Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Pet Nov 30, 2012 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 3:57 pm
Postovi: 1
Pre 3 dana sam izasla iz bolnice,imala sam indukovan porodjaj u 29 nedelji jer je bebi prestalo da kuca srce..Ne mogu jos da se pokupim i smirim..Ali verujem u Boga i bolje sutra..Posto je porodjaj prosao normalno,prirodnim putem,bez ikakvih komplikacija molila bih nekog da mi kaze u kom periodu bih najranije mogla da zatrudnim jer mm i ja zelimo bebu i previse..Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Pon Dec 03, 2012 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Postovana DaCa,
Iskreno mi je zao zbog gubitka vase bebe.Znam da je to izuzetno veliki,tezak stres,kako za vas tako i za vaseg supruga.Budite optimista.Dozvolite SEBI da se malo saberete ,kako ste kazali.Bilo bi dobro da porazgovarate sa vasim ordinirajucim ginekologom,kod koga odlazite na kontrolne preglede,i da ga upitate za njegovo misljenje,kao strucno lice.Dajte sebi "malo vremena",da se vas organizam smiri,kako fizicki,posle ove stresne situacije,tako da se i VI psihicki smirite,kol`ko ste u mogucnosti.U vasem organizmu su se dogadjale velike promene,tokom ove trudnoce,koja je dovela do nazalost nezeljenih rezultata.Mozda da napravite malu pauzu od 6 meseci?Pa da krenete ponovo..SVAKAKO PITAJTE vaseg ginekologa,kako vas on posavetuje,i kako vI ODLUCITE,neka tako bude.Nemojte DOZVOLITI sebi da padate u depresiju,JER ZNAM DA VAM NIJE NImalo LAKO!!BUDITE Pozitivni,verujte u sebe.Nemojte zapadati u faze optuzivanja i okrivljivanja sebe..VI NISTE NISTA KRIVI.Desio se SPLET NEPRIJATNIH DOGADJAJA povezanih okolnosti PRIRODNOG FAKTORA.VAMA I VASEM SUPRUGU ZELIM SVE NAJBOLJE!
HRABRO NAPRED!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:13 am
Postovi: 4
Napisacu i svoju pricu zbog ostalih mama andjela, kako bismo zajedno trazile nacin da se borimo dalje...Moja beba je umrla pre 2 i po meseca...Zivela je samo 6 dana. Nakon 9 meseci bez ikakvih problema, moja lepa i velika devojcica je udahnula zelenu plodovu vodu i dobila infekciju pluca, a doktori u Dragise Misovica 5 sati nisu shvatii da je u problemu. Dok su je prebacili u Tirsovu bila je vec modra. Prikljucili su je na aparate, gde je, nakon mnogih pogorsanja i jednog poboljsanja, maleno srce prestalo da se bori. Bol razara, sve gubi smisao, jedina uteha je veliki sin i to sto mi je poznati doktor rekao da sam jako plodna, bez obzira na mojih 37 godina, da mi samo treba par nedelja intenzivnih vezbi kako bi se materica potpuno skupila. Ali plakanjem sam sebi poremetila ciklus, dobila sam slabo krvarenje kad mu vreme bilo nije i sada ciklus kasni, ali doci ce, moram naci strpljenja. Popravila sam krvnu sliku, pijem Prenatal i folnu kiselinu, ali tesko mi pada sto suprug odbija da popije bilo koji vitamin ili pojede saku oraha, kako bismo sebi povecali sanse, ipak on ima vec 44 godine, njemu je do igre i spontanosti i svako delovanje u tom smeru dozivljava kao pritisak. Trudim se ja da budem vesela i spontana, ali mislim da bi se mogao makar toliko potruditi, a ne inatiti se sada kada se od tuge raspadam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 10:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ljiljabg je napisao:
.... ali mislim da bi se mogao makar toliko potruditi, a ne inatiti se sada kada se od tuge raspadam.

Не могу да коментаришем твоје стање и надам се да ме нећеш погрешно схватити када ти будем рекао да поведеш рачуна да због велике туге не упропастиш нешто. Не могу ни да замислим колико ти је тешко, али мораш да смогнеш снаге и обратиш пажњу на последице превелике туге.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:13 am
Postovi: 4
aa_aca, potpuno ste u pravu, jasno mi je da moja tuga i stres mogu nauditi nekoj neduznoj novoj bebi, ako u to udjem psihicki nestabilna, pa cu sacekati jos mesec dana, da ne napravim samo vece zlo. Ne mogu to da dozivim kao "gubitak ploda", jer ona se rodila, plakala, mahala rucicama i nozicama, babica je konstatovala kako je prelepo dete, gledala sam je kako se gasi pred nasim ocima, krstili smo je, sahranili u odeci koju joj je grad Beograd, kao i ostaloj deci, poklonio da u njoj raste...Taman sam se malo smirila, a onda je sanjala 2 noci za redom, u snu sam vristala od placa, pa mi ni java ne moze biti bolja.
Makar je suprug poceo da saradjuje sto se vitamina tice, da se ne osecam kao da sam sama u svemu ovome, a sin mi je divan, tesi me i grli, i daje mi snagu da se podignem sa dna. Moracu, a nadam se da cu mog andjela videti na onom svetu, ako budem toga vredna u Bozjim ocima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ljiljabg, запосли мозак другачијим активностима. Покушај да се мало растеретиш. Некако смогни снаге да своје мисли преусмериш на други колосек. Никако није добро када се тако будиш у сред ноћи, јер то значи да си се много оптеретила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:13 am
Postovi: 4
Trudim se, evo radim, ali posao je takav da dozvoljava mislima da lutaju...Otkazala sam poslovni prostor, neko vreme ne mogu da cavrljam sa ljudima, ali trudim se da radim preko interneta, da predjem svakoga dana nekoliko kilometara, da zavrsim neku dosadnu papirologiju...Obecavam da cu od danas ocvrsnuti, fizicki mi se organizam vratio u normalu i samo moja slabost me moze spreciti da pokusam ponovo. Hvala na podrsci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Čet Maj 16, 2013 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Сада ти је у првом плану да очуваш своје здравље и да се опоравиш. Друго ти је да породица остане у љубави и слози. По мени, тек трећа ствар је поновни покушај.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Postovana, ukoliko ste zainteresovani za psihoterapiju ili savetodavni rad sa psihologom mozete da se javite na tel.063460782 Jelena Beograd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Sre Maj 14, 2014 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 13, 2013 10:13 am
Postovi: 4
15 meseci nakon gubitka nase lutkice, javljamo se ja i moj tromesecni sincic, da bismo mami koja se zbog svoje nesrece nadje na ovim stranama dali novu snagu i nadu u bolje sutra. Bol nikada nece proci, ali naucite da zivite sa njim i da se osmehujete svom novom cedu koje je vasa snaga, Sunce i zivot. Nisam ni smela da verujem da ce se sve zavrsiti dobro dok ga nisam uzela u narucje, navikla sam na tugu i nesrecu, ali sada mi mali smesko ispunjava dane i srce i ne dozvoljava mi da potonem u ocaj. Svaki put kada ga poljubim kazem mu da mama mnogo voli njega, velikog batu i sestricu koja je sa Bogom. Ispunite dane brigom o svom zdravlju kako bi Vase telo bilo sto bolje utociste za neko novo zlato koje se dati novi smisao Vasem zivotu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak bebe-kako dalje
PostPoslato: Čet Jul 24, 2014 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 2:44 pm
Postovi: 46
Ja sam isla na prekid trudnoce u 17. nedelji zbog trizomije. I ja imam dobrih godina, 39. Prva trudnoca iz trece vantelesne. Sto vi kazete pakao je svaki minut od tada. Za novi pokusaj se nema puno vremena a i umorilo se od dugog i teskog puta. Ako zelite pisite mi na pp. Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 227 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: