Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u bubregu
PostPoslato: Sre Jan 14, 2015 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 3:20 am
Postovi: 17
Osecam bol u celom desnom bubregu npr. kad kasljem,kad jako udahnem i pri nekim pokretima... Inace ne osecam nikakav drugi bol a nemam problema pri mokrenju,ovo traje 2,3 dana.... sta mislite sta mi je i da li treba da idem kod dr pod hitno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u bubregu
PostPoslato: Čet Jan 15, 2015 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Бол може да буде од кичме или неког мишића на леђима. За сваки случај можеш да однесеш урин на анализу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u bubregu
PostPoslato: Uto Feb 03, 2015 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 3:32 am
Postovi: 14
Hteo bih da vam postavim jedno pitanje nakon pregleda (kontrole) kod privatnog doktora. Isao sam kod privatnog iskljucivo zbog potencijalnog vremena koje posveti i koje odvoji da saslusa i pregleda jer je na redovnim kontrolama zaista sve za 5-10 min.,a to jos bude i dobro.
Konkretno,posle jednog veceg problema isao sam tu zbog prostate jer to niko nece ni da saslusa jer "nemam jos godina za probleme sa prostatom" (?!). To nije u redu jer moze da se desi,kao i prehlada stomaka ili tako nesto,a ne treba zanemariti ili reci "bas me briga",posebno dok je jos pocetak jer kada odes kod doktora zbog nekog pocetnog stanja prehlade ili mozda i gripe on ti da palitrex ili sl,ne kaze sacekaj da se prosiri na sve strane,pa dodji kada ni gomila injekcija ne mogu pomoci,zar ne...

Pitanje sam postavio u delu za bubrege jer mi je dao dva preparata,a to su Prostaguard i Cysticlean (to je dao za ciscenje bubrega nakon i ultrazvucnog pregleda). Taj Cysticlean bi trebalo da ocisti urinarni trakt i bubrege od potencijalnih bakterija,ali moram reci da izgleda deluje prilicno agresivno,iako je to izvestan ekstrakt americke borovnice.
Mozda je "agresivno" neadekvatna formulacija,ali svakako ne deluje dobro ,odnosno organizam lose reaguje na njega jer pocinjem da "osecam" bubrege,da budem iskren pocinju me boleti i to dobro osecam. Ne znam da li mi treba to ciscenje,ali ima ih 10 komada,a ja sam stao na sedmom-da li da ga zavrsim? Kao sto rekoh,malo me kao bole bubrezi,a nemam problema u tom lumbalnom delu,cak taj pocetak uzimanja je prouzrokovao i izostanak stolice-jasan znak da telo ne reaguje bas dobro na to. Inace to moram piti odmah ujutru,a generalno na kapsule i lekove bas ne reagujem dobro,mada je ovde jasno sta je u pitanju. Iako sam rekao da ce tesko da se prostata sanira zvakanjem bundeve i sl.,a zato sam i dosao kod njega zbog nekog "lakseg" leka (poput palitrexa jel') jer je pocetak,pa da to odmah saniram i izlecim,da nemam brige oko toga,on mi ipak dao fitoterapeutske (i skupe) kapsule koji bas to i imaju u svom sastavu.

Da li mogu imati problema sad i sa bubrezima zbog tih kapsula,da li da prestanem sa tim i kako da "sredim" bubrege da ih vise ne osecam (izbegavam da kazem da me ne pocinju boleti) ?
Unapred zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u bubregu
PostPoslato: Sre Feb 04, 2015 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немам никаквих информација о тим лековима па ти не могу помоћи. Можда наиђе још неки форумаш.

Међутим, није ми јасно због чега си ишао код лекара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u bubregu
PostPoslato: Sre Feb 04, 2015 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 3:32 am
Postovi: 14
Rekao sam zasto-zbog kontrole,donekle samoinicijativne jer nema slobodnih termina u adekvatnom roku zbog nekih drugih stvari,a i kad ima to je zaista na brzinu. Ne kazem da je to apriori lose,ali sam imao nameru da temeljno odradim kontrolu i razgovaram sa doktorom.
Konkretno kontrola radi nekih problema koje sam imao,a koji se moraju i dalje nadgledati,a opet kao sto sam naveo,u pitanju je prostata,odnosno mokrenje,te moje interesovanje da se vise raspitam o tome-iz razloga bas te brzine na "zvanicnoj" kontroli odmah prekidaju jer to "nije ozbiljno" ,"nemas jos godina za to" i sl.,kao da se nemoze desiti iz raznoraznih razloga,pa makar bila to i prehlada stomaka ili tome slicno (vec kakvo je vreme ovih "toplijih" sezona bez prestanka) koja se "zakacila" i za taj deo,a opet ako se ne sanira moze biti upravo kasnije i vecih posledica koje ne zelim. Zbog toga sam i naveo primer neke prehlade ili pocetnog gripa-pentrexil,cajevi i sl.,razumes-niko ne kaze nemoj doci dok je na pocetku i lako se resi,dodi kad gomila injekcija ti tesko moze pomoci,zar ne. Zato sam i isao zbog nekog "lakog" leka,ako ga ima,kao sto sam naveo iz primera sa prehladom,samo u ovom kontekstu.

Iako sam rekao da se nemoze to resiti zvakanjem semena bundeve,ovaj mi bas dao neke fitoterapeutske lekove-taj Cysticlean je ekstrakt ploda americke brusnice,a Prostaguard je mesavina praska semena bundeve,ekstrakta semena,praska lista koprive,praska krtole dioskoreje,fitosterol,ekstrakt ploda paradajza i prasak ploda. Konkretno ovaj prvi (za ciscenje od bakterija i sl.,mada nisam siguran da mi je to iu trebalo uopste,a iako sam rekao da na kapsule i inace ne reagujem bas najbolje,ocigledno da je taj napravio problem jer on,da kazem,tu i deluje) se uzima samo jedna dnevno,cak i pise ne prelaziti dozu,izgleda je jaci-u svakom slucaju sad imam i ovih problema. Nije neka hemija,pa sad da se kaze moze biti ozbiljnih problema,ali ko bi ga znao. Da li se moze imati problema sa bubrezima i od toga? Naravno,kako da se to resi,sta je najbolje za saniranje bubrega i poboljsanje rada uopsteno govoreci.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: