Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Povecanje visine
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Pozdrav. Imam 17 godina i visok sam oko 182-183, mozda i vise ali se nisam merio precizno. Poznato mi je da muskarci rastu do 22-25 godine pa me zanima imam li nekakve sanse da porastem bar do 1.88-190?

Krenuo sam sa vezbama za povecanje odraza i hitrosti, tzv. Air Canada vezbe. Uskoro cu krenuti da treniram odbojku, dobar sam za blokera ali mi visina jos treba. Kosarkom se bavim samo rekreativno. Zanima me da li vezbe istezanja mogu da uticu na rast i da li i plivanje moze da utice na rast. Znam da u principu geni to sve odredjuju, ali bih voleo da znam odgovor na ova pitanja gore.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
refresh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Hocu li dobiti odgovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Ned Avg 11, 2013 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Refresh. Ima li odgovora na ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Мислим да имаш добре шансе да порастеш толико. Истезање стимулише организам да се креће у том смеру тако да то утиче на повећање висине. Насупрот тога, теретана и оптерећујући спортови стимулишу организам да стане са растом. Пливање је ту неутрално, осим ако превише не ојачаш мишиће па они успоре раст.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 25, 2013 6:38 pm
Postovi: 1
I mene zanima ista stvar. I ja imam 17 godina i visok sam 187 cm. Ali s' obzirom da sam počeo da se bavim kosarkom želim još da porastem. Otac mi je visok 203 cm a majka 172 cm. Kakve su šanse da nabacim još nekih 5 cm ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 10:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Sumnjam da ces jos rasti muskarci obicno rastu do 17,eventualno 18...ja sam najvise porastao do 16 i jos do sedamnaeste sam porastao dva tri cm..Ti si verovatno prosao onaj period ko i svi intenzivnog rasta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Evo javljam se nakon vise od 4-5 meseci ovde. Naime, mislim da sam od poslednjeg javljanja porstao svega 1cm. Nacuo sam da se kod muskaraca rast zavrsava u 27. godini, jer tad prestaje rast kosti koja se nalazi u zglobovima ruku. Treniram aktivno odbojku od oktobra. Istezem se, stalno skacem, hranim se zdravo (voce, povrce, mleko i mlecni proizvodi, meso). Zanima me, posto igram na poziciji bloker-primac, da li je ikako moguce da izguram bar do te srednje vrednosti od 1.90m? Ja u patikama imam 187-188, ali nije to to.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Čet Jan 23, 2014 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 9:10 pm
Postovi: 3
SŠto se tice istezanja, postoji mit o tome da je majka Elizabet Tejlor terala ćerku da radi neke mukotrpne vezbe koje su uključivale i rastezanje uz pomoć sprava. Elizabet Tejlor na kraju jeste bila viša i od majke i od oca (što bi verovatno bila i ovako), ali je ceo život vukla teške probleme sa kičmom.

Hirurzi koji se bave operacijama povećavanja visine, kažu da je sportom i pravilnim vežbama donekle moguće uticati na visinu, ali ne preterano, 5-10%. Ono u čemu se većina stručnjaka slaže da su vitamin B2 i hormon rasta takođe veoma bitni, a oni se mogu uzimati i kao suplementi. Možda bi i u tom smeru trebalo da potražiš savet od lekara i trenera u klubu u kom treniraš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Uto Jan 13, 2015 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Ned Apr 12, 2015 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Pa, ne znam, evo javljam se nakon skoro 2 godine.

Nisam izvrsio neko "profsionalno" merenje. Odbojku sam batalio jos pre pola godine, jer mi uzima vremena zbog priprema za fax.

Kuci sam se merio, uz vrata, i kad sam se izmerio bio sam oko 184cm.

Hteo sam da idem u Dom zdravlja i da tamo izvrsim sistematsko merenje i da porazgovaram na tu temu sa doktorkom, ali nikako da nadjem vremena...

Inace, svako bi rekao da sam budala, ali ugl. imam koliki toliki kompleks, i uvek govorim a sam 185, ali tu se nadju strucnjaci koji govore: Ma kako, nema sanse, imas manje...

Da li je stvarno taj 1cm toliko primetan, ili su ljudi toliko neinformisani...

Pravo da vam kazem, vise mi nije ni zelja tih 188-190, nek bude i 185-6, ako uopste bude bilo, svejedno mi je postalo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Chorchyp, да ли си свестан колико има злобних и злурадих људи на овом свету па и на овом форуму? Чим виде нешто што ти је важно или што ти смета, ето ти њих да те зезају.

Тај један центиметар никако не може да се види. Чак се и приликом мерења веома лако погреши и за два центиметра. Мало се савијеш и ето ти мање висине.

За раст костију је важан калцијум тј. квалитетни млечни производи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 1:46 pm
Postovi: 10
Ma znam, meni je to doneke mere sad i nebitno, jer kada sam u obuci, tj. kad sam van kuce, dobijem svojih 185-6, tako da mu dodje na isto, samo sto malo imam problem sa drzanjem, ali nije ni fora da se kreces kroz grad kao neki sifonjer samo da bi bio visine koje stvarno jesi, jer mislim da je ponekad "nepravilan" polozaj prilikom sedenja, pricanja sa nekim ili hodanja do neke mere i prirodno.

Inace ja u porodici nemam preterano visoke clanove.. brat blizanac je 176, keva je kao mlada bila 174, ali sada je u godinama, a i zbog posla malo je kicma izdaje, tako da mislim da je poprilicno cm-a izgubila, daj boze da ima sad 166-7 od oka, cale 172-3.. Stric je mozda oko 180, isto tako i ujak, brat od strica 191-2, od tetke 198, pa mozda se isuturim na njih :D hah

Slazem se da je kvalitetna ishrana i ostali spoljasnji faktori mogu da imaju odredjen uticaj uz genetiku, tako da se nadam da cu do 21-25 nabaciti jos tih 2-3cm i to je to :D

Srazmerno svojoj muskulaturi, zadovoljan sam iako je ovo jos relativno, tj. ne konacno
visina 184
tezina 75
obim struka 92
ramena 118
grudni kos 98, sa udahom i do 103-4

ono sto mene zapravo vadi su ramena, a i ostali srazmerni ekstremiteti sto mi daju i vise nego idealnu muskulaturu, ali muskarac ne bi bio muskarac da ne cepidlaci i za tih, kako kazes neprimetnih 1-2cma.

Hvala ti, jer u principu i ja isto mislim da je gotovo nemoguce videti tih 1-2cm, jer kad uzmes metar, prosto premalo je da bi se primetilo, ali dobro, pusticu ih da se bave tim stvarima ako misle da su im vazne za zivot :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecanje visine
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 12:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У исхрани је најважнији калцијум јер се највише од њега кости састоје. Кажу и да је важно да се не почне са неким жешћим билдовањем док се не заврши са растом јер прејаки мишићи ометају раст костију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: