Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: treci krajnik
PostPoslato: Sub Okt 27, 2012 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2012 9:14 pm
Postovi: 1
moja beba je imala blagu upalicu uveta.bili smo u bolnici 5 dana.sada je dobro ali joj se nos zapusio kada smo izasli iz bolnice,ne moze da dise kako treba.vodili smo je kod privatnika da je pogleda .
on joj je stavio fizioloski u nosic i stapic sa vatom natopljenom na jezik da bi povratila slajmu.jooj izaslo je puna saka. <_<
a video je i da ima treci krajnik.
dao joj targezin kapi za nos, marocen kapi za uvo, i sirupe cedax i flamaved da pije jednom dnevno. i caj od belog sleza da pije i malo u nosic.
vadili smo i bris iz nosica pa cekamo rezultate.
a problem mi sto kod pedijatra u dz treba da odemo da nosimo papire sa otpusta iz bolnice.
pa dal bi trebalo da joj kazem da sam je vodila kod njega da joj nos otpusi i sta mi je on rekao i prepisao... ?? i kako??? sta vi mislite???
e da,rekao mi da joj se fontanela zatvara brzo valjda, i da ne treba da pije vigantol vec AD kapi... a meni na otpusnoj listi iz bolnice pise vigantol od 15dana zivota. ona samo sisa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: treci krajnik
PostPoslato: Sub Jan 31, 2015 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 26, 2015 10:53 pm
Postovi: 1
Pa evo i ja zelim napisati nesto sto se tice moga klinca koji ce sada za 8 dana da napuni godinu. Naime sve je pocelo 20 septembra 2014, kada je klinac dobio bronhialitis i primili su nas u bolnicu i lezao deset dana, tada je bio na terapiji longacef, urbazon, berodual, pulmikort, izasao je zdrav, nakon toga upala usiju, terapija sinacilin 10 dana, ubrzo nakon toga opet upala usiju, terapija pancef 10 dana, a u medjuvremenu je i poceo rast zubica pa je imao i 4 temperature doduse do 38. 16 decembra je ponovo nastupila temperatura i rasla do 39, obarali je paracetom i trajala je 7 dana, a drugog dana primaju u bolnicu i ukljucuju longacef 3 dana, nakon toga sa tri potpisa idemo za KG gde rade sve moguce analize i sve je ok, a ostaje na pancefu jos 7 dana jer je ustanovljena nova upala usiju, i svaki drugi dan je imao temperaturu, a i vece pre nego nas puste dete povraca 5 puta. Pustaju nas i dete dan nakon pustanja ponovo povraca i opet nas primaju u bolnicu i pustaju bakon dva dana posto je primao infuziju. Nakon toga 2 dana dete pocinje da kaslje i dobija temperturu opet 38,5, ustanovljen bronhitis i to traje 7 dana. Sada trazimo uput za Tirsovu i tamo mu rade sve analize, snimak pluca itd, opet je sve ok, ne zadrzavaju ga nego nas pustaju, medjutim navece njemu je gore jak kasalj koji ga tera da povrati i to vece nas zadrzavaju na jednoj decijoj klinici u BG na terapiji longacef, pulmikort urbazon, a uz sve to krenuo je da opet povraca, proliv i gubitak na tezini, naravno nisam napisao da za tih 5 meseci on nije dobio nista na kilazi, ima podocnjake, doduse ne hrce nocu. Iz te bolnice uspeli smo nekako da dodjemo do doktora na institutu koji ga je pogledao i zakazao operaciju treceg krajnika . On je za sada dobro, pa cemo videti kako ce biti posle operacije, samo se molimo Bogu da je to, da nije nesto ozbiljnije. Sta vi mislite kolege clanovi , da li sve ovo sto sam vam napisao i opisao, da li te stvari moze da izazove taj treci pogani krajnik ? Molim vas svako iskustvo je dobro doslo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: