Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 463 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kreme protiv bora-sta strucnjaci preporucuju
PostPoslato: Pon Jan 10, 2005 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Sa svih strana smo bombardovani reklamama krema i tretmana protiv ublazavanja bora.U toj reklamnoj dzungli jedva da bilo koja zena moze da se snadje.Necesto luta placajuci za skupe kreme ciji proizvodjaci obecavaju nestanak bora za tricavih 6 nedelja.
Dobra navlaka,rekli bi neki.
Sa druge strane,javljaju se apotekari govoreci da njihove kreme napravljene u apotekarskim laboratorijama nisu nista manje kvalitetne od reklamnih (i skupih) a jeftine su.

Kome verovati?Sta mislite o kvalitetu apotekarskih krema?

Sta kazu strucnjaci?


Poslednji put menjao Andjela dana Uto Feb 15, 2005 2:00 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 11, 2005 3:25 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Osnova svake antiage terapije je dobar dnevni antisolarni krem. Od koristi su ppreparati kiseline vitamina A, vocne kiseline, za mimicne bore preparati na bazi argirelina prirodne zamene za nbotoks koji opustaju misice, a za gravitacione bore matrexil i sepilift-RVBela. Pomaze i IPL tretman kao i laser resurfacing, kao i dermalni fileri restilane, Atrecol, Disport i sl.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Sa koliko godina treba poceti "borbu" sa borama, tj. poceti sa upotrebom sredstava protiv bora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 7:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
trudnjaca,ja sam cula vec sa 25+

Pitanje za goranai:uzimajuci u obzir sve to sto ste naveli,koju kremu ili kreme(ili pak tretman) bi preporucili svim zenama koje zele da imaju negovano lice i da sprece ili ublaze dalji nastanak bora?(neka to bude npr...zena koja ima zdrav ten,neproblematicnu kozu)
Ili je mozda najbolji put otici kod dermatologa da bi se odredio tip koze.
Koliko znam,svi dermatolozi su protiv ovih bombasticno reklamriranih krema.
Odokativno sam prebrojala sigurno najmanje 30 kozmetoloskih kuca koje garantuju uspeh za 'samo 7 dana,3 nedelje,2-3 meseca do fantasticnih rezultata-bore nestaju kao rukom odnesene' (lorean,nivea,garnier,eucerin,lush,greenline,.....)

Zato sam i postavila pitanje da bi se sto manje lutalo a i da se ne bi davale velike pare za proizvode koji su mozda niskokvalitetni (a mozda i kancerogeni)ali sa dobrim reklamama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 10:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Pre primene antiage programa neophodno je dijagnostikovati precizno stepen fotostarenja i fizioloskog starenja. Postoji Vishyjeva skala bora. Zavisno od toga da li imate pretezno mimicne ili atroficne ili gravitacione bore predlaz se razlicita terapija bioaktivnim supstancama. Potrazite savet viseg esteticara, moji studenti to savrseno znaju i posto je to deo njihove svakodnevne prakse nega zdrave koze koja moze biti i zrela koza vestije su u proceni od mene koja se tim problemom bavim sa teorijskog aspekta. Jedna od ideja je Jovana 3239110 na Terazijama 29 ili Darija Bul Kralja Aleksandra 110 ili Dusica Letic iz RVBelle Dositejeva 47 ili neko od mojih asistenata kao sto su Kristina Koroknaj, Dragana Petkovic, Marija Bozovic, Aleksandra markovic i sl.
Ili naravno i neizostavno neko iz plejade savrseno dobrih kozmeticara organizovanih u udruzenje kozmeticara Srbije Zeleni venac 2 a

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Antirid preparati
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 11:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako Vas jos nesto zanima vezano za preparate protiv bora, javite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Postovanje mr Silvio :D
Pa evo da cujem i Vase misljenje.
Koje kreme protiv bora Vi licno cenite?
Citam ovde da se u tu svrhu koriste i Muradovi tretmani(sa kiselinama).U cemu se oni sastoje?Da li oni otklanjaju sitne bore?Koliko su efikasni i bezbedni?Kolika je cena tih tretmana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tretman bora
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 12:46 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Isolift kolekcija brenda Uriage je odlicna. Sadrzi krem za lice, antirid krem i mleko za negz tela. Nutrilogie II od Vichy-a je dobar za celo lice, pa i za predeo oko ociju. Ima jos dosta dobrih preparata razlicitih brendova.
Muradove kiseline, 40%, mogu bitno da redukuju ili ublaze bore, no tretman treba poveriti strucnjaku, a tretman treba da nadgleda dermatolog ili kozmetolog. Tretman se radi u serijama, 1x nedeljno, 6-10 nedelja. Rezultati su odlicni, nuspojava gotovo i da nema, ako zanemarimo blago peckanje po nanosenju preparata, ali traje svega par minuta. Tretman se radi od jeseni do prvog prolećnog sunca, a koza se obavezno stiti antisolarnim preparatom. Ja licno imam izuzetno pozitivna iskustva sa ovim preparatom u tretmanu akni, bora i fleka. Cena po jednom tretmanu varira od 1000 do 1500 dinara.
Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Jesam,sasvim.Hvala Vam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ipak,imam jos jedno pitanje mr Silvio.Vidim da Agneta ima dobro iskustvo sa kremom Ceramid.Da li je ona po Vasem misljenju jednako kvalitetna i delotvorna kao i Vichy i Uriage?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 1:36 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Iako nisam bas potpuni strucnjak za negu ipak bi se ukljucila. Dobro napravljen magistralni preparat od dobtih sirovina za konkretnog klijenta je kao kada sijete haljinu kod poznatog i dobrog krojaca od vaseg izabranog materijala koji bas vama najbolje stoji. I najbolja vec napravljena krema je konfekcija koja moze biti vrlo ekskluzivna. Problem je sto je ona obicno vrlo skupa, vi je kupite, potrosite dosta novc i ako vam ne odgovara uludo str bacili novac. Ceramid je isto vec napravljen krem ali prilagodjen nasim zenama i njihovoj kozi, njihovom nacinu ishrane, nasoj klimi i vodi, a sirovine su uglavnom stranog porekla jer nazalost kod nas je jos uvek tesko kupiti sirovinu na kojoj se tacno vidi ko ju je, kada i pod kojim uslovima napravio i pri tom se i potpisao

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 1:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Da dr Gorana.Tako sam nekako i ja mislila.Zato sam i u uvodnom postu pitala sta mislite Vi kao strucnjaci o magistralnim kremama ,jer,koliko primecujem u mojoj okolini,zene eksperimentisu ,daju pare za skupe preparate,dobro reklamirane,a opet ne prijaju njihovoj kozi.I upravo zbog toga se mnoge od njih vracaju kremama iz apoteke za koje se na kraju ispostavi da veoma prijaju njihovoj kozi,ali iza njih nije stajala dobra reklama.Marketing je mocan.

Ok.Pomogli ste mi mnogo. :)

Mr Silvio,interesuje me da li Vi izradjujete kreme protiv podocnjaka i kesica koje primecujem kod sebe u poslednje vreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ceramid krem
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 9:32 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Sto se Ceramid krema tice, njegov sastav, u smislu podloge u koju su dodatne aktivne materije, je razlicit od komercijalnih preparata brendova koje ste naveli i ne sadrzi termalnu vodu. Medjutim, ima obilje drugih aktivnih materija koje prijaju suvoj i naboranoj kozi i ima 3 supstance, koje imitriraju tzv. lipidni matriks, koji se normalno nalazi u nasem prvom sloju koze. Kada na odredjen nacin i iz odredjenih razloga, ostetimo ili "iscrpimo" lipidni matriks, narusava se barijerna funkcija koze, te koza postaje suva, ispucala, osetljiva. Zato je ceramid kao melem na ranu. Sem ovog efekta, ima i anti-age efekat, jer u sebi poseduje takvu vrstu sirovina. Ovo nije reklama, sa ceramid kremom imao iskustvo punih 10 godina i zaista stojim iza sveg ovog sto sam o njemu naveo. Sada se spremam da sa dr Goranom "doradim" taj krem, obogatim ga novim sirovinama, pa mozete ocekivati uskoro jedan novi krem!
Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Molim Mr. Silvia i dr. Goranu za savet.
Ja imam borice u predelu oko oèiju, koje su više posledica mimike (verujem) nego starosti :lol: Imam 31 godinu.
Od svoje 25 godine sam koristila Vichy kremu za to podruèje, a pre šest meseci kada mi je dermatolog dala terapiju za akne (imam malo problematièno lice, kombinovanu kožu) i rekla da koristim nekomedogene preparate, koristim Avene kremu protiv bora oko oèiju.
Ali, avaj, veæ neko vreme nisam putovala u inostranstvo i ovde ne mogu da je nabavim. Pritom, nisam baš sigurna da su se borice iole smanjile (napravila sam i jedan propust - mesec dana prošlog leta nisam uopšte nosila sunèane naoèare, tražeæi da kupim one-koje-mi-se-BAŠ-dopadaju pa sam ih verovatno i pogoršala gledajuæi kroz poluskupljene oèi na letnjem suncu :roll: ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pregled
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 4:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Da li ste raspolozeni da dodjete na besplatan pregled kod koleginice i mene? Tada mozemo da popricamo, mozete dobiti adekvatan savet i eventualno uzeti preporucene preparate. Javite ako niste, pa cete savet dobiti na forumu. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 463 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: