Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ZADEBLJAN ENDOMETRIJUM
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 12:07 pm
Postovi: 40
Na UZ pregledu koji je radjen 3. dana ciklusa je utvrdjeno da je endometrijum zadebljan, anehogenih karakteristika. S obzirom da pokusavam da ostanem u drugom stanju, da li to moze da predstavlja problem pri zacecu ili trudnoci? Da li je potrebno da mi se uradi i vaginalni pregled, s obzirom da je krvarenje prestalo? Polni hormoni su mi u granicama refernetnih vrednosti.

Veoma sam zabrinuta, a mozda nema mesta brizi, tako da bih zaista volela da procitam necije misljenje o ovoj temi.

Svima hvala unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
nepotpuno pitanje...pogledajte ljepljivu !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 12:07 pm
Postovi: 40
Imam 29 godina, i nisam radjala. Ako dodje do zaceca, to ce mi biti prva trudnoca.

Laboratorisjki nalaz je sledeci:
- estradiol 50.1
- fsh 9.03
- lh 6.37
- prolactin 437
- progesteron 1.97
- testosteron 0.35

Poslednjih 6 godina sam uzimala pilile za kontracepciju, koje su mi predlozili i kao terapiju, posto sam od 14-te godine imala neredovne cikluse i mikropolicisticne jajnike, za koje moj ginekolog tvrdi da su sada potpuno u redu.

UZ nije obavljen do kraja, tako da nalaz ne postoji, nego mi je prvo samo receno da mi je "materica cudna", a nakon toga mi je dato objasnjenje o zadebljanom endometrijumu anehogenih karakteristika.

Ono sto me najvise zbunjujuje je sto mi je receno da slobodno pokusavam da ostanem u dugom stanju, bez obzira na takvo "stanje" materice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 3:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Vi ste zdravi i uopste se ne osvrcite na takve CUDNE NENAUCNE DIJAGNOZE ! koje ocigledno samo unose nemir u pacijente.

Uopste ne postoji cut off - granica izmedju normalne i nenormalne debljine endometrijuma za zene u reproduktivnom periodu ( od 18 do 45 godine ), nego se debljina gleda u sklopu klinicke slike.

Koja je indikacija da se radi UZ u Vasem slucaju osim da ginekolog zaradi 20-30 Eura ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 09, 2006 12:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:-? Treći dan ciklusa endometrijum zadebljan (koliko mm?) deluje neobično ili bolje reći ne postoji!?
Anehogene su tečnosti, što znači da to samo može biti krv a ne endometrijum! Endometrijum je hiperehogen, manje ili više homogenog izgleda!
Izveštaj vašeg ginekologa je nepismen, zato ne brinite! Izraz "čudna materica" ne postoji u rečniku ultrazvučista. Zato promenite doktora!

Pozdrav Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 09, 2006 12:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Pa sta pijete kolega ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 9:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D :lol: Može po jedna dobra domaća Vojvođanska kajsijevača za aperitiv!
Stvarno me nerviraju gluposti, ko da su vidovite Zorke a ne doktori, pa im se prikazuje!

Pozdrav Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 2:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ondak dvije duple...( za vidovite zorke )...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
ju, slatkose nasmejah :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za obgyn
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 8:22 pm
Postovi: 2
Imam 21god. Na ultrazvuku su mi dijagnosticirana oba jajnika kao policisticni. Levi jajnik 37x22, desni 39x23. Uterus uz jajnike, endometrijum 11, 1mm. Polozaj uterusa AVF,ministroponiran,duzina 76mm, transferzalni promer 40mm, anteroposteriorni promer 39mm.Imam pojacanu maljavost po telu.
6.grupa sekreta- terapija nystatin vaginalete
Takodje mi je dijagnosticirana upala jajnika kao i propisana terapija jugocillin 1.600(7x).
Zanima me da li se maljavost moze povecati i prosiriti po licu, s obzirom da je tu nemam i kako?
Da li je ova dijagnoza razlog za zabrinutost o sterilitetu?
Sta znaci ovo ministroponiran uterus i endometrijum od 11mm?
Unapred zahvalna

_________________
"Zivot je kao vatra, od drveta stvara pepeo, od gvozdja celik"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
O PCOS sam pisala i odgovarala u nekoliko navrata, pa ako budete koristili pretrazivac naci cete dosta zanimljivog stiva, a izmedju ostalog i kako se postavlja dg istog syndroma.

Niste napisali nista o Vasim ciklusima, ritmu, trajanju, obilnosti, potencijalno bolovi, kada ste dobili prvu menstruaciju, i kakve su Vam namjere SADA vezano za trudnocu ?

Sto se tice maljavosti, opisite mi na kojim dijelovima tijela se nalazi, koliko dugo ima da ste primijetili pojacanu maljavost, i da li je ona nastupila naglo ili postepeno ? da li imate ikakve tamne pruge po kozi (oko vrata, izmedju butina, oko laktova, pazuha, masnu kozu, akne...), koliko ste teski ?

UZ jajnika se radi 3-5 dana ciklusa tako da iskljuci slika normalnog razvoja folikula u prvoj polovini ciklusa, kad obicno pocne da dozrijeva izmedju 10-20 folikula i mogu da daju sliku policisticnih ovarija....debljina endometrijuma kod osobe od 21 godine ne znaci nista ! osim ako nije udruzena sa jos nekim problemom...ministroponiran ?? pretpostavljam sinistroponiran, sto znaci pomjeren u lijevu stranu bukvalno, ali ne znaci mnogo klinicki...

Osim pojacane maljavosti ne znam jos uvijek koji je Vas problem ? i zasto ste poslani na UZ ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za obgyn
PostPoslato: Sre Sep 27, 2006 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 8:22 pm
Postovi: 2
Vec sam vam pisala i ovom prilikom zelim da vam zahvalim na odgovoru koji cenim i da vas pohvalim za trud da pomognete nama medicinskim laicima... Proslog puta sam unela nepotpune podatke tako da cu sada biti opsirnija. Imam 21 god, dijagnoza policisticni jajnici, uterus sinistroponiran, imala sam upalu jajnika koja je uspesno zalecena nakon terapije jugocillin. Iz tog razloga sam poslata na ultrazvuk...
Prvu menstruaciju sam dobila sa 13 godina. Ciklus mi je uglavnom redovan tj. dobijam svakog meseca ali u rasponu od 30-35 dana. Tokom, ali i pre menstruacije imam jake bolove u predelu ledja i donjeg stomaka. Krvarenje je obilno svakog puta. Cesto mi se koci noga, leva ili desna naizmenicno...
Sto se tice maljavosti, pojacana je u predelu oko bradavica na grudima. Noge i ruke su mi maljave ali ne preterano s obzirom da sam crnka. Malje oko bradavica su mi se pojavile u pubertetu... Teska sam 64kg, a visoka 1.75m. Nemam tamne linije po vratu ili preponama, ne racunajuci strije..
Zanima me da li je opasno kozmetickim sredstvima skidati malje oko bradavica (vosak, pinceta) i da li time mogu nesto poremetiti u strukturi dojke? Unapred se zahvaljujem

_________________
"Zivot je kao vatra, od drveta stvara pepeo, od gvozdja celik"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZADEBLJAN ENDOMETRIJUM
PostPoslato: Uto Okt 18, 2016 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 18, 2016 5:44 pm
Postovi: 1
Potrebno mi je misljenje. Imam 26 godina, redovne cikluse koji traju od 28 do 30 dana kako kad. 15tog dana poslednjeg ciklusa sam imala oskudno krvarenje, kolko da primetim da postoji ali je trajalo 5-6 dana. Sada mi kasni vec punih 6 dana ako zanemarim to krvarenje. Danas mi je ginekolog rekao da mi je zadebljan endometrijum, 15mm. Sta to moze da znaci? Da li treba da brinem? 34 dan ciklusa mi je danas ako zanemarim to krvarenje sredinom proslog ciklusa. Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZADEBLJAN ENDOMETRIJUM
PostPoslato: Uto Jan 03, 2017 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2017 12:43 am
Postovi: 7
Postovani,
Imam 24 godine. Vec vise od dve godine pre svake menstruacije imam tamno braon sekret koji traje od 2-7 dana i tek nakon toga krene krvarenje. Bila sam kod vise ginekologa i svi nalazi su mi bili u redu, nikakvu terapiju nisam dobijala. Pre par dana sam otisla ponovo na kontrolu. Radila sam sve hormone i svi su u redu. Doktorka je rekla da imam neku malu izraslinu, ali da ne vidi dobro, da sumnja na polip. Rekla mi je da dodjem ponovo kada mi pocne menstruacija. Otisla sam drugog dana krvarenja i rekla mi je da se polip sada ne vidi i da mi je endometrijum malo zadebljan, 10mm. Trebalo bi da za koji dan odem ponovo na ultrazvuk da proveri jos jednom da li postoji taj polip. Preporucila mi je da pocnem sa kontracepcijom. Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: