Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Maj 10, 2015 7:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам какав ти је то Милер магнет. Можда си алергичан на материјал којим је магнет пресвучен.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Maj 11, 2015 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 11, 2015 10:31 pm
Postovi: 1
ako ima neko da mi pojasni nalaz mr l/s kicme!

Ispravljena lumbalna lordoza. Ocuvan je visinski promer korpusa prikazanih prsljenova. Degeneracija iv diskusa L4 i L5, koji su izmenjenog IS. Difuzna protruzija iv diska L5, centralno i paracentralno izrazenije desno gde postoji kaudalna migracija, sa kompresijom duralne vrece i desnog korena S1. Anularno bubrenje iv diska L4 sa kompresijom duralne vrece. Medularni konus zavrsava u nivou korpusa L1.

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Maj 15, 2015 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 15, 2013 12:39 pm
Postovi: 7
Poštovani prijatelji,

Ja sam se već jednom javljao na forumu sa pitanjem oko loma skočnog zgloba i komlikacija ali tada nisam imao kompletne podatke. Sada sam sve prikupio pa bih zamolio za pomoć i savet sve koji prošli sliičnu situaciju ili imaju saznanja o mogućem rešenju.

Pisaću hronološki

- 2004 majka je imala trostruki prelom skočnog zgloba nakon čega je urađena operacija (OSTEOSINTEZA), ugrađene su neke šipke, to je nosila godinu dana nakon čega je operacijom uklonjeno

- par meseci kasnije javljaju se nelagodnosti u predelu ispod prstiju i jak bol na "KARPALNIM JASTUČIĆIMA", a par godina kasnije sve to isto počinje i na drugom stopalu

- Po savetu lekara nosila je ortopedske uloške, u KC Kragujevac dijagnostikovana je "METATARZALGIJA", tzv spušteni svodovi. Vreme prolazi, ulošci ne pomažu a bolovi postaju sve jači. Zbog otežanog hodanja počinju i problemi s ravnotežom

- 2008 u Kragujevcu gostuje Dr Zoran Popović sa VMA i obavlja onako "usputno-brzinski" pregled stopala. Predlaže operaciju (ne govori se kakvu i čega, sve se završava na kratkom usmenom savetovanju). Kragujevački KC odbija da izda uput i sve se završava na tome

- 2009 majka samoinicijativno odlazi na pregled kod Dr Zorana Baščarevića (Banjica) koji takođe dijagnostikuje MEETATARZALGIJU ili spuštene svodove. Ovo ne znam šta znači: STATUS POST OSTEOZINTEZIN TLC DEXTRI

Isti doktor smatra da postojeći ulošci nisu adekvatni i predlaže silikonske. Nabavljaju se isti ali promene nema pa lekar predlaže posetu neurologu i psihijatru

- Krajem 2009 majka samoinicijativno ide na pregled kičme, a Dr Vujadinović u KC Kragujevac dijagnostikuje "TARZAL TUNEL SINDROM", ako sam dobro razumeo pristisnut nerv na skočnom zglobu. radi se operacija "DEKOMPRESIJA NERVUSA TIBIALISA", neko vreme oseća se poboljšanje i manji bol na jastučićima, ali ubrzo se sve vraća i postaje sve teže i teže.

- 2012 opet samoinicijativno majka odlazi kod Dr Ljube Minića (vma) koji dijagnostikuje SUDEKOVU OSTEOPOROZU, predlaže i hiperbaričnu komoru. Nakon 24 terapije stanje ostaje isto.

- Konačno 2013 majka odlazi kod neurologa u KC kragujevac, vrše se izvesna ispitivanja i predlaže terapija u vidu lekova: LIRIKA i MILGAM (za lečenje kičme), NOVALIS (protiv bolova) i sedativi

Danas je majka u jako lošem stanju, pre svega psihičkom jer sve ovo predugo traje, a rešenja jednostavno nema. Hodanje je gotovo nemoguće, bolovi, trnjenje i "žarenje" u stopalima nastupa već posle par minuta stajanja.

Prelomili smo da ponovo idemo kod Dr Zoran Popvića (vma) koji je svojevremno predložio operaciju. Ja pokušavam da sa njim stupim u kontakt, na vma dobijam informaciju da je u penziji ali da povremeno dlolazi ili radi na privatnim klinikama.

Pokušavam da izguglam kontakt na nekoj od klinika i nailazim na vrlo neprijatne tekstove o pomenutom doktoru. Doduše, čini se da su sve to komentari jedne osobe, ali na različitim mestima.

Ne znamo šta da radimo? Ne znamo ni koliko novca uopšte je potrebno za tako nešto. Ima li uopšte pomoći?

Read more: ortopedija/visestruki-prelom-skocnog-zgloba-komlikacije-bez-resenja-t58549.html#ixzz3aQJwTLj1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Maj 21, 2015 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 12:31 am
Postovi: 2
Poštovani.
Mislim da imam ozbiljnih problema sa kičmom ili ramenom nisam baš siguran u čemu je problem...tačnije primetio sqm dq mi je desno rame spustenije od levog,grudni koš na desnoj strani je ispupceniji tacnije koska na sredini goreispod vrata je više izrazenija sa desne strane...kadaduže vremena stojim počinju mi bolovi u vratu i ne mogu da okrenem glavu na desnu stranu jer je prisutna bol i osećaj kao da imam igle u vratu...kada legnem na pod i radim vežbe za istezanje tacnije svijem nogu u kolenu i vučem je ka grudima dok je driza ispružena i ibrnuto i posle u isto vreme obadve noge i dešava se to da mi je desna noga dosta sqvitljivija od leve....kada radim ravnjanje kičme (savijem obadve nove u kolenima obuhvatim ih sq obema rukama stegnem jako dq mi brada bude prilepljena uz kolena i lgano se ljulljam napred nazad tako da se kičma ravnjanje sa pidlogom) i primetim da pri svakom ljubljenju idem u stranu levu...kada sam otišao kod kiropraktičara rekao mi je da ki je fela leva strana u katastrofalnom stanju....da napomenem da mi je i stomak ispupceniji sa leve strane!
Interesuje me šta se to desilo i dali postoji resenje...ja imam 24 god.Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Maj 21, 2015 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно си цео живот носио торбу на левом рамену па се подигло.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Maj 22, 2015 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2015 10:19 am
Postovi: 1
postovanje,ja sam novi,imam problem veliki ima 10 dana,kad hodam povremeno me fisne u desnu preponu da vrisnem od bola,bio sam kod ortopeda,i ovo mi je napisano u izvjestaj, urodjenu subluksaciju objektivno,obrazac hoda narusen trendelburgov znak obostrano pozitivan,rotatorna kontraktura obostrano,fleksija do 80 stepeni .ekstenzija ocuvana ,e sad ja niti imam bolove niti me fiska,kad sjedim,lezim,vozim biciklo,prije neki dan sam vozio biciklo 40km i nista,znaci samo kad hodam,i doktor mi je rekao,mada nije bio glavni doktor nego neki sto je poceo skoro da radi,da moze da bude do kuka mada nije siguran jer mu cudno da me to fiska samo kad hodam,mozda sam nesto istegao,pa me intersuje vase misljenje,bili trebao odraditi skener ili magnetnu,jer koga god sam pitao od ovih sto imaju problem sa kukom to im se ije tako desavalo,i da radi kuka preporucuju elastijoint sa omegom 3,hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Maj 23, 2015 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2015 11:35 pm
Postovi: 13
Pre mesec dana imao sam totalnu rupturu ahilove tetive dg M62.1.Odbio sam operaciju i stavljen mi je natkoleni gips sa savijenim stopalom i blago savijen u kolenu.Nosim ga oko mesec dana,a prsti mi i dalje modre kada spustim nogu.Vise me plasi tvrd otok ispid prstiju i osecaj otecenosti na tabanu,imam konstantni pritisak cak i kada lezim.Molim za savet!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Sep 26, 2015 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 12:00 pm
Postovi: 4
Pre dva meseca sam doziveo spiralni lom potkolenice.Desetak dana nakon loma je uradjena operacija tokom koje mi je stavljena unutrasnja fiksacija, polocica sa devet srafofa . Nakon operacije sam pusten iz bolnice i receno mi je da se ne oslanjam na nogu 6 nedelja i da nakon toga dodjem na kontrolu. Za tih 6 sedmica nisam nosio nikakav gips, slusao sam upustva doktora, nisam se oslanjao , mada jesam bio prilicno aktivan na stakama. Na kontroli posle tih 1.5 meseci mi je receno da je klinicki nalaz u redu, da je kalus oskudan i da i dalje ne smem da se oslanjam.Tj. jedino smem da spustim nogu na pod kada sedim, a ni to da ne preterujem. Sledeca kontrola mi je zakazana po povrtaku iz banje sto moze biti i za mesec i po dana jer proces dobijanja banje traje dugo. Mene zanimaju neka vasa iskustva sa slicnim prelomima, koliko traje oporavak,znam da je to individualno, ali otprilike ? Pre loma sam bio dosta aktivan , rekreativno sam se dosta bavio sportom, odlicnog sam opsteg zdravlja i imam 32 godine. Takodje me zanima sta bih mogao da radim da poboljsam zarastanje kosti, smem li da stavljam gavez s obzirom na srafove posto sam u mogucnosti da nabavim prirodan gvaez?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Okt 22, 2015 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 22, 2015 8:21 am
Postovi: 3
Postovani,

prilikom pada i potpunog prenosa tezine na jednu nogu (krupnija sam osoba), osetila sam bol u zglobu sa spoljasnje strane i duz noge (od pete ka kolenu). Bolelo je, ali sam mogla da hodam. Odmah sam oko zgloba stavila kesu sa ledom. Pojavio se otok koji nije bio veliki, a ni bolovi nisu bili prejaki. Dva dana sam mirovala, stavljala obloge i mazala Gavez kremom (i sada stavljam Burove obloge). Nakon toga pocela sam da radim, a posto radim za racunarom, posao mi nije vezan za fizicka opterecenja. Prijateljica me je odvela kod dr koji se bavi akupresurom i u cetiri tretmana (akupresura i elektro terapija) zgloba i dela noge od pete ka kolenu doslo je do toga da se bol smanjio, a otok na spoljnoj strani noge, gotovo nestao. Bol na delu od pete ka kolenu (u zoni koja je bliza kolenu) osetim prilikom hoda uz i niz stepenice, s tim sto je izrazeniji kada hodam niz stepenice. Takodje, ne mogu da vozim auto, jer prilikom pritiska pedale kvacila osecam jak bol. Napominjem da je proslo 5 dana od povrede.
Molim vas za vasa iskustva sa ovakvim vrstama povreda. Koje bi vezbe mogle da mi pomognu da ubrzam oporavak i da ubuduce nemam problema sa tim. Znam za vezbu kada stojim na stepeniku i podignem se na prste, a zatim spustim stopala nize od ivice stepenika. Da li ovu vezbu mogu da radim do granice bola ili da je radim i kada bol postoji ? Cime jos mogu da mazem zglob i deo noge od pete ka kolenu kako bih ubrzala oporavak ?
Unapred vam hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Okt 22, 2015 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 22, 2015 6:47 pm
Postovi: 1
poshtovan doktore,

imam (mozda) specifichan problem sa kichmom. unapred se izvinjavam zbog ne-medicinskog opisa, to mi nije struka pa nisam bash kompetentan.

s'vremena na vreme deshava mi se (uglavnom usled prehlade) da se "ukochim". tada medjutim izgleda da ne dozivim samo ukochenje mishicja vecj to ukochenje dislocira i moje diskuse kichmenog stuba. inache sam u veoma dobroj formi koja ukljuchuje i prilichno naprednu gimnastiku (zbog vezbanja ove gimnastike sam nekada mozda i izvrshio povredjivanje svoje kichme).

nakon oporavka mishicja koji traje relativno kratko, moje telo je u totalno uvrnutom polozaju. bilo kakva promena polozaja izaziva ogroman bol.

kada medjutim zagrejem propisno telo (trchanje, ledjnjaci, trbushnjaci..), a nakon toga uradim vezbe istezanja u stanju sam da na pravilan nachin vratim izleteli diskus u polozaj. kada se zagrejem procedura traje maksimalno dva minuta. promena je toliko drastichna da bi neko mogao pomisliti da je sve neka vrsta nameshtaljke.

nakon toga telo mi je normalnog oblika, nemam skracjenja hoda i sve radi dobro osim shto, ukoliko pozelim mogu da kontra istezanjem ponovo toliko utichem na polozaj elemenata kichme da mi telo nakon istezanja od 2 minuta moze da lichi na telo potpuno deformisanog choveka.

interesuje me:

1)
koliko je vreme za koje se vracjeni diskus dovoljno "prilepi" da ne moze ispadati ponovo\

2)
da li govedji zelatin (ili neko drugo sredstvo) moze pomocji u obnovi ovih hrskavica

3)
da li imate neki savet za ovaj problem


hvala mnogo unapred,
izvinite zbog duzeg opisa

vladimir

dr Mladen je napisao:
Pozdrav svim članovima foruma. Obzirom na veliki proj postova na ovom forumu i nedoumica koji ljudi imaju u vezi zdravstvenih problema rešio sam da pokrenem ovu temu u smislu medicinske edukacije i davanja saveta u vezi ortopedije tj. povreda i oboljenja koštano zglobnog sistema.

dr Mladen Damnjanović


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Dec 23, 2015 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2015 11:10 pm
Postovi: 1
Poštovani doktore,imam kćerku od 8 godina. Prije dvije godine se u toku noću budila sa vriskom i žalila na bol nekad desnog a nekad lijevog koljena, u intervalima jednom sedmicno. Nakon masaze bol bi prestala. Prije šest mjeseci budjenje noću je prestalo, ali se počela žaliti na bol u koljenima više lijevo nego desno. U tom periodu počinje trenirati košarku, dva puta sedmicno. Položaj kod spavanja je zanimljiv, jer sam je često zaticala da spava na koljenima koja su savijena, poput novorodjenceta. Nema otoka, a trenutno se bol javlja poslije budjenja, nije intenzivna i prodje nakon sat vremena. Nalazi krvi i urina uredni. Uz i rengen: Eho pregledom oba koljena intraartikularno se ne vidi izljeva, niti sinovijalne reakcije. Na patelarnom hvatištu tetive kvadricepsa lijevo, vidi se kalcifikat na dužini od oko 3 mm, a samo hvatiste je neravno. Tetiva je na hvatistu diskretno izmijenjene ehogenosti. Desno tetiva kvadricepsa je takodjer diskretno izmijenjena, hvatiste neravno, bez sigurnih eho znakova postojanja kalcifikata u ovoj regiji. Patelarni ligament obostrano urednih eho karakteristika. Zaključak: Eho nalaz, a u korelaciji sa rtg snimcima ukazuje na entezopatske promjene obostrano na hvatistu tetive kvadricepsa, izraženije lijevo, gdje se vidi sitni kalcifikat. Nakon konsultacije sa dva ortopeda, jedan kaže mirovanje bez terapije, pošteda od sporta. Kontrola.nakon mjesec dana, ponoviti ultrazvukom. Drugi ortoped kaže obavezno se baviti sportom, bez potrebe za fizijatrijskim vježbama i piti Litozin kapsula 1x dnevno, kontrola za šest mjeseci. Kako imam dvije različite preporuke, šta da radim. I naravno da li i.kada krenuti sa kosarkom. Uz napomenu da se zadnjih deset dana nije žalila na bol. Izvinite na opširnom pitanju. Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Dec 24, 2015 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да једино остаје да пратиш ситуацију и закључиш да ли јој пријају тренинзи или не.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 10, 2016 10:57 am
Postovi: 2
Imam pitanje vezano za ramena kod deteta od 2,5godine.
Pre neki dan smo bili kod lekara, merena je visina 104cm i težina 18kg.
Dečak jeste krupniji za svoj uzrast, ali i majka je 181 cm a otac 200cm.
Ono što je bilo neobično doktorki jeste izgled ramena koja kao da obostrano imaju izbočine pa nam je dala uput za ortopeda.
Ne mogu da ubacim sliku. Ramena su simetrija, sa leđne strane kao da imaju jamicu i da imaju manja kuglica ispupčenja iznad ramena.
Na pregled kod ortopeda tek treba da idemo.
Interesuje me da li je to normalna pojava ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 11, 2016 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То би требао да зна свако ко је учио анатомију а не да булазни глупости и шаље дете код ортопеда. Шта ће? Да га оперише због квржица?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Jan 15, 2016 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 10:55 am
Postovi: 2
Marija, 15 meseci stara bliznakinja rodjena u 28 nedelji, 8 meseci ne pomera nogu u kuku nemoze da je ispravi, ima velike bolove, tek joj je sada ustanovljena Epifizioliza desnog kuka kako posledica izliva koji je nastao usled invekcije, ja sam iz Makedonije i do sada nasi doktori nisu imali ovakav slucaj(kazu da je mnogo retko stanje). Zakazali smo pregled na Banjici, pa me interesuje, dali se radi operacija na tako maloj bebi i dali je to teska operacija, kakve su prognoze za izlecenje i kaliko je dug postupak i dali je jedna operacija dovoljna.
Molim vas za pomoc iz razloga sto dva doktora koji rade zahvate na bebama daju nam dva razlicita pristupa.
1. Da se radi fizikalna terapija sa blagom ekstenzijom i postavljanju tegova (100 gr pa 200gr i tako dalje) dok beba spava da ne bi pruzala otpor.
2. da se hitno uspava i proba da se vrati na svoje mesto, a ako to ne bude uspesno da se otvara kuk i da se sve vrati na svoje mesto.

Da napomenem da ni jedan od ova dva doktora nije imao slucaj Epifiziolize.

Molim vas za savet
Hvala
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: