Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za Obgyn- terapija za PCO i inseminacija
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Postovana Obgyn, vec duze pratim vase angazovanje na ovom forumu i zelim da Vam se zahvalim na tome.
Ja imam 27 godina, od 17-te godine neredovne cikluse, terapija je do skoro bila kontracepcija, mikroginon, pa logest, pa diana35, koja se pokazala najboljom... Dve godine nisam nista pila, pa sam letos odlucila da zatrudnim i na osnovu nalaza hormona i mnogih UZ pregleda dr mi je prepisao Cycloproginovu koja bi regulisala cikluse. Nakon par meseci je uveden i Klomifen, prvo 5 dana po 2, na sta sam odreagovala lepo, sa samo jednim vodecim folikulom, ali do trudnoce nije doslo. Nakon toga mi je povecana doza na 3x1 5 dana, i tada nisam odreagovala nikako, tj. bilo je mnogo manjih folikula...
U medjuvremenu je odradjen spermogram, koji je bio oligoasthenosperima, 8 mil, ali smo to nakon mesec dana popravili na 40mil, 25% progresivnopokretnih, uzrok je bila infekcija.
Ovaj mese sam se vratila terapiji2x1Klomifen, sve vreme pijem ujedno i Cycloproginovu. Da, HSG radjen, nalaz uredan.
Danas je 15-ti dan ciklusa, postoji ponovo jedan vodeci folikul, odlucili smo se za inseminaciju, ali i dalje cekamo da folikul pukne, velicine je 26mm, endometrijum 10mm, juce je radjen LH 10.7 i E2 458pg/ml.
Ne preporucuju da dobijem bilo sta za pucanje folikula, kazu da je najbolje prirodno, pa cu sutra videti kakvo je stanje...
Vas bih zamolila da mi kazete da li idem dobrim putem, naravno, ne ocekujem vas hitan odgovor, ovaj mesec cu samo nastaviti ovako, ali Vas savet za dalje bi mi bio dragocen.
Mozda da vam napisem hormonski status radjen u aprilu 2006, kada nisam bila na terapiji Cycloproginovom, od tada je pijem stalno, pa verujem da ponovni nalaz ne bi dao pravu sliku: govorimo o folikularnoj fazi: FSH 2,23 LH 1,96 Prolaktin 164 Estradiol 155
Moj dr kaze da su moji jajnici PCO po izgledu, ali ne i hormonski, da se to zove PCO like sindrom...Sta god to znacilo, meni nije od velike pomoci...
Izvinjavam se ako sam bila preopsirna, mislila sam da cemo tako skratiti pricu, ako vi imate kompletan uvid.
Bila bih vam zahvalna kada bi dobila vas savet sta dalje...
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Doktorka, ja stvarno ne bih da budem dosadna, samo bih vas podsetila na sebe, ako ste me slucajno zaboravili ili izgubili medju postovima...
Inace, odradjena mi je inseminacija 17dc, kada je utvrdjeno da je folikul pukao, jer je postojala opasnost da nece ni puci...Sada pijem utrogestan 15 dana, pa se nadam da ce biti uspeha...U slucaju da ne bude, jako bi mi znacila vasa sugestija za dalje.
Hvala ponovo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
:cry:
Ima li ko da mi da savet pre nego se javi dr Obgyn
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Uh, stvarno ne bih da budem dosadna...
Stvarno bih volela neki savet, please!
:( :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 3:52 pm
Postovi: 5
Ja bas ne mogu da pruzim nikakav savet, ali i ja imam problema sa hormonskim poremecajem.

Ono sto mi pada u oci je da nove clanove ovde niko ne zarezuje, zato i ne dobijate odgovor (na zalost, nisam ni ja dobila nikakav savet - izuzev jednog, otkako sam na forumu...).

Mozda bi prvo trebale da pitamo nekoga kako i koga treba pitati (bez obzira na ono uputstvo, koje sam, cini mi se ispostovala, a koje ipak ne radi :().

Ali, ovde smo da pruzamo podrsku jedni drugima i zelim Vam svu srecu (uz savet sa foruma ili bez njega)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Joj, nisam ja to gledala na taj nacin...Mada...
Ne znam, primetila sam da su druge devojke na forumu super, stvarno, na drugim temama sam mogla da ih upoznam i stvarno su pune podrse prema meni, kao i ja, nadam se, prema njima....
A doktori... Pa, mozda samo nemaju vremena...Nadam se... :cry:
Hvala ti, u svakom slucaju, drago mi je da vidim da je nekome stalo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Bas am dosadna, verujem...
Danas sam radila BetaHCG, inseminacija nije uspela ovog, prvog puta...Sad treba da idem dalje.
Stvarno molim nekoga za savet, da li nesto radim pogresno, mozda nesto treba drugacije...
Napisala sam celu svoju istoriju, verujem da ce svima biti jasno!
Doktori, please, javite se i pomozite! :cry:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 29, 2007 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 1:16 am
Postovi: 29
Doktorka, vidim da ste ponovo poceli da posecujete forum, bar povremeno, pa sam zelalela da vas podsetim na sebe....
Ja sam ovaj mesec pauzirala i pila sam kontracepciju Yasmin, pa treba ovih dana da dobijem i da udjem u novi ciklus u kome cu raditi inseminaciju ponovo...
Molim Vas, svaki vas komentar bi mi bio od velike pomoci!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: diana 35
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2015 6:28 pm
Postovi: 2
Pocela sam ovog meseca koristiti DIANA 35 radi uredovljavanja menstruacionog cikla jer od prve menstruacije svaka naredna nije redovna,a dobijam vec 7 godina. Lekove pijem 15 dana, pocela sam od prvog dana prethodne menstruacije. Period mi je trajao nprmalno, oko 5 dana sa obzirom da se jos uvek javlja braonkasti sekret. Sto mi se nikada ranije nije desilo pa me zanima da li je to normalno i da li je taj sekret zapravo krv ili samo sekret? I da li je normalna konstantna bol u grudima koja se javila od kako ih pijem? Savetujete li mi da nastavim sa njima i koliko dugo? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: