Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kada je merenje pulsa relevantno?
PostPoslato: Čet Mar 26, 2015 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 9:54 am
Postovi: 16
Pozzz, opet ja pišem, naime pio sam pola godine Propanolol na preporuku kardiologa, u tom periodu puls mi je bio stalno oko 60, rijetko bi prelazio 70 otkucaja u minuti.
Na posljednjem pregledu kardiolog je kazao da propanolol više nije potreban i da ga prestanem uzimati. Od kada sam to učinio, srce puno lakše zalupa, evo već dvije sedmice ne pijem Propanolol. Ujutro kada se tek probudim dok još ne ustanem iz kreveta puls je 55-60 u minuti. Nakon što ustanem, odem u WC, sjednem za računar, zapalim cigaru puls je 75/min, tokom dana je uglavnom oko 80 vrhunac je oko 7-8 sati kada puls dostiže i do 95/min i ako normalno sjedim za računarom. Tek kada legnem da gledam televiziju on se počne spuštati, pred spavanje bude oko 65/min. Prije nego sam počeo uzimati Propanolol radio sam holter EKG, maksimalna frekvencija mi je bila 155, minimalna 49 a prosječna 75. Na nalazu piše da mi je tokom spavanja prisutna stalno barikardija uz povremene pojedinačne SVES.
Čitam da je sve preko 80 previše, zanima me jel se to odnosi na ovaj jutarnji puls(puls u mirovanju) ili na svakodnevni puls.
Doktor mi je dao zadatak da vodim evidenciju krvnog pritiska kroz sedam dana i vrijednosti su sljedeće:
130/70
125/80
120/75
130/70
130/80
130/75
135/75
130/80
110/70
125/75
130/80
Napominjem da sam anksiozan i da se liječim od paničnog poremećaja, ne osjetm preskakanja srca koja sam ranije osjećao i primjetim da mi je nakon fizičke aktivnosti puls manji u odnosu na to kada sjedim po 2-3 sata.

Unaprijed hvala :)

_________________
"Mržnja škodi zdravlju."
"Plakala sam što nisam imala cipele, dok nisam videla čoveka koji nije imao nogu."
Helen Keler


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: