Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:10 pm
Postovi: 4
Poštovani,
Imam 60 godina, u osnovi sam zdrav, jedini ozbiljniji zdravstveni problemi su mi polidiskopatija i alergija na ambroziju. Vrednosti biohemijske analize krvi i urina su dobre, izuzev holesterola. Odnos težine i visine je dobar, snažne sam ali neelastične građe.
Pre više od godinu dana zapeo sam za neku neravninu na trotoaru i pao, ali sam se dočekao na ruke u položaju kao kada se rade sklekovi. To je izazvalo teško podnošljivu bol u levom ramenu koja je trajala oko jedan sat. Dugo posle toga nisam mogao da podignem levu ruku, uz bol u mišiću nadlaktice i nekog osećanja praznine u tom delu ruke - kao da taj mišić ne postoji ili kao da je pukao. Nisam
se obratio lekaru. Vremenom se to kako tako saniralo, bar je to bio moj subjektivni utisak.
Od tada sam periodično obnavljao ovu povredu raznovrsnim fizičkim naporima, s tim što su posledice često bile i takve da sam morao da desnom rukom premeštam levu s jedne na drugu stranu ili da je podižem gore i dole. Kod lekara i dalje nisam išao.
Konačno, od pre jedno dve nedelje su se, pored pomenutih, pojavile i druge tegobe, naravno opet nakon određenih fizičkih napora. Uz teškoće pri podizanju leve ruke, što je bila osnovna tegoba, pojavili su se i veoma intenzivni bolovi u levom ramenu i ruci, u levoj nozi i u desnom ramenu, koji su se ispoljavali u vidu nekog pulsirajućeg isijavanja, kao nekog emitovanja bolnih talasa čije je polazište u kostima. Najveći intenzitet ovi bolovi dostižu u toku noći i u jutro.
Hvala, hvala, hvala. Vilmer.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pominjete polidiskopatiju, kada je dijagnostikovana? Kada je radjen poslednji MR?

Da li vezbate, i koliko ste fizichki aktivni tokom dana?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:10 pm
Postovi: 4
Polidiskopatija mi je dijagnosikovana februara 2006.godine, skenerom.

Ne znam šta je MR.

Ne vežbam, a pre deset godina prestao sam da se bavim sportom (bavio sam se raznim sportovima ali na najgori način - bez
kontinuiteta i prethodnog razgibavanja a uz fanatični angažman).

Što se tiče stepena dnevne fizičke aktivnosti, u mom slučaju smenjuju se periodi aktivnosti (pešačenja i manuelne aktivnosti)
sa periodima potpune neaktivnosti, a ako bi se računao neki prosek (što ja naravno besmisleno) ne bih se mogao pohvaliti
rezultatom.

Hvala Vam što ste reagovali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onda cu sve tegobe koje imate povezati sa zastarelim povredama ramena, i same te povrede pre godinu dana koju pominjete a niste je lechili.

Godine svakako znaju da zachine ceo postupak oporavka i danashnjih tegoba, tako ako imate vremena najbolje bi bilo da odete fizijatru kako bi dobili terapije koje ce pomoci da se bol ineprijatan osecaj u ramenu eliminise i da se obuchite vezbama koje ce povecati obim pokrete u zglobovima. S tim da cete vezbe morati da radite dok god Vas ima na ovom svetu :)

U lepim ste godinama i nemojte se zapustiti, fizichka aktivnost je SVE!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:10 pm
Postovi: 4
Mislim da ste mi dali dobar savet, tako da ću da uradim ono što ste mi predložili. Na zalost, ne vidim kako bih mogao da vam
vratim milo za drago, pa mi jedino preostaje da vam se iskreno, iskreno zahvalim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 6:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema potrebe da se brinete i vracate bilo shta, meni ce biti dovoljno to shto cete se posvetiti sebi i pronaci fizichku aktivnost koja ce zadovoljti potrebe vaseg tela ali i uma! Bilo da je to pesachenje, plivanje, planinarenje, voznja bicikla, joga...

Neka vam svakodnevno vezbanje postane modus vivendi i ja cu biti srecna!

Pozdrav i sve najbolje!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:10 pm
Postovi: 4
Sve najbolje i vama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortopedija i fizikalna medicina
PostPoslato: Ned Nov 09, 2014 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 2:35 pm
Postovi: 1
Dijagnoza mi je polidiskopatija,radila sam skener kičme,jer već 2 meseca imam nesnosne bolove i trnjenje u desnoj nozi.Na nalazu stoji da je ispravljena lumbalna lordoza.Očuvana visina i korporalni poredak i morfologija prikazanih pršljenova.žDegenerativne promene sa rubnim osteofitima i facet artrozom.
Na L3-L4 nalaz bez hernijacije na spinalnom kanalu.Postoji početni cirkularni bulging bez znakova za radikulopaciju.
Na L4-L5 vidi se široka široka cirkularna proturzija sa obostranom propagacijom intraforaminalno,postoji vakum fenomen.Kanal je stenoziuan.
NaL5-S1 vidi se smanjenje iv diska ,ekscentrična cirkularna proturzija sa propagacijom u desni neuralni foramen.Stenoza spinalnog kanala.
Odradila sam dve trure fizikalne magnet,ultrazvuk,struja i laser i nikakvog poboljšanja nema.Radim svakodnevno vežbe za jačanje kičmenog stuba,ali noga već posle 10 minuta trne i užasno boli.
Molim Vas za pomoć,hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: