticno najveci broj odraslih osoba ga ima. OD Prolom vode za mesec dana a ni duze nista ti se ne moze desiti niti imas razloga da brines, mozes samo pokrenuti pesak i izbaciti ga, ili neki kamencic ako mozda imas isti, a to moze dovesti do odredjenih neprijatnih senzacija, bolova pa i kolika. Nacin da utvrdis da li se radi o pesku jeste da das mokracu na pregled a pouzdaniji od toga je ultrazvuk bubrega i besike. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PROLOM VODA - "posledice"
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
sneza_T je napisao:
Pijem prolom vodu vec od prilike mesec dana i od juce, prekjuce sam pocela da osecam bol u visini pupka sa desne strane stomaka i na "krstima" sa desne strane. Interesuje me da li je to "posledica" pijenja prolom vode? Da li mozda imam pesak ili kamen u necemu?

Po malo zabrinuta zbog bolova...


Snezo: sasvim je moguce da ti je krenuo pesak iz bubrega, najveci broj nas ga ima - nekima smeta nekima ne smeta, neki znaju a neki ne, ali obzirom na tvrdocu vode u Srbiji prakticno najveci broj odraslih osoba ga ima. OD Prolom vode za mesec dana a ni duze nista ti se ne moze desiti niti imas razloga da brines, mozes samo pokrenuti pesak i izbaciti ga, ili neki kamencic ako mozda imas isti, a to moze dovesti do odredjenih neprijatnih senzacija, bolova pa i kolika. Nacin da utvrdis da li se radi o pesku jeste da das mokracu na pregled a pouzdaniji od toga je ultrazvuk bubrega i besike. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: