Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: butna kost
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 4:08 pm
Postovi: 5
Imam 16 godina i zensko sam.prije 5 godina sam slomila lijevu butnu kost,bio je veliki spiralni prelom,i nije bilo operacije vec je radjeno putem racunara(tj. gledali su u monitor i namjestali mi kost).ostala mi je noga kraca 2 cm. i rekli su da ce to vremenom izrasti,ali to se nije desilo i meni je i danas kraca lijeva noga.Medjutim prije godinu i pol dana javila se blaga deformacija koljena(tj. ima udubljenje ispod levog kolje,kao da se kost iskrivila).
isla sam na pregled i rekli su mi da pocnem nositi ortopedski ulozak,pa samo to i uradila i danas ga nosim.slomljena noga me ponekad boli i boli me ponekad i koljeno.Ne znam sta da radim?postoje li vjezbe ili ista za moj problem?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 2:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Никада нисам чуо да је некоме израсла краћа нога без директног утицаја на њу. То што су ти рекли била је само шарена лажа.

Колико сам упућен, може да ти помогне само операција продужења ноге или дебљи ђон и дужа потпетица на ципели краће ноге.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 4:08 pm
Postovi: 5
vidim i ja sada da je bila laz,ali sta da se radi?!Zivim u takvom gradu i drzavi,gdje nema produzavanja,tj. morala bih ici u Beograd.
Meni je jos problem,sto se krivim,i bojim se da mi se ne iskrivi kicma,posto sam i mrsava...a da li postoji operacija ili vjezbe ili nekakve terapije,gdje bi mi se moglo vratiti koljeno,tj. da mi bude kao i desno,a ne ovako deformisano(ima udubljenje)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 2:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш да носиш одговарајућу обућу. Шта год да ти операцијом поправе опет ће се покварити због неправилног ослањања тела које је последица краће ноге.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 4:08 pm
Postovi: 5
A kako mislis odgovarajucu obucu?
Vise od pola godine nosim ulozak u patikama 1,2 cm.,i to kada idem u skolu,ili negdje...,dok u kuci ne nosim nista.Pa sta mislis,da li bih trebala poceti i po kuci nositi papuce sa uloskom ili nesto drugo?
Me znam sta da radim,sada da idem na operacije ili tako nesto,to mi se jos ne radi,posto sam jos u rastu,pa jedino mozda kasnije.
Hvala ti na odg. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pon Dec 22, 2014 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Под одговарајућом обућом мислим на дебљи ђон на краћој нози. Неки купују специјалну ортопедску обућу а не знам да ли би се та 2cm могла надокнадити код обућара - лепљењем додатног ђона и пете.

Ако ти је разлика у дужини ногу 2cm онда није довољан уложак од 1,2cm.

За по кући не знам. Ако доста табанаш по кући, онда и тада треба да носиш нешто што ће кориговати разлику у дужини ногу.

Што се тиче операције мислим да је не раде док растеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Pon Dec 22, 2014 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 4:08 pm
Postovi: 5
stvarno ne znam vise sta da radim,jedni mi kazu da nosim 1 cm,drugi 1,2cm,vi kazete 2 cm..
a u tome i jeste problem,zbog toga sto u mnogo obuce ne moze da stane ulozak,pretezno nosim patike,cizme i tako...Ne moze ni u baletanke,ni u sandale,nigdje(a jos sam zensko)...Ali da stavim deblji djon na patiku to bi se bas primijetilo,mada su mi rekli da ima kod njih obuce da se naruci i oni urade to.
Hvala vam puno na odgovoru,a to sto se tice operacije,to ne bih voljela nikako jer sam bas imala tezak oporavak,pola god. dok sam ustala na stake(najveca greska je bila doktora,sto nisu radili operaciju,govorili su da ne ostane oziljak i to...medjutim bolje bi mi bilo sada da imam oziljak,nego ovakve probleme)Bojim se da mi se ne iskrivi kicma,i krive mi se pomalo ramena,a to je sve zbog krace noge.
HVALA VAM PUNO NA ODG.,PUNO MI ZNACI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Важно је да се прецизно измери разлика у дужинама ногу. Ако је та разлика 2cm онда толика разлика треба да буде и у обући. Чиста логика.

Нажалост, како год направили обућу, разлика мора да се види.

Ако не будеш кориговала разлику, сигурно ће се поремећај проширити на кукове, кичму, колена...

Операцију нису ни морали да раде. Било је довољно да се нога оптерети теговима на развлачење и све би било у реду. Тако је један мој пријатељ у позним годинама поломио бутну кост на скијању. Опоравио се као да се никада ништа није десило, али је имао среће да наиђе на доброг лекара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 4:08 pm
Postovi: 5
to i jeste greska,jer su mene stavili u gips,znaci slomljena noga citava i do koljena druga i gips je bio sve do grudi,i to 3 i po mjeseca.nije bilo ni tegova ni operacije.
a da stvar bude gora mi smo isli u drugi grad,jer je to najpoznatiji po prelomima,i sve smo placali,i lijecenje i oporavak i kontrolu,sve.
a evo sta se danas desava,jos sam dvije god. posle toga radila vjezbe sa tegovima i govorli su da ce se produziti noga,isla i u banju i sve...
Problem mi je najvise radi ovoga koljena,jer ima udubljenje(mozda je to zbog gipsa,ili zbog oslanjanja,to ne znam),pa moze li se vremenom jos vise napraviti deformacija,tj. da li ce opet doci do viseg udubljenja?
meni je slomljena noga u redu do koljena-do tu se ne vidi razlika,dok od koljena se vidi,radi udubljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: butna kost
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам о ком удубљењу говориш. Независно од њега, ноге неједнаке дужине ће сигурно изазвати даље проблеме.

Можда би могли да се консултујете са неким добрим адвокатом око тужбе против лекара због несавесног лечења и последица по здравље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: