Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Avg 26, 2014 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 27, 2012 3:04 am
Postovi: 8
Postovani,
Ima vec 2,5 godine kako sam operisao koleno uradjena je ligamentoplastika leve LCA, koriscen je graft sa m.semitendinosus-a i m.gracilis-a, stavljeni su bioresorptivni srafovi. Sve je bilo u redu, nikakvih komplikacija nisam imao, redvono sam vezbao posle operacije i , posto sam hteo da se vratim na sport, to je i uradjeno. Pre jedno 3 meseca mi je na tom delo iznad reza gde se navedeni misici pripajaju doslo do pojave , prvo umerenog bola sa pojavom male cvoruge na mestu pripoja, a posle i bola, otoka, crvenila....svih onih karakteristika zapaljenja. Posto radim kao lekar u hitnoj, nisam imao kad otici kod mog profesora koji me je operisao na Banjici pa sam bas jednom vozeci jednog pacojenta na UC potrazio savet od kolege iz ortopedske ambulante. Pogledao je i rekao mi da samo hladim i da koristim neki gel tipa, sinedol. fastum, deep relief-e... Tako i uradih i sve je bilo u redu , simptomi su se povukli ali sam otisao kod mog fizijatra u okviru doma zdravlja koji mi je predlozio 10 dana fizikalne , magnet i interferentnu struju.
Sad pre jedno 7 dana izasao sam iz teretane i ujutru sam primetio da mi je na istom mestu iznad reza naraslo nesto kao orah, nije tvrdo kao kost, a opet ne znam da li je tvrdo i kao ligament. Nista mi nije jasno. Ne boli, ne blokira mi nogu, mogu da trcim da vozim bicikl, sve.....samo sto to stoji i poprilicno frustrira. Juce sam isao na neku malo duzu setnju od mozda 5-6km i to je jos vise oteklo. Ali eto tako prominira bez nekih drugioh simptoma.
Pozvao sam Banjicu da stupi u kontakt sa doktorom koji me je operisao ali je on do 15-tog na godisnjem, nisam se uplasio vec jednostavno bih voleo da znam o cemu se radi.
Ima li neko neko slicno iskustvo,a ako ima kolega koji su na forumu a vise su upuceni sta mi je ovo, molim da mi odgovore.
U napred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2014 4:20 pm
Postovi: 2
U 18 sam nedelji trudnoće. Doktorica je primetila da beba ima jedno niže rame. Da li j to samo položaj bebe u posteljici ili će se odraziti kasnije na bebin ravoj? Molim za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Sep 03, 2014 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 03, 2014 9:23 pm
Postovi: 1
Postovani, imam nekoliko pitanja u vezi skocnog zgloba.

Naime, u novembru prosle godine sam operisala desni hallux valgus i imala sam gips 6 nedjelja. U maju ove godine sam operisala lijevi hallux valgus i imala sam gips 4 nedjelje. Posljedica gipsa su jako oteceni i slabo pokretljivi skocni zglobovi. Poslije obje operacije sam isla na fiziklanu terapiju po 15 radnih dana. Fizikalnim terapijama nisam posebno zadovoljna. Fuseraj. Hodala sam na stakama, odbacivala jednu pa drugu kad sam osjetila da se mogu oslanjati na nogu.
Moj problem su skocni zglobovi, posebno lijevi. Ne mogu dugo da hodam, ne mogu dugo da stojim. Prilikom hoda javlja se ostar bol. Primjetila sam da se bolovi pojacaju na nizbrdici.Pokusavam svaki dan da setam, makar pola sata.

Moja pitanja su sljedeca:
Koje vjezbe bih mogla sama raditi da ojacam skocni zglob?
Pomaze li zglobovima slana voda?
Pomazu li antireumatske ili one sto griju kreme u ovom slucaju?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2014 12:00 pm
Postovi: 4
Moje postovanje

Hteo bih da upitam doktora za pomoc i sta da radim sa samim sobom ?

Ovako stoje stvari,pre dve godine poceo sam da radim u teskoj industriji ,zapravo tamo radim za brusilicom. Moj posao podrazumeva brusenje i oblikovanje raznih materijala ( celik,med.celik,aluminijum,rosfraj,razne detalje posle varenja ... itd itd ...) znaci da od prilike 8 sati svaki dan sam za masinom ( BRUSILICOM ) ...plus neki vikend ...
Pa stoga mi se pre mesec dana javio jak bol u levom ramenu,nisam bio u mogucnosti ruku da pomerim ... sada se to koliko toliko stisalo uz pomoc leda ,masaze i steznika ... sada imam drugi problem a to su rucni zgolobovi na obe ruke ,jako me boli ,nisam ogranicen sa pokretima ali me boli kada okrecem zglob u neku stranu . Inace ruke mi nisu otecene ,kao ni zglob ! Imam i malo podrhtavanja prstiju ...cini mi se kao da sam poceo da se tresem !
Leva ruka - to jest levi zglob me vise boli od desnog a desanjk sam ... a opet desna ruka mi se vise trese od leve ...

PA posto sam u strahu nekom,zeleo sam da priupitam dal je mozda u pitanju neki nerv- zivac, ili uganuce ... ili nesto trece ... Dal mozda ipak treba da prekinem sa tim poslom jer su mi vec u par navrata nagovestili da ukoliko dugo radim za masinom ( brusilicom ) postoji mogucnost da mi se osete nervini zavrsetci na prstima i da mogu da izgubim culo dodira !
To me najvise plasi pa trazim savet sta da radim ???
Ako moze neko da mi se obrati i da mi da savet bio bih mu mnogo zahvalan ...

Nadam se brzom odgovoru

Sa velikim postovanjem Dojcinovic !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Može biti vibraciona bolest.
Treba da se javite specijalisti medicine rada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2014 12:00 pm
Postovi: 4
Dejanbg je napisao:
Može biti vibraciona bolest.
Treba da se javite specijalisti medicine rada.




Nikad cuo ,al hvala u svakom slucaju ... Hocu javicu se to mi je i bio cilj nego rekoh da se raspitam sta moze da bude ...

Hvala jos jednom .


Sa velikim postovanjem Dojcinovic !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Vibraciona bolest je ta za koju su vam rekli da može nastati zbog upotrebe mašine, tj brusilice konkretno. Ima više stadijuma, najbolje ako je početni. Da li ćete morati da menjate posao ne znam, ali mi puno radno vreme za mašinom koja vibrira deluje mnogo.

Javite se što pre, da bi ste dobili neke terapije i eventualnu privremenu poštedu dok traje oporavak, pa ćete videti za dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Sep 09, 2014 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2014 12:14 pm
Postovi: 3
Postovani Doktore.Moj problem je star otprilike 30 meseci i nastao je prilikom traume odnosno nekontrolisanog udarca stopalam u cvrst predmet.Nedelju dana nakon povrede snimio sam stopalo i receno mi je da nije nista slomljeno i poslat sam kuci bez bandaziranja istog.Bol i razne senzacije kao bridenje peckanje,trnjenje cak i grcevi u prstima su eskalirale u zadnja dva meseca odkad sam primio zadnju inekciju kortikosteroida u nerv za koji se sumlja da je Mortonov neurinom,Pozrazio sam misljenje i pomoc jednog naseg neurohirurga koji je palpacijom uradio Mortonov sindrom i decdirano rekao da Mortonov neurinom ne postoji kod mene..Medjutim dva ortopeda koji su me do sada pregledali tretirali su me inekcijama kortikosteroida se nisu slozili predocenom konstatacijom neurohirurga vec se samo nisu slozili o samoj lokaciji neurinoma tako da sam prve tri inekcije primio izmedju 2 i3 prstaa dve izmedju 3 i4 prsta.Kada je efekat postao kontraproduktivan i pogossanje eskaliralo poske pimanja inekcija izmedju treceg i cetvrtog prsa tadnji ordinirajuci ortoped mi je prdlozio da uradim NMR te tegije.Magnetna razonanca nije potvrdila nikakvo postajanje neuroma vec samo postojanje edema..ortoped se slezuci ramenima je samo konstatovo da je operacija iskljucena posto ga MR ne potvrdjuje ali da to ne iskljucuje raniju dijagnozu,na pitanje sta sad i kako sanirati ili bar spreciti mucno oticanje i bolne senzacije stopala odgovara da pitam doktora za nerve(Neurologja)i da eventualno promenim uloske a posle da se obratim fizijatru:Primetan otok koji datira od samog pocetka se uvecava prilikom kretanja sto me strasno muci,od same traume prvi prst do palca je blago savijen i ne sstoji u ravni sa ostalim prstima, kao da je disfukcjonalan mada mogu da ga pomeram .Bol i oticanje otok je lociran sa donje strane a sada posle zadnje inekcije i sa gornjeg dela stopala u tabanu i korenu prstiju me primoravaju da nepravilno gazim i drzim telo.Plasim se da mi je prilikom inflitriranja inekcije doslo do povrede nekog nerva obzirom na bolne simptome i senzacije.Nalazim se u srasnoj dilermi zbog oprecnih dijagnoza i pogorsanja stanja i simptoma Unapred puno zahvalan na misljenu i pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Sep 25, 2014 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2014 11:44 am
Postovi: 2
Postovani,
Duze od mesec dana imam problem sa trnjenjem ruku, nogu i peckanjem po celom telu. Od pre nekoliko dana poceli su i bolovi u misicima, najvise listovima i iznad kolena sa unutrasnje strane. Snimio sam kicmu-nalaz: ispravljena fizioloska lordoza cervikalne kicme Polyunkarthrosis, schmorl hernije na Th 12-L3, laki otisci nukleusa na donjim pokrovnim plocama L4, L5. Diskovertebralni prostor L5-S1 nesto uzi u zadnjem delu. Da li mi je problem u kicmi? Hvala

Read more: pitanja-odgovori/hitno-trnjenje-ruku-nogu-bolovi-misicima-nogu-t55333.html#ixzz3EKm2jEmo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Sep 28, 2014 9:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 28, 2014 9:19 am
Postovi: 1
Imam pitanje za doktora Mladena, ali me zanima da li bih mogla da ga kontaktiram putem emaila, i posaljem snimke, da pogleda o cemu se tu radi. Hvala unapred i iskreno se nadam da ce mi izaci u susret :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2014 12:14 pm
Postovi: 3
Postovani Doktore Mladene najljubaznije molim vase strucno misljenje.Moj problem je star otprilike 30 meseci i nastao je prilikom traume odnosno nekontrolisanog udarca stopalam u cvrst predmet.Nedelju dana nakon povrede snimio sam stopalo i receno mi je da nije nista slomljeno i poslat sam kuci bez bandaziranja istog.Bol i razne senzacije kao bridenje peckanje,trnjenje cak i grcevi u prstima su eskalirale u zadnja dva meseca odkad sam primio zadnju inekciju kortikosteroida u nerv za koji se sumlja da je Mortonov neurinom,Pozrazio sam misljenje i pomoc jednog naseg neurohirurga koji je palpacijom uradio Mortonov sindrom i decdirano rekao da Mortonov neurinom ne postoji kod mene..Medjutim dva ortopeda koji su me do sada pregledali tretirali su me inekcijama kortikosteroida se nisu slozili predocenom konstatacijom neurohirurga vec se samo nisu slozili o samoj lokaciji neurinoma tako da sam prve tri inekcije primio izmedju 2 i3 prstaa dve izmedju 3 i4 prsta.Kada je efekat postao kontraproduktivan i pogossanje eskaliralo poske pimanja inekcija izmedju treceg i cetvrtog prsa tadnji ordinirajuci ortoped mi je prdlozio da uradim NMR te tegije.Magnetna razonanca nije potvrdila nikakvo postajanje neuroma vec samo postojanje edema..ortoped se slezuci ramenima je samo konstatovo da je operacija iskljucena posto ga MR ne potvrdjuje ali da to ne iskljucuje raniju dijagnozu,na pitanje sta sad i kako sanirati ili bar spreciti mucno oticanje i bolne senzacije stopala odgovara da pitam doktora za nerve(Neurologja)i da eventualno promenim uloske a posle da se obratim fizijatru:Primetan otok koji datira od samog pocetka se uvecava prilikom kretanja sto me strasno muci,od same traume prvi prst do palca je blago savijen i ne sstoji u ravni sa ostalim prstima, kao da je disfukcjonalan mada mogu da ga pomeram .Bol i oticanje otok je lociran sa donje strane a sada posle zadnje inekcije i sa gornjeg dela stopala u tabanu i korenu prstiju me primoravaju da nepravilno gazim i drzim telo.Plasim se da mi je prilikom inflitriranja inekcije doslo do povrede nekog nerva obzirom na bolne simptome i senzacije.Nalazim se u srasnoj dilermi zbog oprecnih dijagnoza i pogorsanja stanja i simptoma Unapred puno zahvalan na misljenu i pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Okt 06, 2014 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 7:07 pm
Postovi: 3
Zdravo.. pre nekih 13 meseci pao sam i povredio desnu saku..
Snimali su mi i rekli da je prelom navikularne kosti.. Nosio sam gips 5 nedelja (cini mi se).. nakon skidanja gipsa nisam odmah krenuo sa fizikalnom terapijom vec par meseci posle skidanja.. Isao sam nekih 6-7 puta pa sam prestao.. Prestao sam zato sto nisam imao ozbiljnijih problema sa pokretljivosti sake osim sa polozajem unazad ( boli me prilikom radjenja sklekova - ne mogu da ih radim).. Imate li neki savet za vezbe i sta bih mogao da radim..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Okt 06, 2014 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 7:07 pm
Postovi: 3
Zdravo.. pre nekih 13 meseci pao sam i povredio desnu saku..
Snimali su mi i rekli da je prelom navikularne kosti.. Nosio sam gips 5 nedelja (cini mi se).. nakon skidanja gipsa nisam odmah krenuo sa fizikalnom terapijom vec par meseci posle skidanja.. Isao sam nekih 6-7 puta pa sam prestao.. Prestao sam zato sto nisam imao ozbiljnijih problema sa pokretljivosti sake osim sa polozajem unazad ( boli me prilikom radjenja sklekova - ne mogu da ih radim).. Imate li neki savet za vezbe i sta bih mogao da radim..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Okt 09, 2014 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 9:42 am
Postovi: 2
Ja sam u velikoj dilemi i svaki komentar je dobrodosao.
Ovako, ima 23 god i pre 2 godine sam pokidao cuveni LCA u desnom kolenu. Nisam otisao na operaciju nego sam na savet svog doktora poceo da jacam prednju lozu i da radim na balansnoj dasci kako bi razvio dobar refleks. Sve je to teklo veoma dobro i eto mene za 2 meseca ponovo na terenu. Evo igram fudbal vec 2 god bez ikakvih problema. Znam da zvuci malo cudno . Otisao sam na neku kontrolu i doktor me je poslao kod nekog specijaliste(necu da navodim ime, ne znam da li je zabranjeno ili ne) i on mi kaze kako moram da odradim operaciju da bi se bavio fudbalom. Mene zanima vase misljenje. Igram rekreativno mali fudbal. Kao sto sam rekao, vec 2 god bez problema, cak me nijednom nije zabolelo a kamoli PROSETALO.Znam da su te povrede gadne i da je dug oporavak posle operacije. Da li da idem na tu operaciju? Da li je ona stvarno toliko neophodna??
HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Postovani, izvinjavam se sto nisam redovnije odgovarao na Vasa pitanja, ali imao sam puno obaveza i lizvesnih tehnickih nemogucnosti. Potrudicu se od danas da odgovaram na pitanja za maksimalno 24h.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: