Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc oko povrede rucnog zgloba
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 5:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2014 5:10 am
Postovi: 1
Ne znam vise sta da radim sa rukom pa sam resio da otvorim novu temu. Negde u Junu ove godine ja sam pao sa jedno 1,5m visine na ruku (vise je bio nezgodan polozaj sake nego sto je udarac bio jak - ruka je bila iza mene a prsti okrenuti unapred). Oko 10min posle pada primetio sam bolove pri pomeranju sake i oteklinu oko zgloba. Pomislio sam da sam istegao ligamente i resio da mirujem neko vreme. Proslo je mesec dana, bolovi su se smanjili, otok nestao ali bol nije sasvim nestao pa sam otisao kod lekara. Snimili su mi ruku, ortoped pogledao snimak, rekao da nema preloma i da se vidi samo manje nagnjecenje i dao mi je "Fastum gel" i spomenuo kako ce sve proci posle 3,4 dana. Proslo je jos 5 meseci od tada, ja iz zgloba ne mogu da dignem nista teze od 2kg, volan auta mogu da okrecem uz blage bolove i to samo ako ima servo upravljac, drugi ne mogu ni da pomerim. Bilo koji jaci pritisak palca, kaziprsta i srednjeg prsta mene proprati bolom. Ruka mi je skoro neupotrebljiva i ne znam sta dalje da radim. Da li da trazim uput za fizikalnu terapiju ili da se obratim drugom doktoru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko povrede rucnog zgloba
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени је прст имао непријатан осећај још четири године после директног ударца лопте, при чему нисам ништа повредио па чак ни оток нисам имао.

Сада могу да ти препоручим да набавиш један јак магнет као овај, на пример: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html

Треба да га рецимо ластижом учврстиш на надланицу да би цела шака била под утицајем сталног магнетног поља. Тако треба да га носиш бар 20 сати свакодневно и сигурно ћеш се потпуно опоравити. Да ли ће се то десити за два месеца или годину дана, не знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: