Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Nazalost ,lokqlizacija tvojih simptoma je meni nerazumljiva i nikako ne mogu da steknem sliku da li ti trne palac,prednji deo stopala ili tabanska povrsina.rentgen daje samo polozaj kicmenih prsljenova i eventualna suzenje iv prostora,ali ne i pravac u kome se diskus pomerio.
Sa snimkom kod dr pa da vidis sta ce ti reci,ali terapije su obavezne.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Trne mi prednji deo stopala, zajedno sa palcem. Bio sam kod fizijatra, definitivno suzen kanal l5 s1, poremecen malo prsljen, od previse sedenja, i nabacio sam 4-5 kila, bez ikakve fizicke aktivnosti. tako da krecem na plivanje i na fizikalne terapije samo sto treba da se dogovorimo oko termina. Preporucila mi je da ne sedim previse, al ne znam kako posto imam dosta da ucim. Pozdrav i hvala na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 9:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Moras da sedis po Mckenzie-u,trazi da ti objasne na vezbama.Super je sto kreces tako brzo.pozdrav i javi kako ide... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Nisam jos krenuo ali ocekujem uskoro. simptomi su malo slabije izrazeni, al su recimo krenula ledja jace da me bole (probadaju) kako sam se vozio kolima i usled svog tog truckanja, uopste mi nije odgovaralo iz nekog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Evo mene , opet se javljam, trebalo bi da krenem na vezbe za 4-5dana zbog guzve kao i na elektro terapiju i te lampe neke. Bol u ledjima je slabiji, ponekad pri nekim pokretima ume da zaboli, al me i dalje brine trnjenje stopala levog, kao neko brujanje kroz stopalo, i to vrh stopala. Uz to imam i problema sa ukocenim misicima vrata, za to sam isao na masaze koje su mi pomogle malo al i dalje kad pokusam da radim vezbe kad se kruzno okrece glava osecam bol i cesto i neko krckanje. E sad posto sam se nacitao po netu povezanosti trnjenja i multiple skleroze isprepadao sam se. Znaci stopalo, pa onda ocesam te mi malo trnu prsti ruke te druge , pa nestane trnjenje, pa onda (mada uglavnom kad drzim glavu u istom polozaju) osetim trnce i u vratu, pa cak par puta i u licu veise levoj strani, mada ubrzo je prestalo, pa mi tako kruzi trnjenje od kako se i"izedukovah" o multiple sklerozi. Sad ne znam mozda je sve psihicki (osim ovog stopala koje je valjda od l5s1 ko sto kazu), al u svakom slucaju dosta veliki strah osecam i ne mogu da se opustim samo pratim simptome, i cekam vezbe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 1:58 am
Postovi: 19
Evo mene , opet se javljam, trebalo bi da krenem na vezbe za 4-5dana zbog guzve kao i na elektro terapiju i te lampe neke. Bol u ledjima je slabiji, ponekad pri nekim pokretima ume da zaboli, al me i dalje brine trnjenje stopala levog, kao neko brujanje kroz stopalo, i to vrh stopala. Uz to imam i problema sa ukocenim misicima vrata, za to sam isao na masaze koje su mi pomogle malo al i dalje kad pokusam da radim vezbe kad se kruzno okrece glava osecam bol i cesto i neko krckanje. E sad posto sam se nacitao po netu povezanosti trnjenja i multiple skleroze isprepadao sam se. Znaci stopalo, pa onda ocesam te mi malo trnu prsti ruke te druge , pa nestane trnjenje, pa onda (mada uglavnom kad drzim glavu u istom polozaju) osetim trnce i u vratu, pa cak par puta i u licu veise levoj strani, mada ubrzo je prestalo, pa mi tako kruzi trnjenje od kako se i"izedukovah" o multiple sklerozi. Sad ne znam mozda je sve psihicki (osim ovog stopala koje je valjda od l5s1 ko sto kazu), al u svakom slucaju dosta veliki strah osecam i ne mogu da se opustim samo pratim simptome, i cekam vezbe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Sre Okt 22, 2014 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2014 9:27 pm
Postovi: 3
Pozdrav
Nova sam na forumu pa jos ne znam kako funkcionise...ali ako bih dobila odgovor bila bih vrlo zahvalna.
Mene vec duze vreme boluckaju ledja, ali od jula o.g. sam se ukocila. Otisla sam da snimim kicmu u Knez Danilovoj, snimak je uzas, kao da sam legla dijagonalno, a od mog fizijatra sam dobila kremu mislim da je deeprelef...tako nesto tens i vakum. Nista od toga. Otisla sam na medicinsku masazu posle koje me bolela koza :o , i dobila 7 injekcija (bensedin, dexsazon, ohb12 i diklofen), bilo mi je dobro dok nisu prestale. Sada imam neke tuplje bolove u predelu krsta, nisu jaki ali mi dovoljno smetaju da ne mogu da cuvam decu i obavljam normalno poslove. Bojim se da mi ne predje u naviku da se saginjem sa strane i sl.
Inace dijagnoza je sledece.
Scolyosis vertebre lumbalis
ispravljena fizioloska lordoza LS kicme
Dyscopathio L2L3
Bila sam i kod kiroprakticara, molim Vas pomagajte. Ne znam vise ni sta da radim, ni gde da idem...bojim se da ce me ovo pratiti ceo zivot. Zaboravila sam da napomenem da imam troje dece i tek 29 god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Primarni problem je skolioza i nju moraš prvo da rešiš.Sve terapije koje si nabrojala su samo periferne,a ono što ti je najneophodnije su ciljane vežbe za tvoj problem.Za skoliozu preporučujem Schroth vežbe,a kad njih usvojiš bolovi će proći sami.Schroth metod radi u Beogradu Lj.K. izguglaj naći ćeš.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2014 9:27 pm
Postovi: 3
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ledjima... Pomoc.
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2014 9:27 pm
Postovi: 3
Imam jos jedno pitanje, ljudi kod kojih sam bila su mi rekli da mi kicma nije kriva. Zena koja mi radi medicinsku masazu inace radi u bolnici kao fizijatar preko 20 god. Nije nikakav nadri.Postoji li mogucnost da nije lepo uradjen snimak ili verovatnoca da od ukocenosti nisam mogla da se lepo namestim na stolu.
Izvinjavam Vam se na masi pitanja. Hvala Vam puno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: