Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
Gde mogu da uradim magnetnu rezonancu glave i vrata, plasim se zatvorenog prostora, imam150kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам сигуран колика је носивост столова код магнетне резонанце, а не знам ни како би је поднео због твог страха. А шта ће ти то снимање?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Нисам сигуран колика је носивост столова код магнетне резонанце, а не знам ни како би је поднео због твог страха. А шта ће ти то снимање?

Imam vrtoglavicu svakog dana nekad slabije nekad jace


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пре магнетне резонанце има много других начина да се установи шта се дешава.

Колико је мени познато, узроци вртоглавице могу да буду следећи:
- проблем са средњим увом (упала, кристализација...)
- смањена циркулација у малим крвним судовима главе
- смањен доток крви у главу - проблем са вратним крвним судовима
- укљештење неког вратног пршљена
- ниско гвожђе или хемоглобин у крви
- проблем са очима или наочарима
- низак крвни притисак

Ето, па бирај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Заборавио сам низак шећер у крви.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Заборавио сам низак шећер у крви.

Hvala puno kod ocnog je uredu takodje i kod o r l.bila je neka upala doktorka kaze da je uredu sad a vrtoglavica i dalje dosta slabija ali desava se idem dalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш и сам да пробаш да откријеш узрок вртоглавице.

- Да ли се јавља када нагло устанеш из кревета?
- Да ли се јавља у лежећем положају?
- Да ли се јавља када брзо окрећеш главу лево-десно - када жмуриш или гледаш?
И тако даље.

Пробај да сагледаш што више детаља па напиши.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Можеш и сам да пробаш да откријеш узрок вртоглавице.

- Да ли се јавља када нагло устанеш из кревета?
- Да ли се јавља у лежећем положају?
- Да ли се јавља када брзо окрећеш главу лево-десно - када жмуриш или гледаш?
И тако даље.

Пробај да сагледаш што више детаља па напиши.

-Spavam na desnu stranu ,kad se okrenem na levu tad mi se vrti isto kad naglo okrecem glavu levo desno,ikad zmurim ikad gledam,kad gledam sa visine,kad izadjem na otvoren prostor,kad gledam u daljinu, kad se savijem dole, inace kad je pocelo prva dva jutra kad ustanem iz kreveta sad nema ujutru. Prvo jutro je bila jaca drugo jutro dosta slbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Sre Okt 15, 2014 8:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
По томе што си описао, мени то личи на проблем са циркулацијом у такозваним малим крвним судовима главе. За то постоји једноставна медицинска терапија, али то ти ја не могу написати.

Могу да ти препоручим да пробаш са природним начинима за побољшање циркулације. Треба да провериш холестерол јер због њега могу да се закрче крвни судови. Осим тога, треба да радиш физикалне вежбе за врат и рамени појас.

Било би добро да пијеш јабуково сирће, али ако можеш да нађеш право сирће, најбоље домаће. Веома добро делује на поправљање циркулације. Пије се два до три пута дневно, по једна кашика сирћета у два деци воде са мало меда. То се не пије на празан желудац - најбоље после јела.

Стални магнети такође поправљају циркулацију али тешко их је причврстити на главу. Ја их држим испод јастука док спавам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Sre Okt 15, 2014 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
По томе што си описао, мени то личи на проблем са циркулацијом у такозваним малим крвним судовима главе. За то постоји једноставна медицинска терапија, али то ти ја не могу написати.

Могу да ти препоручим да пробаш са природним начинима за побољшање циркулације. Треба да провериш холестерол јер због њега могу да се закрче крвни судови. Осим тога, треба да радиш физикалне вежбе за врат и рамени појас.

Било би добро да пијеш јабуково сирће, али ако можеш да нађеш право сирће, најбоље домаће. Веома добро делује на поправљање циркулације. Пије се два до три пута дневно, по једна кашика сирћета у два деци воде са мало меда. То се не пије на празан желудац - најбоље после јела.

Стални магнети такође поправљају циркулацију али тешко их је причврстити на главу. Ја их држим испод јастука док спавам.

Puno ti hvala mnogo si mi pomogao reci mi samo nesto o tim magnetima kakvi su dali su obicni ili se kupuju negde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 8:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Код магнета је проблем што не можеш тако лако да знаш распоред магнетног поља, а то је веома битно код примене. На пример магнет од звучника има магнетно поље сконцентрисано у центру рупе. Он је тешко употребљив осим ако хоћеш да лечиш прст, па га само гурнеш кроз њега.

Углавном користим неодијумске магнете у облику диска тако да знам распоред поља. Купујем их у фирми Гаус из Пожаревца. На пример, цена никлованог НЕО магнета облика диска, пречника 20mm и дебљине 5mm је око 100 динара.

Погледај шта сам на мом сајту www. aca. rs писао о магнетима и магнетном пољу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 9:56 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Код магнета је проблем што не можеш тако лако да знаш распоред магнетног поља, а то је веома битно код примене. На пример магнет од звучника има магнетно поље сконцентрисано у центру рупе. Он је тешко употребљив осим ако хоћеш да лечиш прст, па га само гурнеш кроз њега.

Углавном користим неодијумске магнете у облику диска тако да знам распоред поља. Купујем их у фирми Гаус из Пожаревца. На пример, цена никлованог НЕО магнета облика диска, пречника 20mm и дебљине 5mm је око 100 динара.

Погледај шта сам на мом сајту www. aca. rs писао о магнетима и магнетном пољу.

Koje magnete mi preporucujes i gde da i stavim,kako da i koristim ja sam iz Kostolca tako da znam desi ih kupio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Magnetna rezonanca
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узми исте као што су моји, мада чини ми се да их тренутно немају на лагеру. Важно је да не буду тањи од 3mm јер се веома лако ломе. Ако се два неодијумска магнета сударе велика је шанса да ће се поломити. Да би раздвојио онаква два спојена магнета које ја користим, требају ти прилично јаки прсти, па води рачуна.

Дакле, можда је најбоље да узмеш никловане NEO магнете облика диска, пречника 15mm и дебљине 3mm.

Нисам решио начин ношења магнета на глави и врату, тако да ти не могу дати неку идеју како да их поставиш.

Испод јастука можеш да поставиш мрежу магнета, на пример четири пута четири магнета. Магнети се постављају тако да им полови буду окренути на исту страну. Међусобно растојање треба да буде онолико колика је граница међусобног одбијања када стоје на равној глаткој површини. Мислим да је за те мање магнете растојање негде око 5cm. Треба да испробаш.

Иначе мислим да је у ситуацији проблема са циркулацијом у глави, боља варијанта са јабуковим сирћетом. Оно скида и холестерол.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: