Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za dr. Obgyn! Od Bony- rezultati biopsije!
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Postovana doktorice!
Posle mnogih ubedjivanja od strane mojih doktora kako sam neuracunljiva i kako svi lekari boluju od svega i svacega uradjena mi je juce biopsija vulve i to je uzeto tri uzorka sa malih usana i oko komisure posterior i danas je stigao rezultat:
Dysplasio intraepithelialis vulvae gradus I (VIN I)
Moje pitanje vama (s obzirom na to da znate moj slucaj) je: STA CINITI?
I kako se ovo stanje tretira kod vas u Kanadi? Ja nisam jos isla da razgovaram sa mojim profesorom, ali cu to sutra uciniti, mada bih zelela vase misljenje. Ja znam sta je VIN I i svesna sam svega, jedino bih volela da cujem sta vi o svemu mislite jer da nije bilo vas ja sam mogla cekati jos ko zna koliko i pogorsavati svoju situaciju iz dana u dan besmislenim terapijama koje su mi prepisivane. Znam da ima slucajeva gde i spontano regresira i onih gde predje u karcinom, kakva su vasa iskustva, moze li i malo statistike?
Sa nadom da cete odgovoriti!
Veliki pozdrav,
Bony!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
ajde drago mi je da smo konacno dosli do dg...sjetih se sta sam Vam napisala..

Citiraj:
Jedan od mojih profesora ovdje koje me je ucio ginekolosku onkologiju i kome cu biti zahvalna do groba sto su mu bolesti vulve jedna od specijalnosti, jer rekao...prve tri dijagnoze koje treba da ti budu u diferencijalnoj kada se pojavi pacijentkinja sa svrabom jesu:
1. gljivice
2. gljivice
3. gljivice
4. lichen sclerosis
5. VIN ( vulvar intraepithal neoplasia sto je prekancerozna promjena vulve i mora biti hirurski odstranjena )


VIN I jeste displazija srednjeg stepena i u principu ne treba da se tretira ukoliko pacijentkinja nema simptome, kao sto imate Vi. Najcesce ( od 30-50%) zena nema nikakve simptome ili ima pruritus. U 20-30 % je udruzena sa HPV infekcijom.

Ono sto je bitno kod Vas jeste da se uradi kolposkopija i PREGLEDA i grlic i vagina i ostatak vulve, u potrazi za jos nekim ognjistem VIN, jer je kod mladjih zena, obicno multifokalno ! Ne sjecam se kad ste poslednji put imali PApa nalaz i kakav je bio.

Ono sto se moze probati jeste terapija Aldara kremom, koju je potrebno nanositi 3 x nedjeljno prije odlaska u krevet ! staviti kremu na tu promjenu koja Vas svrbi i ostaviti kremu do ujutro ( treba da djeluje izmedju 6-10 sati ), a onda je potrebno da se ispere. Duzina terapije je u prosjeku oko 3 mjeseca. Ako osjetite pecenje, promjenu boje koze, iritaciju, ili opet svrat nakon nekoliko nedjelja, bol...prestanite je koristiti, mada se ove nus pojave javljaju rijetko. Ovdje kod nas kosta oko 170 $, ali je pokrivena osiguranjem, ali ne znam cijenu u Yu....mozda je jeftinije.

Ako ova terapija ne uspije, onda je slijedeci korak laserska terapija ili hirursko odstranjivanje tog dijela koji Vas svrbi. Mislim da se obe tehnike mogu uraditi u klinici i tamo u Srbiji, tako da to ne bi trebalo da bude program, samo ako nadjete ko radi laser...ako je mala regija ( manje od 2 cm ) i ako je na samo jednom mjestu ( ne sjecam se detalja ) ja bih to odsranila hirurski, a ako je multifokalno, onda je bolji laser.

Sve najbolje i javite se opet.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA BONY I DR OBGYN
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
BONY.VEĆ SAM RAZMIŠLJALA ZAŠTO SE NE JAVLJAŠ.
DRAGO MI JE ŠTO SI IMALA HRABROSTI ZA BIOPSIJU.SADA MOŽEŠ DALJE RADITI NA TOM POLJU,UPRAVO ONAKO KAKO TI JE SAVETOVALA DR OBGYN.ISTA PITANJA UPUTILA SAM DR PEDJI NA FORUMU.NAPISAO MI JE ISTI ODGOVOR KAO I TEBI DR OBGYN.
NAKON TOGA SAM GA PITALA MOŽE LI SE TO URADITI KOD NJEGA.
DR PEDJA JE REKAO DA MOŽE.SAMO DA SE PRETHODNO ZAKAŽEM.

PITANJE:DA LI ŽENA POSLE BILO KOJEG ZAHVATA KOJEG JE NAVELA DR OBGYN ŽENA MOŽE IMATI ODNOSE I DA LI SE MOŽE ZNATI UZROK TOME,ODNOSNO KOLIKO JE TO SVE OPASNO?

NE ZAMERITE,JAKO SAM UPLAŠENA.
ZVUČNIK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA BONY I DR OBGYN
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
BONY.VEĆ SAM RAZMIŠLJALA ZAŠTO SE NE JAVLJAŠ.
DRAGO MI JE ŠTO SI IMALA HRABROSTI ZA BIOPSIJU.SADA MOŽEŠ DALJE RADITI NA TOM POLJU,UPRAVO ONAKO KAKO TI JE SAVETOVALA DR OBGYN.ISTA PITANJA UPUTILA SAM DR PEDJI NA FORUMU.NAPISAO MI JE ISTI ODGOVOR KAO I TEBI DR OBGYN.
NAKON TOGA SAM GA PITALA MOŽE LI SE TO URADITI KOD NJEGA.
DR PEDJA JE REKAO DA MOŽE.SAMO DA SE PRETHODNO ZAKAŽEM.

PITANJE:DA LI ŽENA POSLE BILO KOJEG ZAHVATA KOJEG JE NAVELA DR OBGYN ŽENA MOŽE IMATI ODNOSE I DA LI SE MOŽE ZNATI UZROK TOME,ODNOSNO KOLIKO JE TO SVE OPASNO?

NE ZAMERITE,JAKO SAM UPLAŠENA.
ZVUČNIK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA BONY
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 11:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
BONY,DR OBGYN JE REKLA DA TI SE JAVIM DOK ONA NE NAĐE MALO VREMENA DA PROČITA MOJE PORUKE.
MOLIM TE DA MI SE JAVIŠ NA BILO KOJI NAČIN,JER ZAISTA IMAMO ISTI PROBLEM.
ZVUČNIK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Zvucnik!
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 10:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Napisacu ti poruku na private u toku dana, cim nadjem vremena! Ne brini nista! Ja sam ti u nekoliko navrata pisala ali nisi odgovorila da ne znam ni da li ti stize ta posta sa one adrese sa koje mi se javljas!
Veliki pozdrav!
Bony


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za dr. Obgyn!
PostPoslato: Pet Sep 29, 2006 10:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Hvala vam na brzom odgovoru! Jedino Vi ste zaista zasluzni sto sam se odlucila na tu biopsiju i cim sam videla nalaz setila sam se vasih reci (koje ste i sami citirali u prethodnom postu)!
Medjutim (a ovde u Srbiji je uvek to medjutim) otisla sam juce kod profesora sa mojim nalazom da se posavetujem oko terapije i on smatra da nalaz nije verodostojan i da je on ocekivao patohistoloski da ce biti nekakva atrofija ili distrofija a nikako displazija posto se kolposkopski nista slicno ne uocava! Sada mi predlaze da za 2-3 nedelje ponovimo biopsiju ali sa druga tri manja mesta i da nosimo drugom patologu s tim da mu ne kazemo predjasnju dijagnozu. I uporan je da klinicka slika ne odgovara nalazu! Ono sto je neverovatno je da su mene gledala 3 doktora kolposkopski u poslednja 3 meseca i svi su isto rekli da se vidi ocuvan epitel samo istanjen, tako da su jako izrazeni krvni sudovi i apsolutno nista vise i oni uopste nisu bili za to da radim biopsiju, po njima je nalaz bio jasan, a ovog svog profesora nekako sam uspela ubediti da to odradimo. Od ta tri doktora dvoje je godinama radilo sa onkoloskim bolesnicima i ponovili su mi x puta da sam po njima savrseno zdrava zena i savetovali me da odem kuci, mirno spavam i da sto pre rodim dete.
Sto se mene tice, ja simptomatologiju nikakvu pa ni svrab ni pecenje nemam vec vise meseci od trenutka od kako sam prestala da upotrebljavam vaginalete, proslog meseca sam ponovo pocela da imam normalne odnose sa momkom, mada i dalje sa zebnjom i mozda manjim boluckanjem, jedino sto mi je sluzokoza izmenjenog izgleda i sto to mene plasi. Da mogu poslala bih vam sliku, pa da prosudite sami! I da, kandida perzistira pa imam 2 ranice na grlicu materice za koje prof. kaze da nisu urgentne, takodje sekret curi iz mene verovatno u sklopu hronicnog cervicitisa i kandidu imam i u crevima mada samo 20 kolonija za koje su mi savetovali da pijem Liobif i antikandida dijetu drzim vec mesecima i uskoro cu ponoviti bris stolice. PAPA test mi je poslednji put radjen u junu i bio je II. Problem je sto tu kandidu ne mogu da lecim jer cim stavim vaginaletu uvece, ujutru pocne introitus vagine da me pece, (verovatno kad vaginaleta istice) i da boli kao ranije pa mi je dolazilo da uzmem Diflukan jednom mesecno svakog narednog meseca nego se bojim njegove stetnosti po jetru i sve ostalo.
I sada moje pitanje glasi: da li ponavljati biopsiju?koliko to moze da bude stetno (radjena je radiotalasima)?Zasto ovde doktori tvrde da se VIN I samo prati i ne leci? Da li se ceka da predje u VIN III sto je carcinoma in situ pa da se daje neka terapija?Jer je valjda bolje spreciti nego lecitii?Znate li ikoga u Srbiji ko se mozda specijalizovao u tome, da me pogleda jos jednom kolposkopski naravno uz sve druge nalaze i moju anamnezu?Verovala sam da ce biopsija rasvetliti slucaj ali kao da se jos vise zakomplikovalo. Razumem i mog profesora, nece covek da mi olako proglasi dijagnozu kad mu klinicki znaci ne ukazuju na to sto bih i ja verovatno radila da sam na njegovom mestu!
Veliki pozdrav! I oprostite jos jednom sto vas gnjavim ovim dilemama ali vas zaista uzimam kao strucnjaka i bitno mi je vase misljenje o svemu a posto sve ovo kod mene predugo traje neizbezno je da sam i jako zabrinuta!
Bony.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr. Obgyn! Od Bony- rezultati biopsije!
PostPoslato: Sub Maj 07, 2011 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 6:00 pm
Postovi: 4
Bony?
Da li bi nekako mogla da stupim u kontakt sa tobom jer i ja imam iste simptome i probleme? Tvoje iskustvo bi mi mnogo pomoglo. Bukvalno citajuci pricu je kao da pricas o meni. Prava agonija....
Takođe bih zamolila i dr. Obgyn ako je ikako moguce da i meni preporuci doktorku o kojoj ste pricale.
Mnogo bi mi znacilo!!!!
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za dr. Obgyn! Od Bony- rezultati biopsije!
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 6:00 pm
Postovi: 4
Dr Obgyn,
nadam se da i od vas mogu ocekivati odgovor.
Moj problem postoji od januara meseca kada sam otisla kod svog ginekologa zbog peckanja. Tada mi je uređen bris i nađena III grupa sekreta, bris sa grlica sterilan. Terapija Pliginax.
Nakon završene treapije nema poboljšanja i ja se zbog brzine u kojoj sam bila odlučim za privatnu ordinaciju. Urade mi bris, ali dok ne dobijem rezultate dat mi je MacMiror, dva puta dnevno po jedna kapsula. Rezultat je bio streptokok i VB i CB. I pošto su i dalje postojali problemi dr mi da da napravim magistralne vaginalete sa eritromicinom jer je streptokok na to reagova. Međutim, ja na njih dobijem reakciju i to sa sukrvicom.
Brze bolje otrcim u drugu, poznatiju privatnu kliniku, i tamo me isperu od te vaginalete i daju mi da pijem ertiromicin i da posle toga dodjem na kontrolu.
Kontrolni bris: enterokok, th poliginax i panklav.
Sledeći kontrolni bris: kandida, th macmiror na koji sam burno reagovala. Prakticno sam sva gorela dole....i tada odlazim u svoj DZ gde me doktrorka najstrasnije napala sto idem kod privatnika pa neka mi oni sada resavaju problem.
E od tada nastaje pravi pakao, receno mi je da stavljam kantrarion vag i da se spolja mazem kantraionom. To sam i radila ali nikakvog poboljsanja....Spolja crveno, iziritirano, kaze dr erozija epitela, boli me sve zivo i spolja i unutra. Na sledecoj kontroli ona mi kaze da je bolje nego sto je bilo ali da to splja mora da leci dermatolog ali mi usput kaze da koristim kanesten. Posle namazanog Kanestena spolja, uzas, pece.
Menjam dr, u drugom DZ, radjeni brisevi Papa II, VS III, dr zbog svega na sta reagujem kaze stavljajte samo kantarioni mazite se spolja hiperbalmom. Medjutim, mene pocinje sve da pece, telo me boli od napetosi, soljasnja iziriitiranost ne zaceljuje se. Deo iritacije je od klitorisa na dole, a deo na spoju velikih usana ka guzi.
Opet menjam dr sa zahtevom da hocu uput za bolnicu, i tada me dr na pregled nađe mozaik na grlicu, III grupa VS, papa II. Za spolja da mazem hipebalm, opet. Medjutim nista se ne desava. Izolovana mi je esherihija i spolja da mazem gentamicin. Th palitrex a pošto reagujem na sve vaginalete, dobijam Ginoflor vag i gentamicin. Opet reakcija na gentamicin mast spolja.Ova dr insistira da odem u NF gde uspevam da dodjem na pregled i tada dr iz NF kaze mozak kruzno prostran i uze covek odradi covek biopsiju a ja pod infekcijom.
Sada trenutno cekam rezultat biopsije sa cervixa ali moji problemi i dalje postoje. Infekcija na grlicu boga pitaj kojom bakterijom, iziritirana spoljanost već 4 meseca, crena istanjena sluzokoza, dok da ga tako nazovem ulaz u vaginu poklpac je jarko crven a to pre nije bilo tako. Ja sam od stresa i bolova iscrpljena. Sve me je bolelo dok sedim, a sada pocinje da me boli i spolja.
Molim za bilo kakav odgovor jer sam videla da i Bony ima ista odnosno slicna iskustva.
Nisam ni sigurna da li pravilno postavljam ovu temu.
Inace imam 32 god, nisam radjala, nemam abortusa.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: