Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Artroskopija kolena
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Uskoro treba da radim artroskopiju kolena.Zakazano mi je u vreme kada imam menstruaciju.Da li ce moci da mi rade operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 24, 2010 6:31 pm
Postovi: 5
Poštovani, imam 42 godine i pre dve nedelje sam na fudbalu povredio koleno. Pre tri dana uradjen mi je artroskopski pregled po dijagnozi: Laesio partialis ACL genus sin. i koleno je pokazalo Lachman (+), prednja fioka (+), lateralan pivot shift (-). Tokom pregleda na kolenu je resecirana velika mediopateralna plika i utvrdjena parcijalna lezija prednje ukrstene veze. Meniskus je uredan.
Interesuje me koliko će mi trajati oporavak, da li treba da koristim fizikalnu terapiju i da li ću nakon svega moći da se rekreativno bavim sportom.
Unapred Vam se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Ja sam danas izasla iz bolnice.Radjena mi je artroskopija 23.03...Malo se iskomplikovalo ali ok.
Da ti odg: Fizikalna ti u svakom slucaju nece skoditi.Mocices da se bavis rekreativno sportom ali za nekih 2-3 meseca. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 24, 2010 6:31 pm
Postovi: 5
Lavice, sretne ti rane junace :-), i najpre, zelim ti brz i sretan oporavak.
Ja sam, naime, hteo da pitanje postavim doktoru ali sam nespretno napisao tebi jer nisam znao (a ni sada ne znam) kako da posaljem pitanje nezavisno od tvog.
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Marko,kako tebi tece oporavak? Meni uzas....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 24, 2010 6:31 pm
Postovi: 5
pozdrav lavice,
nije kako sam ocekivao i zeleo ali izgleda da ne moze bolje. Danas je 8-mi dan od zahvata, al`meni se cini da se sporo oporavljam, Ipak, zadovoljan sam jer se nadam da cu uskoro na posao, a to ce se izgleda desititi samo zahvaljujuci mom insistiranju na artroskopiji jer su mi lekari nakon povredjivanja savetovali gips i mirovanje, sto mi nije odgovaralo.
Boli me jer izgleda da preko dana preterujem sa vezbama koje sam nasao na netu a i onim koje mi je prdlozila fizijatar kada sam napustao bolnicu. Nocu malo spavam zbog bolova koji su takvi kao da mi nesto iznutra uvrce sve sto se unura nalazi. I onda kad` ne mogu vise da izdrzim, oko 3-4 ujutru, krenem da masiram ledom i popijem diklofen. On me kao fol smiri, al` ja izgleda pre zaspem od umora nego od leka.
Inace, pored tog tupog (nocu jaceg a preko dana stalnog i nervirajuceg bola) ponekad osetim ostar bol sa unutrasnje strane kolena u visini casice sto me nervira jer me je drugar popalio da to mesto lekar i nije mogao kamerom da vidi (,, ma to ti je covece izvan kolena a on kamerom ulazi unutra,,).
Svako tera svoju pricu. Ti ne slusaj nikoga i veruj sebi i tome kako se osecas. Sigurno je da moras, makar na silu, da razmrdavas nogu. Mene nervira sto ne mogu da savijem koleno vise od 20% al` mi se cini da nakon vezbanja mogu vise. Naravno, to se vrati na staro cim mi se noga ohladi, al` teram dalje.

U cetvrtak mi je kontrola, mada je to verovatno samo zbog konaca jer sumnjam da ce mi nesto novo reci. Trazicu fizikalnu, to mi predlaze i lekar na www.*.
Eeej,... izdrzi...pa nisi ti valjda za dzabe lavica,
Pozdrav, :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Kao da sam ja odgovorila sama sebi...sve nam se poklapa...i ja imam kontrolu u cetvrtak...javi kako si prosao...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 24, 2010 6:31 pm
Postovi: 5
Lavice, prosao sam dobro i nadam se da cu uskoro na posao. Bio sam i do fizioterapeuta i zakazao terapiju tek za 20-ti :cry: Guzva.
Vazno! nemoj da tokom vezbe savijas nogu u kolenu. Trudi se da ti noga bude ispravljena i pri tome podignuto stopalo. Pitala me je kako vezbam i kada sam joj pokazao rekla je da su mi nocni bolovi uzrokovani savijanjem kolena tokom vezbanja. ...I preporucila mi je bazen.
Otok mi je malo spao al` jos imam osecaj da mi je koleno kao u zavojima. Ja se naravno krecem i vozim, sto znam da ne valja :D
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Bila sam kod ortopeda,skinuli su mi zavoj i previli mi rane odn. tri reza ...Otok je ogroman,imam velike podlive...katastrofa...meni ja rekao sasvim suprotno...treba sto vise da savijam nogu da ne bi doslo do onoga zbog cega su radili operaciju...Tek sam juce saznala sta su mi radili.Napravili su rez unutar kolena pa su podigli meko tkivo, i vratili patelu na mesto, tako da sa spoljne strane imam mali rez od 3cm,dok sa unutrasnje strane 3-4 puta veci,i zbog toga imam podliv.Ako ne savijam nogu patela ima vise mesta za pomeranje levo-desno i moze da se vrati na predjasnje mesto,a kad savijam nogu patela se vraca na svoje pravo mesto...Konce mi nisu skinuli,tek sledeceg cetvrtka...
P.S. Odakle si?Gde ti je radjena artroskopija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 24, 2010 6:31 pm
Postovi: 5
moja artroskopija je izgleda bila sitnica za tvoj problem koji te namucio. Naime, meni je lekar i rekao kad sam se probudio da sam imao srece jer je on na pregledu posumnjao na tezu povredu. Ti prednji ukrsteni koji su mi napukli, kako kaze, ce i sami da se oporave uz vezbe, bazen itd.
Ja sam iz KG, a operisao sam se na VMA. Nakon povrede sam naravno otisao prvo u bolnicu u KG i cim su mi rekli da mi ne gine gips 3 nedelje ja sam odmah otisao na VMA. Naravno, i tamo sam bio skeptik ali... ajd` sad. Cak i tad, na pregledu, lekar koji me je pregledao mi je rekao da uradim magnet.r. jer je 95 posto snimak siguran i navodi na vrstu povrede, a da je artroskopija slozenija ali i pouzdanija. I posto sam snimanje dugo trebao da cekam ili da privatno platim 12 do 16000 ja se vratim kod njega i kazem: seci, hocu da znam na cemu sam. I,eto...
Nisam znao da je tebi drugacija povreda (naivno sam pomislio da su sve artroskopije iste) i zato sam ti opisao vezbu i predlozio da ne savijas nogu. Imam i ja podlive ali to je normalna posledica lecenja. Nisam ti rekao da mi je od juce bol i neznatno manji, verovatno su me konci zatezali.
Najgore sto moze da ti se desi je da pocnes da se nerviras i da trazis da te pregleda neki ,,bolji,, lekar jer s`ovim ipak nisi zadovoljna. Iako mi doktor sa VMA deluje samopouzdano ja sam, kao sto vidis, potrazio misljenje i na forumu. Kako god, ne preostaje nista nego da im se veruje.
Puno te pozdravljam, lavice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
E komsija...ja sam Krgujevcanka...Ipak si bolje prosao...Ne nerviram se zbog doktora...Za ovih 4 godina koliko imam problem sa kolenom izmenila sam 5 doktora ovde,i bila sam na Banjici tako da sam se valjda naucila pameti... Drago mi je sto se brzo oporavljas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Ehej ljudovi mi kao da smo iz iste price ispali...meni je radjena artroskopija u NS u decjoj bolnici buduci da imam 15 godina...
operisan sam pocetkom februara...Artroskopijom mi je utvrdjeno da su mi pukli predji ukrsteni ligamenti i da mi je napukao meniskus...ligamente su sredili, a deo meniskusa ozvadili :o
I dalje imam bolove, ali se smanjuju, kazu da ce mi oporavak od povrede ligamenata trajati 6-9 meseci...vrlo mi je tesko jer sam bukvalno pola svog zivota proveo na kosarkaskom terenu, i zelim da treniram i igram :-?
Ali procice...kazu da meniskus mora sam da mi zaceli, a ligamenti ce polako uz moju pomoc....
E jel vi na bazenu radite sami ili sa nekim fizioterapeutima?
Meni je lekar pri odlasku iz bolnice dao vezbe da radim, posle 9 dana mi izvadjeni konci....
Posle mi je rehabilitator dao da radim vezbe u teretani i ba vozim bajs...Ne idem ni na kakve elektro terapije, sto me malo brine jer citam po forumu da je to uobicajeno posle operacije kolena!
Sad treba da krenem na bazen, pa se raspitujem gde stignem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Sub Apr 17, 2010 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:40 pm
Postovi: 12
Cao,Koki...ne mogu da ti odgovorim na sva pitanja jer ja jos uvek hodam na stakama...ne mogu da savijam nogu vise od 30 stepeni ...imam vise elektro terapija i to je sve do daljnjeg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
ok, javljaj se sa vestima kad ih bude, i ja cu :wink:
Brz oporavak ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroskopija kolena
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2014 11:23 am
Postovi: 3
Atroskopija je bila zadnji savjet i preporuka mog doktora u pogledu konačnog izlječenja bolnog koljena. To je zahvat koji nije bolan i koji mi je uvelike pomogao u izlječnju i normalnom funkcioniranju rada koljena. Poliklinka http://www.poliklinika-mester.hr/artroskopija/ za koju sam se odlučila za izvođenje samog zahvata je bila odličan izbor, te sam dugoročno napravila odličnu stvar za svoje koljeno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: