Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 9:24 am
Postovi: 10
Ca svima, imam pitanje, polomila sam nogu 20.09, tada su mi snimili i ustanovili da sam polomila mali prst na nozi i stavili mi longetu koju sam nosila dve nedelje, a zatim jos dve nedelje gips koji su mi skinuli 16.10 i ponovo snimili nogu, a polomljena kost prsta nije ni malo uhvatila kalus, vec mi je doktor rekao da ce to da bude dobro i nije vracao gips nego me poslao da za sedam dana zakazem fizikalnu, kada sam otisla kod te doktorke za fizikalnu zena je bila zgranuta kada je videla posle koliko vremena mi je skinuo gips i da kost nije zarasla(na moje pitanje zasto mi je tako rano skinuo gips, ona je rekla zbog drugih komplikacija, kao da mi se zglob ne bi ukocio) medjutim posle 10 minuta mozganja mi je rekla da od 03.11. krenem na fizikalnu, a do tad da se kljukam kalcijumom i vitaminom c, i ona misli da ce bito sve ok. E sad, da li je iko od vas imao ovakvu situaciju (meni je nelogicno da se kalus uhvati sad za par dana do pocetka fizikalne bez gipsa, a za pet i po nedelja sa gipsom se nije uhvatio) ???? Stim sto sam ja rekla da me noga boli, ali ona mi je ipak zakazala pa cemo kao da vidimo. Cak mi je palo na pamet da mi mozda ni gips nije bio namesten kako treba, ali nisam ortoped pa ne znam :(. Pritom imam 27 godina i ne bih bas da se igraju sa mojom nogom :( :(. Ako imate neko iskustvo ili savet molim vas da mi pomognete, hvala vam puno unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 5:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Код ломова прстију на стопалима не ставља се ништа, а поготово не гипс. Бојим се да имаш посла са незналицама. И како је могао да те пошаље на физикалну ако није зарасло?! Свашта.

Срастање можеш да убрзаш јаким магнетним пољем. Нађи један магнет па га носи што ближе прсту, бар двадесет сати дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 9:24 am
Postovi: 10
Pukla mi je kost u stopalu koja vezuje mali prst i zglob, a nemam pojma sto mi je stavljao gips, samo mi je napravio da mi se misici opuste i da zglob tesko pomeram :(. 03.11 cu krenuti na tu fizikalnu, pa sta bude bude, valjda bar ova doktorka zna sta radi ako onaj ortoped nije znao. Samo cisto sumnjam da ce do ponedeljka da zaraste a do 16.10(radjen poslednji snimak) nije. Pijem puno kalcijuma pa ce valjda i to pomoci, a probacu i sa tim magnetom. Jel normalno da ovako dugo treba da zaraste i koji bi uzrok duzem srastanju mogao da bude????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 6:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није нормално да тако дуго не зарасте. Ко зна шта може да буде узрок. Можда лоше намештено? Да немаш остеопорозу?

Пази са тим калцијумом. Не може то баш тако лако. Важнији ти је квалитетан витамин Ц уз неку нормалну дозу калцијума.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 9:24 am
Postovi: 10
On meni kad je stavljao gips drzao mi je stopalo uspravno dok se gips nije osusio, a ja ne znam da li ga je on dobro namestio ili ne, ja sam se pridrzavala svega sto mi je rekao (a nije puno). Nisam nikada radila analize za osteoporozu, nikad nisam imala problem sa kostima, do ovog preloma i tek sad vidim da nesto nije ok. Kad ovo zaraste icicu da uradim analize za osteoporozu i nadam se da je nemam. Jedva cekam da krenem na fizikalnu i nadam se da ce biti sve dobro. Unosim dosta vitamina c, kalcijuma i sve sto je potrebno. Za ovih par dana od kad pijem kalcijum i dosta vitamina manje me boli noga i deluje mi kao da ide na bolje, bice valjda sve ok. Hvala ti puno sto si mi odgovorio na pitanje, vidim da ovde bas i nisu raspolozeni za ostavljanje komentara. Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom malog prsta na nozi
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 8:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Остеопороза се не осећа док не наступе проблеми под условом да их лекар препозна. Пре него што одеш на рендгенску остеодензитометрију којом се мери густина костију, распитај се о ултразвучној методи. Читао сам да су почели и на тај начин да мере густину костију, а то је неупоредиво безбедније и здравије од рендгенске дијагностике.

Обрати пажњу какве витамине и минерале пијеш. Прошврљај мало по Здравственим Саветима на мом сајту www. aca. rs да видиш шта ја користим.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: