Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MITRALNI PROLAPS
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 29, 2006 6:57 pm
Postovi: 2
Lokacija: BEOGRAD
Postovani,

Hitno mi treba pomoc nekog lekara.Srcane probleme imam od svoje 14-te godine a u novembru punim 27.Bila sam kod bezbroj lekara ali nikako da utvrde sta je samnom.U pocetku sam samo imala napade palpitacija pa mi je konstatovana sinusna tahikardija- prepisan mi je betablokator inderal.Lek sam uzimala preko 2 godine ali nije bilo nekog ucinka.Da stvar bude gora imam uzasno nizak pritisak prirodno pa mi je lek kao hipertenzik dodatno i smetao.Zatim sam pocela da treniram fitnes redovno i smetnje su skoro nestale.To je bilo negde oko moje 18-te godine.Diplomirala sam za grafickog dizajnera 2004 godine i posto sam zelela da se osamostalim morala sam da se odmah zaposlim.To je naravno dovelo do toga da radim prekovremeno i to ukupno po 12-13h dnevno, lose se hranim,prestanem da treniram, i jako malo spavam.Tada su se tahikardije vratile i ponovo sam morala da pocnem sa inderalom.Naravno stanje se samo pogorsavalo.Stalno sam imala epizode, uz to sam imala nesvestice, vrtoglavice, iznenadno budjenje nocu.U jednom trenutku sam odlucila da prestanem sa inderalom i da pokusam sa nekim drugim lekom.Otisla sam kod drugog lekara koji je konstatovao isto i dao mi kombinaciju verapamila sa sotalexom.U pocetku je valjalo ali nazalost ni to dugo nije trajalo.Na toj terapiji sam i dan danas, a stanje mi se pogorsava.Negde pre godinu ipo dana sam pocela da imam i gusenja, i nekakve napade panike sa nemogucnoscu da udahnem, da se smirim...Onda su lekari poceli da sve prepisuju mom psihickom stanju.Prvo sam bila anksiozna pa su me kljukali bromazepamima a zatim anksiozno-subdepresivna, do finalne konkluzije od strane moje sadasnje psihijatrice da sam depresivna i da imam sindrom panicnih napada.Tako da dnevno pijem tri puta po polovinu sotalexa i po jedan verapamil, i 2 puta dnevno po polovinu anafranila i 1/4 rivrotila a za spavanje koristim lorazepam.Pa i pored svih tih medikamenata moje stanje se nije promenilo, sve cesca su gusenja, nesvestice, trnjenje lica prilikom napada tahikardije,neobican osecaj nemogucnosti da se probudim kad legnem popodne da spavam, neobican umor i konstantna neispavanost iako sada normalno spavam u proseku 8h.Zivot mi jeste uzasno stresan, i ja jesam hiperosetljiva osoba ali mora da nesto nije fizioloski u redu samnom.Poslednji kardioloski pregled koji sam obavila pre jedno mesec dana nasao je da imam zalizak na srcu s tim sto mislim da uopste to nije lepo ispitano i da je konkluzija " trenutno smatram da nema indikacija ka prolapsi" krajnje amaterski data.Radila sam sve moguce nalaze, od ehokardiograma, do 3D sonera srca, do EKG-a, testa opterecenja i svi rezultati su bili odlicni.Samo je onako olako dopisan taj detalj o zalisku.Naravno meni djavo nije dao mira pa sam radila sama na tome da saznam sta je zalizak i prolapsa i dosla sam do neverovatnih otkrica.Mitralna prolapsa objasnjava sve moje simptome redom, cesto se prouzrukuje napade panike i depresivna stanja.Ja bih samo da se ovaj zacarani krug vec jednom zavrsi.Da znam da li mi psiha utice na srce a samim tim i sve ostalo ili je obrnut slucaj.Ocajna sam jer mi se zivot pretvorio u nocnu moru konstantne bolesti, lezanja u krevetu i straha od novih problema.Treba mi strucno misljenje nekoga ko ima bilo kakvih iskustava na ovu temu, kako da pomognem sebi, kako da ponovo budem zdrava i srecna.Molim vas :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
quote="minjab"]Imam pitanje za sve koji o ovoj dijagnozi znaju bilo šta. Imam 32 god. i aritmije koje me ometaju tj. uhvati me panika pa kad se srede nisam nizašta.Danas sam išla (prošlo je mesec dana od dijagnoze)na kontrolu i ovako stoje stvari.
Uradjen mi je ekg-zabeležilo aritmije, nosila holter - ima 5 parova aritmija,i dosta pojedinačnih, uradjeni virusi od svih se ispostavilo da je neki adeno virus koji je protrčao(ali mi nije jasno ja nisam bila skoro bolesna ), radjena tiroidna žlezda-u redu, krajnici -uredu,i cela biohemija i krvna slika-uredu.Rečeno mi je da mirujem mesec dana i da jačam imunitet (vitaminima i zdravijom hranom) od lekova ništa.
Dans je uradjen drugi hilter (kontrola)ima aritmija ,ovog puta nije bilo tih parova.
AKO NEKO ZNA BILO ŠTA VIŠE O TOME NEKA NAPIŠE. JA SAM ZBUNJENA I NE ZNAM KAKO DA SE PONAŠAM, DA LI JE TO OPASNO , MA BILO ŠTA U VEZI OVE DIJAGNOZE .
Ovo što sam na sajtu čitala o aritmijama nisam našla neku sličnost.
HVALA UNAPRED [/quote]

Ovo sam ja postavila pre par meseci,i što je najgore odem kod psihijatra i pored dijagnoze kardiologa (gore navedene)jer saampočela svega da se bojim ,i da sama idem negde (da mi ne pozli ) ma užas.Da bi mi psihić prepisao dve vrste lekova,i kad sam izašla iz ordinacije odjednom sam dobila strašan napad da nisam počela da ludim .Uzela sam recept i pocepala ga(a ,da, zvala sam supruga da izadje sa opsla i dodje po mene jer nisam smela sam da krenem kući-sludeo me psihić skroz).
Ukapirala sam da ako me on bude lečio da se neću izvući nikako jer mi je navodna dijagnoza bila ''sindrom paničnih napada'' i pored dijagnoze kardiologa on je tvrdio svoju -taj sindrom-pa činjenica je da je svako imao bar jednom neki strah koji oni odmah svrstaju u ''sindrom''ili nešto slično.
Ako te ne mrzi potraži na kardiologiji pod nazivom aritmija extrasistolica (da ti ne citiram sve) pa ako može nešto da pomogne -super- :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Evo me opet ,nije mi dobro citiralo, nadam se da ćeš razumeti da je prvi deo texta citiran od pre par meseci sa ''kardiologije''. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 29, 2006 6:57 pm
Postovi: 2
Lokacija: BEOGRAD
Hvala ti sto si se potrudila da odgovoris na moje "ocajnicko" pismo...Ja stvarno vise ne znam sta da mislim o celom mom slucaju...Pravo da kazem najvise lici kao da se vrtim u "zacaranom krugu" iz koga ne znam kako da pobegnem.Meni definitivno treba pomoc psihijatra jer sam toliko duboko zasla u depresiju- to sama primecujem ne treba mi dijagnoza, da moram sa nekim da popricam na strucnom nivou.Znas kad ti zivot rapidno pocne da gubi na kvalitetu, ja sad trenutno nemam zelju nizacim...od druzenja, do sporta, do zabave, do posla...Bukvalno se povlacim u sebe i sve ljude odbacujem jer ne zelim da vide koliko patim i koliko mi je tesko.Imam verenika sa kojim zivim i njemu je mnogo tesko jer ne moze da mi pomogne konkretno a ja se iskreno najvise plasim da ce i on pobeci od mene jer jednog dana ce mu se smuciti moja recenica "lose mi je, gusim se, nesvest mi je"...plakanje, strah i ostale manifestacije.Zbog toga upravo i trazim nekoga ko je strucan ili ko ima iskustva u ovom polju cisto da vidim ima li nade za mene :o .Hvala ti sto si odgovorila u svakom slucaju, o sistolnim aritmijama znam dosta jer je meni konstatovana sinusna tahikardija a to je dosta povezano...mada meni se oba puta na holteru nije uhvatio nikakav preskok, cak ni ubrzanje ritma...Takodje sam radila skoro krvnu sliku i sve je ok, nisam malokrvna cak sta vise imam dobru sliku s tim sto su mi i hormoni super ali su mi otkrili cistu na levom reznju shtitne zlezde za koju su opet zakljucili da je nastala usled konstantnog stresa...s tim sto kad su je otkrili negde pocetkom 2006 bila je oko 3mm a sada u junu je bila 6mm sto znaci da raste progresivno...ali i to su olako shvatili rekavsi mi samo da kontrolisem TSH na svakih 6 meseci i tek kada tu rezultati pokazu promenu onda je vreme za reakciju.Sta reci? Cemu tolika nesavesnost, ne znam.I cemu toliko neintresovanje?!Zar im je radje da spasavaju stare ljude koji su na samrti umesto da se bore oko nas mladih kojima je neizvesna buducnost?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Da,tebe je baš uhvatila depresija (a i vreme ti ide na ruku, kao i mnogima kad otvorim oči plače mi se od tame i sivila).Razumem te u potpunosti,jer sam prošla kroz slično stanje (a verujem da se još ponekad javi poneki napad,ali bukvalni napad).Prvo moj strah da me ne uhvate aritmije i stalno ih nešto iščekujem :oops:, potom još uvek radim na tome da ostanem u drugom stanju (sve analize ok ali .....niko nema rešenja-naravno ja opet u očaj) :oops: ,i tako se to redjalo ,a najveću zaslugu mogu dati svom sadašnjem suprugu koji je samnom prolazio kroz sve to :lol: .
I potpuno te shvatam ,ako misliš da ti psihijatar može pomoći-samo napred,ja lično tu nisam videla izlaz(ili nisam htela da se tako borim sa tim).
Želim ti svu sreću i ako ti treba neki savet.......ti iskuckaj i eto nas kod tebe :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 3:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zaboravila sam da dodam,kod tebe definitivno nije ništa organski ,jer da jeste neka od analiza ,holter ili ekg bi morao da zabeleži bar nešto.Eeeeeeeeeee da vidiš (u to vreme) moj 24-h holter :o .
Budi srećna (kaži sebi :P ) da je to saaaamo u glavi, i da će da prodje (uz pomoć lekara,lekova ili već naći ćeš šta ti godi)
Još jedan pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 01, 2006 1:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana YVETTE,

Vase se stanje moze uspesno leciti. Potrazite pomoc psihijatra, ili se jaite meni. U Evropi ima oko 27% nervoznih, a mi imamo i duplo vise, jer je kod nas sve duplo gore. U Americi oko 4-5% ljudi pati svakodnevno od simptoma koje imate i Vi. Lecenje traje oko 6 meseci do godinu dana. prvi boljitak se primecuje vec posle par sedmica.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ehej!
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 11:58 am
Postovi: 7
Draga Yvette,
Evo procitala sam tvoju poruku i mogu ti reci da te apsolutno razumem. I ja sam imala slicne probleme, ali su mi pre 4 godine otkrili prolas mitralbe valvule, koji je pravi i jedini uzrok svih tih uzasnih aritmija, gusenja, strahova, nesvestica... Od terapije sam dobila propranolol, koji pijem ujutro i mogu ti reci da mi je bolje. Naravno, u torbi uvek imam Leksilijum, za ne daj Boze... :) Ali, i dalje se nisam resila panicnih napada, i mislim da nikad necu. Ponekad ih nemam mesecima, a nekad me sastave dva ili tri uzastopno. Imam srecu sto imam podrsku mog verenika, koji zaista ima razumevanja za moje maltretiranje.
Ono sto ti htedoh reci je da mislim da je vazno da utvrdis da li imas proplas, i da krenes s terapijom. Ako te bilo sta jos interesuje, pitaj me...
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: