Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Uto Jan 27, 2015 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 11:48 pm
Postovi: 15
Kao sto naslov kaze imam hronicni kasalj vec vise od godinu dana.Simptomi su isti sta god od terapije i koristio.Trenutno pijem Nolpazu jer sumnjaju na povrat kiseline ali ni to ne pokazuje neke znacajne promjene...

Radio sam vecinu analiza,slikao pluca,sinuse,briseve grla,nosa,alergo testove,Ige testove,sve je u granicama normale.

Ukupan Ige 105 a za mojih 26 godina je granica 100.Kazu da to nije nista.Takodje malo 8mm pokazuje da sam alergican na gljivice.

Koristio sam vecinu ljekova od antibiotika do pumpica alvesco/ventolin,sprejeva za nos....narodnih ljekova,cajeva,nista jednostavno ne djeluje.

Grlo mi je hronicno crveno,nekada se smiri samo od sebe ali je vidljivo da na zadnjem zidu zdrjela ima malo sekreta koji nekada smeta nekada ne.Ugl.kasalj je pretezno suv i najvise se primjeti kada npr.iz neke prostorije izadjem napolje i obrnuto pogotovo kada je malo hladnije.Kada legnem i spavam uopste nema kaslja.Ujutru kad ustanem pocinje polako da se javlja grebuckanje u grlu,peckanje....

Vise ni sam ne znam sta da radim pa ako ima ko kakav kvalitetan savjet da preporuci.Svi lijekovi koje sam koristio su prepisivani od strane doktora koji sada vise nemaju rjesenje o cemu se radi osim gastroskopije i bronhoskopije jer je sve drugo iskljuceno..

HVala za savjete unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Uto Jan 27, 2015 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 11:48 pm
Postovi: 15
Zaboravio sam da napomenem da osim toga postoje i neki propratni simptomi kao sto je visak pljuvacke a u istom momentu osjecam suvocu usta,otezano gutanje,stezanje u vratu i oko stitne zljezde,bljtuav ukus u ustima.

Svi ti simptomi su prisutni ali se jednostavno smjenjuju i stanje nikako ne moze da se smiri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2015 7:03 am
Postovi: 4
I must say that I have never read anything like this before.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јеси ли оздравио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
To je refluks najverovatnije. Vidim da je tema dosta stara ali mozda neko ima slican problem.

Bljutav ukus u ustima i peckanje vrla i kasalj ujutru gotovo sigurno ukazuje na to da se sadrzaj odnosno isparenja vracaju ili nadrazuju sluzokozu.

Najbolja terapija za ovo stanje bi bila nikada ne jesti nista najmanje 2,5 sata pre spavanja i obavezno spavati na visoko podignutim jastucima u polu-lezecem polozaju. Iako je veoma nezgodno i hoce ledja da bole od tog polozaja, on ne dozvoljava da kiselina stoji nepomicno i razara tako visoko neznu sluzokozu zdrela.

Moja preporuka je gastroskopija da se utvrdi da li postoji zeludacna kila koja mozda otezava zatvaranje one "klapne" ka jednjaku koja treba da osigurava da se sadrzaj ne vraca nazad ili je prosto sprzena od kiseline odnosno isparenja koja su stalno prisutna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajni hronicni kasalj,crveno grlo!!!
PostPoslato: Pon Jul 27, 2015 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Djurina je napisao:
...Najbolja terapija za ovo stanje bi bila nikada ne jesti nista najmanje 2,5 sata pre spavanja i obavezno spavati na visoko podignutim jastucima u polu-lezecem polozaju. ...

Најбоље је не јести храну која изазива стварање отпадних киселина.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: