Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Čudan problem sa prstima i zglobovima šake
PostPoslato: Uto Avg 05, 2014 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 5:10 pm
Postovi: 5
Poštovanje,

Tražio sam po internetu, ali nikako da pronadjem nešto što odgovara mojim simptomima. Naime, vec par godina imam "potrebu" (instiktivno mi dodje) da i istezem prste sake pa nekad to radim bukvalno "pravolinijski", a nekad i kruzno tako da istezem pored prstiju i zglob šake. To nekad radim (jednostavno moram :)) dok me ne zaboli, kada sam prinudjen prestati to raditi. Vec me svi pitaju sta to radis sa sakom. Cini mi se da se vremenom pogosava situacija.

Jako puno radim za kompjuterom, ali ne vise od ostalih kolega, koji nemaju taj problem. Visok sam i prsti su mi duzi, sto mozda ima veze jer tastarura i mis vjerovatno mi ne leze kao drugima. Citao sam o "kompjuterskoj šaci", ali nemam bas te simptome, ne boli me samo od sebe, ne trni mi nikad, nego tu bol ja uvijek proizvedem tim istezanjem koje radim. Primijetio sam u dane vikenda kada ne koristim previse kompjuter, da mi se ta "potreba" smanji pa to rjedje radim, mozda par puta dnevno, dok kada tipkam na tastaturi ili koristim mis, primijetim da to radim puno cesce.

Kompjuter moram koristiti jer mi je to profesija, tako da smanjenje upotrebe kompjutera nije bas opcija. Da li neko ima predstavu o cemu bi se moglo raditi, mozda koristiti neke vjezbe ili nesto slicno...

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: