Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Sre Feb 24, 2010 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 8:12 pm
Postovi: 35
Od 16 godine imam problem sa ocima koji nikako da se resi. Sada imam 22 godine i ne mogu vise ovako, moram nekome da se obratim za pomoc.
Pokusacu da objasnim... Oci mi mnogo suze i u njima se non stop stvaraju krmelji (nisu suvi vec vllazni i rastegljivi) i te suze sa krmeljima vrlo lako pocnu
da se izlivaju i van ociju. Mnogo mi smeta vetar - ne mogu da otvorim oci jer pocnu da suze i to mi mnogo smeta. To je bas primetno jer krmelji pocnu da se
izlivaju iz ociju u predelu do nosa. Nekada mi takodje svetlost toliko smeta da ne mogu da otvorim oci jer strasno suze i onda non stop trepcem i naprezem se da gledam.
Svakog jutra kada ustanem oci su mi prepune krmelja i mucim se da ih otvorim, a kada ih otvorim pocnu mnogo da suze. Umivam se 100 puta na dan jer se u toku celog dana
javlja suzenje i krmeljanje ociju. Strasno mi je neprijatno zbog ovoga, nekada sam imao mnogo lepe oci. Vreme je da konacno resim ovaj problem. Molim za pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 2:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kao prvo uradite bris kojuktive oba oka radi pregleda biograma i antibiograma,a takodje uradite i pregled na hlamidiju.Takodje trebate navesti da li ste zdravi,imate li alergije itd.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Sre Mar 10, 2010 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 8:12 pm
Postovi: 35
Hvala puno klio! Uradicu sve sto je potrebno i valjda ce se sve srediti. Inace nemam nikakve alergije
i potpuno sam zdrav. A da li znate sta bi to sve moglo biti, uz ove simptome? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 8:12 pm
Postovi: 35
Bio sam kod oftalmologa i kada me je pregledala rekla je da imam hronicnu upalu. Dala mi je kapi Oftamol i mast Hloramkol da to kotistim nedelju
dana 3 puta dnevno. Ja sam sa tim zavrsio i mogu reci da je stanje nakon toga prilicno bolje, ne smeta mi vise svetlost a na vetru mi oci ne suze kao
ranije. Sve bi to bilo super da nemam problem sa krmeljanjem ociju. Ne znam kako to da resim. Jel postoje neke kapi ili nesto slicno sto bi umanjilo
stvaranje krmelja u ocima???? Molim vas ako neko zna kako ovo da resim ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Čet Feb 23, 2012 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 1:22 am
Postovi: 3
znam da je stara tema ali imam isti problem ,bio sam par puta kod ocnog i rekli su mi hronicna upala i rekli da cistim krmelje sa stapicima za nos i samponom za bebe.
to momaze ali trenutno ocistim i sledeceg jutra bude isto.
vadio sam bris i bilo je nekih bakterija ali nije pisalo koliko ih ima.
takodje imam problem sa svjetloscu i vjetrom jer mi tada suze oci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Sub Jun 16, 2012 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2012 9:34 pm
Postovi: 1
Vidim da je stara tema ali evo da pomognem.Imao sam isti problem kad sam imao 16,17 godina.Otisao kod oftamolaga jer su mi non stop suzile oci,i imao sam krmelje pune oci koji se rastezu kao zvaka.Dobijao razne kapi,rekli mi da imam SUVE OCI da mi oko ne luci dovoljno tecnosti...Sve sto sam probao od lekara nije mi bilo od pomoci. Otisao sam na selo i slucajno ispricao jednoj baki koja zna leciti sve bolesti NARODNOM MEDICINOM. Evo trajnog resenja za vase probleme

** NA KRPU STAVITE KISELO MLEKO I STAVITE PREKO OCIJU DOK NE OSETITE DA SE UGREJALO PA OPET PONOVITE POSTUPAK 3 DO 4 PUTA DNEVNO I PROBLEM JE RESEN TRAJNO**

Veliki pozdrav svima na forumu i ako uspe terapija nekome nek mi javi na email [email protected].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OFTALMOLOZI POMOZITE MI MOLIM VAS
PostPoslato: Uto Jul 15, 2014 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 15, 2014 8:21 pm
Postovi: 1
Zdravo, ja sam majka cetvorogodisnje devojcice koja je u prethodnih 6 meseci pocela ukrivo da gleda TV. Otisli smo oftamologu koji joj je ustanovio dioptriju +0,75 i pocela je da nosi naocare. Nakon dva meseca otisli smo drugom oftamologu kako bismo se uverili da devojcica ima problem sa vidom, medjutim, ruski oftamolog je ustanovio da ona lepo vidi i da nema problema okom i da ne treba da nosi naocare.

Sada smo u nedoumici da li treba da nosi naocare ili ne?
I da li oku moze da steti to sto se naocari malo nose a malo ne?

U ocekivanju Vaseg odgovora, pozdavljam Vas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: