Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vestacka oplodnja
PostPoslato: Uto Feb 08, 2005 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Postovani citaoci:))))
Imam jedno pitanjce za vas.
Ja i moja lepsa polovina pokusavamo 5 meseci(bezuspesno:((() da dobijemo bebicu
Ona ima 25(uskoro 26) a ja 28.
Kod nje je sve ok a kod mene los spermogram(već sam pisao o tome)
Svega 7.500.000 i 3% progresivnih, 19% dobro pokretljivih, 62% slabo pokretnih i 16% nepokretnih.

Mislim da je nepravilnst 11%...šta znam šta rece, nepravilna forma..
E sada, ona je rekla da uradim još 1 ili 2 spermograma pa dalje da pricamo i sa njom se slazem a to mi je vas nekoliko i odavde preporucilo.
Pricali smo sa njom(doktorkom) šta i kako dalje ako ne uspi prirodnim putem i ona je kao jednu od zadnjih varijanti spomenula i IVF
naravno, to je još daleko od nas, ali sam se malo raspitao i oko toga.
Koliko sam razumeo, to je dete iz epruvete:)
Koliko sam razumeo, sansa za dvojkama je mnogo veca(sto bih ja i voleo:))..
Međutim, nigde nisam pronasao zašto je tako mala sansa za uspesnim zacecem putem IVF
Doktorka je rekla da je u bolnici gde sam se ispitivao sansa za uspesnoscu 30%
Zanima me zašto samo 30%
Ako je problem do mene da ne mzoemo prirodnim putem jer ih malo ima, ok..ali i od tih 7500000 ima 3% tih valjda progresivnih, najboljih sto je opet 225.000 progresivnih...11% normelnog oblika(mada ne znam da li je 11% normalnog oblika ili 11% nenormalnog ali aj neka bude da je 11% normalnog oblika..to je opet sasvim dovoljno.
Znam da se po jednoj celiji koristi 100.000 najboljih a da se maximalno stavljaju 2 celije..tj 2 se oplodnjavaju..
Zanima me zašto je onda sansa tako mala (30% za oplodnju) ako se od mene dakle uzme sve najbolje a kod lepse polovine sve ok?!?
Isto tako i za inseminaciju..sansa je 8%..a opet na isti fazon funkcionise...
Može li neko da mi pojasni od čega to sve zavisi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Asistirana reprodukcija
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 5:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:20 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
IVF spada u metode asistirane reprodukcije, od kojih je najednostavnija inseminacija a najkomplikovanija mikrofertilizacija. Odabir metode zavisi od spermograma, naravno i od nalaza kod partnerke.
Sa muske strane, uvek se prvo pokusa sa iznalazenjem moguceg razloga za los spermogram, a zatim se pokusa sa lecenjem u cilju postizanja poboljsanja. Tek ukoliko ne dolazi do poboljsanja ili je ono nedovoljno , razmislja se o metodama asistirane reprodukcije.
Procenat postignutog odgovara kod IVF u vecini centara se krece oko 30 %, jos je nizi za ICSI, gde je teoretski dovoljno prisustvo samo jednog spermatoyoida. Tesko je tacno navesti razlog ali treba imati u vidu da je neplodnost, uprkos brojnim proucavanjima jos uvek velika nepoznanica cak i za strucnjake koji se time bave.

_________________
Specijalistička urološka ordinacija TTC
Tel. 011 412-471


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Asistirana reprodukcija
PostPoslato: Sre Feb 09, 2005 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
vinka je napisao:
IVF spada u metode asistirane reprodukcije, od kojih je najednostavnija inseminacija a najkomplikovanija mikrofertilizacija. Odabir metode zavisi od spermograma, naravno i od nalaza kod partnerke.
Sa muske strane, uvek se prvo pokusa sa iznalazenjem moguceg razloga za los spermogram, a zatim se pokusa sa lecenjem u cilju postizanja poboljsanja. Tek ukoliko ne dolazi do poboljsanja ili je ono nedovoljno , razmislja se o metodama asistirane reprodukcije.
Procenat postignutog odgovara kod IVF u vecini centara se krece oko 30 %, jos je nizi za ICSI, gde je teoretski dovoljno prisustvo samo jednog spermatoyoida. Tesko je tacno navesti razlog ali treba imati u vidu da je neplodnost, uprkos brojnim proucavanjima jos uvek velika nepoznanica cak i za strucnjake koji se time bave.

Hvala puno na objasnjenju
Mozete li mi molim vas jos odgovoriti da li postoji mogucnost da prilikom sledece analize moj spermogram bude dosta bolji?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2005 2:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Postoji mogucnost da ti se spermogram popravi, samo moras da uzimas dosta vitamina C i E, selena, zinka....Ako si pusac da ostavis/smanjis pusenje...Ali sigurna sam da si to vec negde procitao!
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 5:32 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:20 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Mogucnost da sledeci spermogram bude bolji teoretski postoji, jer spermogram varira seyonski a i od uticajem drugih faktora kao sto su zamor, prolayne infekcije, ne samo poslnih organa i slicno. Vitamini svakako pomazu, ali postoje i mnogo efikasniji lekovi, koje moze da odredi samo urolog koji se bavi problemom muske neplodnosti, posle ucinjenih neophodnih pregleda.

_________________
Specijalistička urološka ordinacija TTC
Tel. 011 412-471


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vestacka oplodnja
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:39 pm
Postovi: 2
Dobro vece....ja sam ovde nova...evo muka i mene naterala...... da pocnem iz pocetka.... klomifen 5dana nakon toga pregnil od 10000,inace problem je kod mog supruga jer ima smanjen broj i smanjenu pokretljivost spermatozodia ali dr je rekao da su granicne vrednosti i da ce uspeti insemin. (inace mu je dao proxeed koji pije vec mesec dana za ubrzanje). Uradjena inseminacija swim up i danas je 10ti dan od intervencije, Dr. mi je rekao da se javim 15tog dana ali ja ne mogu da docekam ponedeljak i eto danas kupila urino test koji je pokazao negativan rezultat :( da li sam poranila? ili je to ipak tacan rezultat? Da li neko ima slicnih iskustava i ako ima nekoga ko zna neka mi odgovori MOLIM VAS.... hvala unapred. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vestacka oplodnja
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 12:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Za rezultat posle inseminacije je rano, izvadi krv za 3-4 dana da proveris i bices sigurna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vestacka oplodnja
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:39 pm
Postovi: 2
tanja68 je napisao:
Za rezultat posle inseminacije je rano, izvadi krv za 3-4 dana da proveris i bices sigurna.


Hvala ti puno Tanja, sve vreme se nadam da je tako, da nije u redu rezultat. Vratila si mi nadu. Hvala ti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: