Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 2:34 pm
Postovi: 12
Omega je napisao:

Gledao sam i ja te snimke, mogu svi da ih vide, javno su dostupni na sajtovima, i na njima sam video smešne stvari za koje je prevara slaba reč.

Sa preciziram, nemam nešto naročito protiv Dr Dušanke i njenih metoda, samo kažem da su u dobroj meri neefikasne, kao i da je cena magneta nehumana.


Da bi snimak bio dokaz, to mora da bude snimak iste osobe pre i posle intervencije sa magnetima. Meni je koleno i dalje bilo u losem stanju nakom magneta a deluje ponekada na bol slicno kao razne druge fizikalne terapije pomazu ne za regeneraciju.

Sto se tice cene magneta znam od koga ih nabavljaju i koliko ih placaju (otprilike) i ta cena je zanemarljiva u odnosu na cenu po kojoj se prodaju.

Omega je napisao:

Što se tiče mogućih pojava trombova zbog PRP metode, realno postoji ta mogućnost, nije loše podrobnije se o tome raspitati.

Cena i PRP metode je van svake logike, previše zaista.


PRP je meni za par nedelja popravio zadnji "rog" unutrasnjeg meniskusa koji je bio napukao. To sam ustanovio koristeci ultrazvuk, dakle ne MR, ali moguce je da cu uskoro verifikovati i MR-om jer imam MR snimak pre terapije.

Inace metod kojim sam ja dobijao PRP najverovatnije nije najbolji, i po pitanju kolicine, kao i po pitanju toga sto prp nije bio aktoviran kalcijum hloridom kada dolazi do visesruko vece produkcije faktora rasta.

Dakle da cena PRP-a je bas velika, medjutim postoje dve mogucnosti:
1) Ici van beograda, gde kosta 4 000 po injekciji, medutim to mesto ima par losih strana. Koga interesuje neka mi posalje poruku. Ja sam slucajno nasao to mesto.
2) Raditi sam, kupiti centrifugu za 100-200 EUR-a i onda angazovati nekoga za davanje injekcije u ciljani zglob.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 2:34 pm
Postovi: 12
dopuna:

2) Raditi sam, kupiti centrifugu za 100-200 EUR-a i onda angazovati nekoga za davanje injekcije u ciljani zglob. Inace ovo je jedan od video-a koji moze pomoci: https://www.youtube.com/watch?v=Dfpil0U ... F8&index=2 . Ja naravno ne savetujem nikome da to sam uradi, ako ima 200-300 EUR-a po zglobu za bacanje mozda i da angazuje nekog lekara da to uradi za njega.

PRP ne bi nikako trebalo da kosta vise od 50-100 EUR-a za vise zglobova jer je sam lek sam po sebi besplatan. Doduse od lekara vidimo razne druge nebuloze u pogledu cena. Jedan primer, ali ne i jedini su ovi magneti.

Inace, najbolja metoda za regenerisanje hrskavice kojom se dobija dobra hilinska hrskavica je operacije zgloba sa mikrobusenjem o uz dodatak: injekcije hialuroske kiseline hyaluronan, i maticnih celija izvadjenih iz krvi (neupogen se koristi kao lek za povecavanje koncentracije tih maticnih celija njihoviom mobilisanjem iz kicmene mozdine i ubacivanjem u krv, dok se proces izdvajanja obavlja aparatom koji se zone apheresis). Moze i samo sa busenjem, to je kod nas u zemlji oko 1000 EUR-a po zglobu ali se tada dobije fibrozna hrskavica sto nije bas najbolje. Bolje je dodati i hialyronan kojui nije mnogo skup, ali se tesko nalazi (barem tako kazu u apoteci), jer se onda dobije skoro pa hilinska(hyaline) hrskavica. Mislim da je 50-100 EUR-a injekcija. Naravno sama po sebi ta injekcija verujem slabo pomaze. Ali uz operaciju ima cudesan efekat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зглоб кука ручно намештен приликом снимања?! То само показује нулто знање из анатомије и физике.

Они који пљују по рендгенским снимцима а онда траже од мене рендгенски снимак ради доказа, ваљда мисле да сам будала.

А они "лаици" који рекламирају "изузетно ефикасне" методе лечења хрскавице зглоба по експерименталиним методама које коштају хиљаде евра, а онда спомињу самостално издвајање тромбоцита из крви у кућној радиности уз помоћ центрифуге купљене на бувљаку, стварно имају дебео образ.

Као алтернативу свему томе ја препоручујем методу са магнетима која кошта неколико евра.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Aco polako, ja sam mislio prvenstveno na zglob kolena, koji je i predstavljen u reklamnom materijalu.

A on se vrlo lako može ručno namestiti, što je valjda jasno.

Što se tiče ručnih centrifuga, nemam neko mišljenje o njima, jer je koncentracija trombocita potrebna za regeneraciju veća od 10:1, a čisto sumnjam da se to takvim centrifugama može postići.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ево полако. Др Мандићка на снимцима има зглобове кукова пошто су они најрепрезентативнији пример због своје сложености. Бар сам њих видео у ординацији.

Што се тиче хрскавице у колену, она је много лакша за опоравак. Довољан је само један јак магнет на ластижу. Међутим, не можеш да експериментишеш по мојим саветима а својим састојцима, па онда мене критикујеш за лош савет. Дакле, не могу да се користе они малецки магнети и којејакви изрекламирани магнети јер су превише слаби. Да и не коментаришем њихову енормну цену. Може да се користи само неодијумски магнет и то мало већи да би цело колено било у значајном магнетном пољу. Не знам колико кошта парче ластижа, али за магнет знам да кошта око једног евра. Ако је то некоме превелик трошак, немам шта да му кажем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 5:23 pm
Postovi: 56
@Aca Zanima me da li magneti dr Mandic mogu da pomognu kod diskus hernije posto evo muku mucim vec godinu dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да не могу јер се ради о чисто физичком поремећају. Ту ће ти помоћи истезање кичме, а то је најефикасније радити помоћу Истекија. Скокни до мог сајта www .aca .rs и прочитај шта сам написао у Савети, Здравље под Кичма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 3:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 5:23 pm
Postovi: 56
Na jednom drugom forumu bas ima slucaj da je covek uspeo upotpunosti da izgubi bolove u ledjima koristeci te magnete. Prvih mesec dana mu je bilo jos i gore ali posle toga bolovi polako krenu da se smanjuju. Tako mu je rekla i doktorka koja radi sa tim magnetima. Inace covek je imao 2 ili 3 gadne hernije.

Ja iskreno i ne ocekujem da se diskus povuce...Naravno kako vreme odmice on ce se smanjivati i na taj nacin manje vrsiti pritisak na kicmenu mozdinu i nerve. Ono sto je glavni krivac kod bola u ledjima jeste spazam misica koji dodatno pogorsava stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 1:42 am
Postovi: 7
Dobar dan.
Dijagnoza mi je koksatroza kuka a imam tek 22 godine.Naime,kad sam bila beba babice u porodilistu su mi iscasile kuk,i rezultat toga,22 godine kasnije je desna noga kraca za 3 cm,i nesnosni bolovi.Ne mogu da setam duze od pola sata a neke teze aktivnosti da ne pominjem,nekada ne mogu da nadjem ni polozaj u kom mogu da lezim a da me ne boli kuk.Bila sam na fizikalnu i posle toga mi je jos gore.Poceo je i lijevi kuk da me boli,jos slabije se krecem,placem od bolova redovno,popijem diklofenakat kad bas moram.Da mi neko ponudi sutra bih se operisala jer ovi bolovi od mene prave ludu osobu,naizdrzivo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да пробаш са јаким магнетима, али треба да имаш у виду да морају да се носе по цео дан - бар 20 сати свакодневно. Тада можеш да очекујеш да ћеш за годину дана бити у много бољем стању.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 1:42 am
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Треба да пробаш са јаким магнетима, али треба да имаш у виду да морају да се носе по цео дан - бар 20 сати свакодневно. Тада можеш да очекујеш да ћеш за годину дана бити у много бољем стању.



Da mi noga nije kkraca to bi uradila odavno,ovako ne zelim da se iskrivim,jer sam se za godinu dana iskrivila vise nego za cio zivot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не разумем одговор. Какве везе има дужина ноге са употребом магнета?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 4:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 1:42 am
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Не разумем одговор. Какве везе има дужина ноге са употребом магнета?


Bol ce prestati,ali ce noga i dalje biti kraca,ne mogu da sprijecim krivljenje upotrebom magneta,to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вараш се. Магнети не смањују бол него омогућавају регенерацију ткива. У твом случају хрскавица ће се регенерисати и вратиће се статика скелета.

Једна моја другарица ме послушала и већ после годину и по, могла је поново да се пење степеницама, а касније чак и да помало потрчи за унуком.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 1:42 am
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Вараш се. Магнети не смањују бол него омогућавају регенерацију ткива. У твом случају хрскавица ће се регенерисати и вратиће се статика скелета.

Једна моја другарица ме послушала и већ после годину и по, могла је поново да се пење степеницама, а касније чак и да помало потрчи за унуком.



Nije problem do hrskavice,kost koja nalijeze u casicu je kraca 3 cm,a ona trci za unukom,ja imam tek 22 godine,ne mogu da funkcionisem normalno :(
Napisala sam na drugom postu, bila sam danaa kod doktora u Risnu,ne da me nije saslusao nego me jos i zezao :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: