Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 9:48 am
Postovi: 9
Danas mi je tačno 20 dana od operacije, zadnji put sam na pregledu bio nakon 13 dana, i doktor je rekao da je sve okej, da ne pijem vise nikakve antibiotike i da prestanem mazati... Isto tako rekao je da mogu se normalno početi kupati, a da se dole perem tečnim sapunom za intimnu njegu. Poslusao sam docu i sve je kul, ne boli me nista, jedan konac ispao, ostali strše kao da će ispasti svakog trenutka... Eh sada, kada se okupam i to često mi zna glavić biti kao malo bijel ono kao kad se koža guli, i onda kad ga opet saperem to nestane ali vrati se nakon 10ak sati nekupanja... Isto tako, kod jednog konca koža je skroz pobijelila, a i glavić penisa mi stalno mjenja boje... Kontrolu imam tek za 15ak dana, pa me interesuje je li ovo sve normalno? Plaši me samo ovo što mi je kod jednog konca koža skroz pobijelila, šta bi to moglo da bude? Inace ostalo sve ok, glavić više i nije toliko osjetljiv na dodir, može se fino i dirati i sve... odnose nisam imao jer samo je jedan konac ispao, cekam da svi ispadnu pa cemo i u te avanture :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ako ti konci više nisu vezani u čvor nego samo štrče, probaj da ih lagano izvučeš. Nemaju nikakvu svrhu nakon 20 dana.

Glavić ti se peruta jer se privikava na novu sredinu tj otkrivenost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2015 6:30 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

operaciju sam imao pre pet dana, za sada je sve ok oporavak ide dobro i sutra krecem na posao. Za par dana idem na poslovni put, pa me malo plasi sta ako nastane neki problem tipa infekcija a ja nisam u mogucnosti da posetim urologa...Doktora sam pitao za put on mi je rekao da mogu bez problema da idem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 11:25 pm
Postovi: 9
ljudi, kada moze da se pocne sa seksom, kada konci ispadnu, kada potpuno spadne otok ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Navijac je napisao:
Pozdrav,

operaciju sam imao pre pet dana, za sada je sve ok oporavak ide dobro i sutra krecem na posao. Za par dana idem na poslovni put, pa me malo plasi sta ako nastane neki problem tipa infekcija a ja nisam u mogucnosti da posetim urologa...Doktora sam pitao za put on mi je rekao da mogu bez problema da idem.


Idi slobodno, neće infekcija da nastane tako kasno, ako je rana posle 10ak dana dobra budi bez brige...


Pauza od seksa najmanje mesec dana, onda probati lagano i nežno pa videti kako reaguje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 12:49 pm
Postovi: 43
Evo i ja da pitam,obrezan sam i sve je u najboljem redu,ima iritacija,svraba,ali bola nema sem kada dobijem erekciju.
Jedino što me plaši je ta neka tečnost,koja je ispod glansa i curi,obično kod erekcija.
Kada sam pogledao na ogledalu,bilo je belo,ta linija,a tečnost je narandžasta i smrdi dosta,ali smrdi smrdi.
Zanima me da li je to normalno i trebam li da se plašim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 15, 2013 12:49 pm
Postovi: 43
I ne znam kada će da mi prođe ovaj osećaj kada pipnem glavić,evo prošlo je 7 dana od operacije i i dalje imam taj ružan osećaj kada dodirnem glvić prstom ili tako nečim,pidžamama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 2:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 2:25 am
Postovi: 24
Lokacija: Zrenjanin
AlekGhost proci ce taj osecaj, samo polako.. ako ga drzis normalno u donjem vesu, ide to polako samo od sebe :) ne brini sto se toga tice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 2:25 am
Postovi: 24
Lokacija: Zrenjanin
Kao sto sam pisao vec u jednoj temi, operisan sam 20.3.2015. znaci klasicno obrezivanje, lokalna anestezija i sve to, posle operacije sam cekao sat i po vremena u bolnici, onda je dosao doktor pogledao i pustio me kuci, drzao sam ga uglavnom na gore jer mi je tako vise odgovaralo, nocu sam spavao bez iceg dole i lezeci na stranu uglavnom jer mi je i to odgovaralo, budio sam se cesto zbog erekcije koja je bila bolna ali to je trajalo mozda prvih 2-3 dana i posle vise ne.. na prvo previjanje sam otisao u ponedeljak 23.3.2015. bolelo je kada mi je skidao tu slepljenu gazu i te flastere ali to kratko traje, previo mi je i rekao da dodjem u cetvrtak 26.3.2015. do cetvrtka sam radio isto sve kao i od petka do ponedeljka.. u cetvrtak je opet bilo bolno skidanje gaze i flastera i vise mi nisu stavljali nove flastere nego jednostavno tako bez iceg pravo u gace i zakazao mi je kontrolu za 2 nedelje tj u cetvrtak 9.4.2015., bilo je nezgodno par dana, kraste su se kacile za boxerice, nikako nisam mogao da ga namestim kako treba da ne smeta nista ali dobro, brzo sam se navikao na osecaj glavica tj na dodir o boxerice.. inace sto se konaca tice usili su me sa biorazgradivim koncima koji sami otpadaju kad im je vreme (izgledaju kao silk za pecanje), kraste i konci su vremenom otpadali, erekcije me ne bole vise, sve normalno funkcionise, nisam se tusirao te 2 nedelje tj jesam ali sam se snalazio da to sve obavim a da ne pokvasim polni organ.. par dana pre kontrole ostala su mi mozda 3-4 koncica koji jos nisu otpali i jedna krasta na frenulumu.. posto nisam mogao da izdrzim masturbirao sam i sve je bilo skroz normalno, super osecaj, nisam imao nikakvih problema. Kada sam otisao na kontrolu 9.4.2015. tj danas, doktor je pogledao i rekao da sam k'o nov, da je sve odlicno, pitao sam ga za tusiranje, da li smetaju gelovi, sapuni i tako to, rekao je ne smeta nista, sve moze, takodje sam pitao i za odnose rekao je da sacekam samo da otpadnu svi konci i ta krasta i da slobodno mogu sve da radim.. eto tako sam ja prosao sve ovo :D nadam se da cu nekom pomoci ovim tekstom.
I samo jos da dodam, sto se otoka tice bio mi je otecen od dana operacije (20.3.2015.) pa mozda tamo negde do 30.3.2015. tad se otok povukao (desna strana je bila otecena), doktor je rekao da je to normalno jer su sekli te zilice.. danas nema otoka ali ima kao neka fleka krvi iznutra na tom mestu i to ce sve da se povuce nadam se :)
I samo jos jednu stvar da dodam, nisam pio nikakve lekove nista, jedino sam dobio mast gentamicin da mazem 2 puta na dan do kontrole :)
Danas je 16.4.2015. Ja funkcionisem sasvim normalno, mogu da masturbiram, sve je zaraslo, sve se povuklo, imam jos 3 koncica koji se vec jedva drze, samo sto ne otpadnu i imam malu krastu na frenulumu koja ce uskoro da otpadne nadam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 9:48 am
Postovi: 9
25 marta sam operisan, sve je ok sem sto su mi samo 4 konca do sada otpala... Pregled imam za 10 dana... Konci strse ali dosta ih je jos vezano u cvor... Vasa misljenja??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2015 11:10 am
Postovi: 1
Imam 21 godine i do pre dve godine nisam mogao da prevucem ni do pola ,od pre dve godine pa do sad prevlacim i u opustenom stanju i u erekciji ali je problem sto se stvori prsten ispod glave penisa koji steze celim obimom.Urolog je savetovao da se uradi obrezivanje,da se ukoloni visak koze i da se odstrani frenulum.Zanima me da li postoji neka krema koja pomaze da se ta koza opusti i uz neke vezbe da se rastegli?Sa doktorom sam se dogovorio da uradimo manji zahvat da malo oslobodi frenulum i da vidimo kako ce da ispadne a ako ne bude dobro da uradimo veci zahvat.Nemam uslova za oporavak i za mirovanje posle vece operacije a koza lagano prelazi preko glave penisa u erekciji i onda je jedini problem to suzenje ispod koje sam poceo malo da rastegljujem u nadi da ce biti bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Zamolio bih svakog ko se rešio fimoze kod nekih od privatnih ordinacija u Beogradu da mi pošalje Privatnu poruku ili email sa nazivom ordinacije i njihovim iskustvom posle operacije.

Hvala unapred! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 28, 2015 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 11:25 pm
Postovi: 9
e ljudi pitanje jedno, da li se sa malim otokom moze imati seks? devojka poludela :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 9:48 am
Postovi: 9
Nakon mjesec dana ja sam bio na pregledu samo mi sest savova bilo otpalo i kaze doktor otpasce to bla bla nije htio vaditi... Nakon toga imao sam seks sa konfomom sa svim tim savovima i odma se tusirao i nikakvih problema nije bilo, neki dan odlucim da povadim sam konce i lagano makazice i pincetu u rakiju i sve sam poskidao, ostala dva nezgodno bilo izvaditi ih pa cekam da samo kspadnu ali svaki dan imam sex sa kondomom bez ikakvih problema samo odma posle tusiranj i super... Odjecaj mnogo bolji o zavrsvanju da ne pricam, prezadovoljan! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 1:48 pm
Postovi: 9
Evo i ja svoje iskustvo da podelim sa vama drugari.Imam 24 godine,i od fimoze sam poceo da patim pre jedno dve godine.Naime,intervencija je obavljena pre 10 dana u Subotici,u jednoj privatnoj klinici.Dosao sam prvo na pregled,posle toga mi je intervencija zakazana za sedam dana nakon toga.Dosao sam bez imalo treme,jedina bol koju osetite tokom intervencije je kada dobijete lokalnu anesteziju,jedna ide kod korena penisa druge dve idu u sam penis.Anestezija je pocela da deluje nakon 30s i doktor je poceo da radi.Nisam osetio ama bas nista.Intervencija je trajala oko 25 minuta.Nakon sto me je zavio i ostavio samo glavic da viri malo kako bih mogao lakse da idem u wc,rekao mi je da se svaki dan previjam posle svakog odlaska u wc,da isperem hidrogenom i da naprskam samo Octeniseptom(antiseptik) i da pijem Cefaleksin 500mg na 12h po 2tbl.Prvih 2-3 dana za zavoju je bilo sukrvice a nakon toga na mestu gde je bio frenulum,na gazi se talozila samo neka svetlo zuta tecnost,u malim kolicinama.Posto sam zavrsio srednju medicinsku znao sam da nije gnoj jer znam kako izgleda,ali nije mi bilo jasno sta je,pa sam se raspitao malo.Rana se cistila,rosila sama od sebe i tecnost se slivala na taj deo.Nakon nekoliko dana je i to prestalo i zatim je pocela da se javljam sluz koju rana luci kako bi rana sto pre i samostalno zarasla.Poceo sam da spavam bez vesa i sto vise da budem bez njega,tako da mi ni glavic vise nije osetljiv,navikao sam se,erekcije su sada vec normalna pojava preko dana i ujutru i nisu bolne.Sve u svemu moje iskustvo je super,i sve je proslo ok i bez bola.Drugari,nemojte da se tripujete,i da se plasite,sta je koji dan mucenja sa previjanjem i oteklinom za ceo zivot dobrog provoda ;) Ko god ima neko pitanje u vezi klinice,doktora,cene neka mi pise poruku ;) Pozdrav i ziveli mi obrezani!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: