Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u levom testisu
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2015 2:45 pm
Postovi: 8
Pozdrav svima,
otprilike pre dve nedelje, ujutru kada sam ustao iz kreveta osetio sam blage bolove u levom testisu, ne jak, ali kostantan. Mislio sam da sam ga malo priklještio tokom noći i da će kroz par sati proći, ali bol se nastavio i narednih dana, bez ikakvog crvenila, oticanja i temperature, nemam bol pri mokrenju i ejakulaciji ni pri erekciji, niti krvi.
Otišao sam kod urologa na pregled i ultrazvuk. Doktor je konstatovao sledeće:

Pacijent mokri uredno, bez pečenja i sekrecije, negira krv u mokraći i spermi, erekcija i ejakulacija normalni.

Objektivno trbuh mek, ispod RGK, papulatorno bolno neosetljiv. Jetra i slezina se ne palpiraju. Lumbalne lože neosetljive na sukusiju.
St.loc.Genitalis: Penis i meatus b.o. oba testisa i adnexa urednog palpatornog nalaza, levi lako osetljiviji. Nema znakova ingvinalne hernije.

EHO: Oba bubrega uredne veličine i debljine parenhima, bez staze i kalkuloze. U retroperitoneumu i ilijačno nema uvećanih Igll, aorta urednog kalibra, nadbubrežne lože slobodne. U trbuhu nema slobodne tečnosti. M. bešika je pravilna, glatkih zidova, bez patološkog sadržaja. Prostata homogena, ograničena vol. oko 11ml. RU nema.
Oba testisa urednog položaja, veličine i gradje, očuvani protoci, levo nešto sporiji (9 cm/s), desni 13 cm/s, epididimi uredne morfologije bez pojačanih protoka, nema tečnosti unutar ovojnica ni proširenih vena.

Dg: Testalgia I.sin.
Th: Analgetici po potrebi.

Takodje sam uradio urin1, urin2 i urinokulturu.
Nalaz urina1 i urina2 odličan, urinokultura sterilna.

Znači doktor kaže da nema torzije testisa, nema proširene vene varikocele, nije epididimitis, nema ciste ni tumora, nema upale i otoka orchitisa, nema znakova ingivnalne hernije.

A mene i nakon dve nedelje testis idalje boli, bol se malo lokalizovao u gornjem delu testisa otprilike ne mogu tačno opisati.
Idalje normalno vršim mokrenje, normalno masturbiram, samo taj bol mnogo iritira, nije više konstatan tokom celog dana, već samo kroz odredjene delove dana.
Lekovi protiv bolova ne pomažu. Takodje pred samu ejakulaciju PONEKAD se taj isti levi testis nekako blago ispadne, izvuče iz skrotuma sa strane, ali se uredno i normalno vrati, pa možda sumnjam da nije možda to izazvalo bol.
Uglavnom bol ne prestaje, doktor kaže da je verovatno mehanička povreda koja je nasta tokom noći i da će samo proći, a mene brine, jer je prošlo već dve nedelje, i nije mi jasno kako to da ako je sve uredu testis i dalje boli, meni nema logike. Jedino ako je doktor nešto propustio, ali čisto sumnjam, čovek me je pregledao jedno dobrih 20-30 minuta, čak dva puta stavio na ultrazvuk.

Želeo bih da čujem vaša mišljenja, šta i kako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u levom testisu
PostPoslato: Sub Mar 28, 2015 7:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nemoj nositi siroke bokserice, verovatno nije neki veliki problem ako je vec ultrazvucno snimanje nije nista pokazalo a i ostali nalazi ok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: