Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mijalgija međurebarnog mišića i bol u levoj ruci
PostPoslato: Sub Jan 31, 2015 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 140
Pre dva meseca sam se "ušinuo", nakon čega sam osetio bol u predelu međurebarnih mišića sa leve strane u visini leve grudi, ali više prema leđnom delu. To se desilo u bazenu nakon jednog istezanja, nakon čega se čak pojavio blagi otok u tom delu, koji je uistinu brzo prošao, naročito kada sam izašao iz pretople vode SPA centra ( 35 C ), u kojoj sam boravio punih sat vremena.
Istog dana sam otišao kod lekara, i on je nakon pregleda utvrdio da je reč o istegnuću mišića. Nakon toga sam išao, za svaki slučaj, i na EKG ( zbog povremenog osećaja utrnutosti leve ruke ), ultrazvuk stomaka ( zbog blagog otoka koji se pojavio nakon tog istegnuća sa leve strane), vadio krv i svi nalazi su bili dobri. No, i posle dva meseca osećam, manje-više isti problem. Šta više od jedne tačke iz ramena, ako je pritisnem, neprijatan osećaj se proteže duž cele leve ruke, nakon čega ona "bridi". Ta utrnutost i osećaj da mi ona "bridi" imao sam i 2011. kada sam bio kod neurologa i fizijatra, gde sam posle fizikalnog tretmana i promene jastuka prevazišao taj problem.
Na poslu dugo i većinom nepravilno sedim, radeći za računarom, takav je posao. Osim ponekad šetnje, nemam skoro nikakvu fizičku aktivnost, mada mi je i tada preporučeno da idem na plivanje.
Problem ne postoji tokom mirovanja. Npr. kada ustanem nema ni vrlo blagog otoka sa leve strane u nivou leve grudi prema leđima i on se eventualno pojavi sa nekim istezianjem mišića tog dela, kao ni povremenog laganog bola i povremene utrnutosti koja se širi levom rukom. Pre nekoliko dana sam učinio pokret gde me je opet nešto "uštinulo" u međurebarnom delu sa leve strane više prema leđima, kao i do sada, a onda me je toliko zabolelo da nisam mogao da udahnem celim plućima. Bol je prestao nakon što sam popio DicloRapid od 75mg i namazao bolno mesto Fastum Gelom.
Imam 46 godina, ranije sam se bavio sportom, ali godinama to ne činim ni rekreativno, jer ne stižem zbog porodičnih i obaveza na poslu. Sedeći, za računarom, provedem dnevno i po deset sati.
Molim za savet, jer se uvek pribojavam da se, nedaj Bože, iza nečeg običnog ne krije nešto opasnije. Hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mijalgija međurebarnog mišića i bol u levoj ruci
PostPoslato: Pon Feb 02, 2015 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јављају ти се укљештења на спојевима ребара и кичме. То неко треба да ти намести, а ја превентивно то решавам уз помоћ Истекија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mijalgija međurebarnog mišića i bol u levoj ruci
PostPoslato: Čet Feb 05, 2015 7:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 140
Hvala na savetu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: