Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Pon Feb 02, 2015 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2015 12:01 am
Postovi: 2
Pozdrav,

imam 35 godina, pre mesec i po sam polomio desnu potkolenicu, donja trecina (svi koji su videli snimak rekli su da je "gadan prelom" u pitanju). Sticajem okolnosti nije uradjena operacija vec je noga imobilisana (gips). Pre par dana (sest nedelja nakon preloma) mi je stavljen kraci gips "za hodanje". Ono sto mene zanima je kada, kako i koju fizikalnu terapiju zapoceti i gde? Pominju neki da postoji fizikalna cak i dok je gips jos uvek na nozi. Ja sam trenutno u fazi razmrdavanja kolena koje se dosta ukocilo, dosta boli ali savladacu taj deo. Kvadriceps je dosta atrofirao, noga je vidljivo tanja od ove zdrave. Molim vas uputite me jer znam da sto pre krene terapija to ce bolji oporavak i biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Čet Feb 05, 2015 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2015 5:23 pm
Postovi: 5
gingiskan je napisao:
Pozdrav,

imam 35 godina, pre mesec i po sam polomio desnu potkolenicu, donja trecina (svi koji su videli snimak rekli su da je "gadan prelom" u pitanju). Sticajem okolnosti nije uradjena operacija vec je noga imobilisana (gips). Pre par dana (sest nedelja nakon preloma) mi je stavljen kraci gips "za hodanje". Ono sto mene zanima je kada, kako i koju fizikalnu terapiju zapoceti i gde? Pominju neki da postoji fizikalna cak i dok je gips jos uvek na nozi. Ja sam trenutno u fazi razmrdavanja kolena koje se dosta ukocilo, dosta boli ali savladacu taj deo. Kvadriceps je dosta atrofirao, noga je vidljivo tanja od ove zdrave. Molim vas uputite me jer znam da sto pre krene terapija to ce bolji oporavak i biti.


nije mi jasno kako niste imali op kad je veliki prijelom u pitanju? jeste li razgibali koljeno imala sam isti problem? i ja sam u gipsu vec 6 mjeseci, ali meni potkoljenica nesto ne moze da zaraste..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Čet Feb 05, 2015 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2015 12:01 am
Postovi: 2
Da ne duzim oko operacije, u pitanju su nemedicinski razlozi zasto nije radjena. Sto se zarastanja tice ja cu znati kako zarasta tek za nekih 2-3 nedelje kad radim naredno snimanje. Na snimku uradjenom 6 nedelja nakon preloma se ne moze proceniti zarastanje jer za ovakav prelom treba do 3 meseca da zaraste. Koristim neke ruske suplemente kalcijuma, ali i neku mesavinu (zaboravio sam kako se zove, ali je kucna izrada) mleveni susam, maslinovo ulje i med, ili mleveni susam jogurt i jos nesto (neka biljka), takodje maksimalno koristim ovaj gips za hodanje jer kazu da i to ubrzava zarastanje. Koleno sam razmrdao prilicno dobro, jos uvek boli prilikom nekih vezbi ali trpim i radim. E sad, sto se tice prvobitnog posta, jos niko nije napisao neka svoja iskustva sa rehabilitacijom, neku preporuku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Pet Feb 06, 2015 9:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Препоручујем ти магнете. Могао би чак и неколико јаких магнета да поставиш на гипс, али ако будеш хтео то да радиш треба да ти објасним како да их поставиш. Магнети не треба да буду неки слаби или они из накита, него веома јаки. На пример овакви: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Uto Mar 10, 2015 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 10:11 am
Postovi: 1
Spiralni lom potkolenice 02.januara, 8 nedelja nadkoleni gips i nakon toga funkcionalni gips za hod. Dr mi je rekao da odmah po stavljanju funkcionalnog gipsa ostavim stake i oslanjam se pun oslonac jer ce tako brze da mi zaraste kost. Ja to nisam uspela za 4 nedelje, imam uzasan strah narocito sto sam videla snimak nakon 8 nedelja gde se ne vidi znatno zarastanje kosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2015 12:36 am
Postovi: 1
Jedan od boljih fizioterapeuta kod kojih sam bio. Ljudi koji rade sa sportistima i vidjali su razne povrede. Meni su pomogli oko tezeg preloma hrskavice kolena
http://www.vip-fizikal.rs/fizikalna-terapija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
hntamara je napisao:
Spiralni lom potkolenice 02.januara, 8 nedelja nadkoleni gips i nakon toga funkcionalni gips za hod. Dr mi je rekao da odmah po stavljanju funkcionalnog gipsa ostavim stake i oslanjam se pun oslonac jer ce tako brze da mi zaraste kost. Ja to nisam uspela za 4 nedelje, imam uzasan strah narocito sto sam videla snimak nakon 8 nedelja gde se ne vidi znatno zarastanje kosti.

Шта ми форумаши да ти кажемо када не смеш ни лекара да послушаш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 12:00 pm
Postovi: 4
Pre dva meseca sam doziveo spiralni lom potkolenice.Desetak dana nakon loma je uradjena operacija tokom koje mi je stavljena unutrasnja fiksacija, polocica sa devet srafofa . Nakon operacije sam pusten iz bolnice i receno mi je da se ne oslanjam na nogu 6 nedelja i da nakon toga dodjem na kontrolu. Za tih 6 sedmica nisam nosio nikakav gips, slusao sam upustva doktora, nisam se oslanjao , mada jesam bio prilicno aktivan na stakama. Na kontroli posle tih 1.5 meseci mi je receno da je klinicki nalaz u redu, da je kalus oskudan i da i dalje ne smem da se oslanjam.Tj. jedino smem da spustim nogu na pod kada sedim, a ni to da ne preterujem. Sledeca kontrola mi je zakazana po povrtaku iz banje sto moze biti i za mesec i po dana jer proces dobijanja banje traje dugo. Mene zanimaju neka vasa iskustva sa slicnim prelomima, koliko traje oporavak,znam da je to individualno, ali otprilike ? Pre loma sam bio dosta aktivan , rekreativno sam se dosta bavio sportom, odlicnog sam opsteg zdravlja i imam 32 godine. Takodje me zanima sta bih mogao da radim da poboljsam zarastanje kosti, smem li da stavljam gavez s obzirom na srafove posto sam u mogucnosti da nabavim prirodan gvaez?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За гавез не знам шта бих ти рекао јер сам чуо да кост може да нарасте преко метала. Само сам чуо, тако да не знам поузданост те информације.

Напиши ми како се храниш од како си се повредио, а како си се хранио раније.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 12:00 pm
Postovi: 4
Pre loma sam se hranio prilicno nezdravo, bez odredjenog vremena za obrok. To najvise zbog dosta obaveza i zauzetosti. Nakon loma posto sam imao vremena to je bilaa tipicna domaca sumadijska kuhinja, posto sam taj period proveo kod mojih u unutrasnjosti, pri cemu sam jeo dosta mlecnih proizvoda zbog kalcijuma.
Najvise me zanimao deo za gavez jer sam i ja cuo da moze da se desi da kost sraste oko srafa, a opet sa druge strane jako je lekovit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom potkolenice, oporavak i fizikalna terapija
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Занимало ме је то око млека због калцијума. Треба ти и осталих витамина и минерала. Више воде...

Магнетно поље веома позитивно утиче на зарастање прелома а не може да се појави такав ефекат као код гавеза.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: