Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol ispod desnog grudnog kosa
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:00 pm
Postovi: 1
Vec godinama mi se desava da kod naglih pokreta osetim rezantan bol u okolini najnizeg desnog rebra. Pre nekoliko dana prilkom pada oslonio sam se na desnu ruku i osetio bol na istom mestu, gde je bol bio znatno intenzivniji nego inace i trajniji. Da li je u pitanju istezanje misica u tom delu grudnog kosa ili je mozda neka trajnija povreda nekog unutrasnjeg organa.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 19, 2005 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Najverovatnije nije u pitanju povreda nikakvog unutrasnjeg organa jer bi to za ovih nekoliko godina, od kada traje, vec dalo posledice. Ako si zabrinut, ne bi bilo lose da se javis lekaru da te pregleda. Proceni li da ti treba pregled specijaliste, uputice te dalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
donja rebra se zavrsavaju u zidu trbusnog misica i optoceni su rskavicom, moguce da si davno to povredio i da je pogresno zaraslo. ultrazvukom ili rengenom ce se razjasniti situacija.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol ispod desnog grudnog kosa
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2015 5:11 pm
Postovi: 6
Povredio sam rebra pre skoro 1 i po dana.
Nakon mesec dana od povrede bio sam se nesto jako fizicki naprezo i tada mi se moze biti nesto poremetilo , posto nisam smeo se naprezat dok mi ozljeda ne zaraste.
Nakon godinu dana sam isao na ultrazvuk .
Tamo mi je radiolog napisao ovo-kod uzv skeniranja levog hemitoraksa,vidi se manja subluksacija u hondrokostalnom zglobu,bez znakova okolne tekucine. Vidi se manji potkozni edem na oko mjesta subluksacije.On mi je rekao da cu morati par meseci
strogo mirovat. Ja sam njemu reko da sam vec do tada godinu dana mirovao , a on mi
na to reko da se javim svojoj doktorici. Prosli vikend sam bio kod kirurga sa uzv nalazom
koji mi je reko da su mi rebra vrlo vjerojatno krivo zarasla.Reko mi je da je to kao kod ruke-nekad pravilno a nekad krivo zaraste.
Ja sam njemu reko nakon sto mirujem par meseci da mi je to iscasenje i dalje prisutno i
da kada se god fizicki naprezem ili nesto tesko dizem da mi ta rebra ponovo iskoce i obnovi se povreda,Nakon povrede mi je tesko disat i slab sam par meseci.
Kirurg je reko da cu vrlo verovatno jos dugi niz godina sa tim imati problem i da pocnem stavljat led na rebra.
Par puta sam isao osteopatu. Zadnji put kod njega mi je bilo puno lakse,iscasenje se malo povuklo , imao sam (mozda je bilo subjektivno) osecaj da ako mi za jos tolko iduci put bude bolje da ce mi zarast skroz,kirurg mi je rekao da je to malo verojatno.
Rekao mi je da nesto uvek vrsi pritisak na zivac ali ne secam se sta
Sada me zanima koja je razlika izmedju pravilno i krivo zaraslih rebara i da li je moguce da iako imam krivo zarasla rebra da se najnormalnije naprezem fizicki i da pritom nemam posledice.Sta jos mogu da ucinim.
Unapred hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: