Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
Bol u testisu ne mogu bas tacno da lokalizujem. Boli me negde iznad levog testisa blizu prepona, pa i samih prepona i sa donje strane testisa. Iznenada me zigne, a bol se javlja i na dodir (i dan danas me boli to mesto kad pipnem). Bol iznad levog testisa se javlja i posle ejakulacije. U preponi povremeno osetim vibracije, kao da mi nesto prostruji kroz nogu. Pre nego sto su se javili svi ovi bolovi osecao sam povremeno blagu neprijatnost u donjem delu stomaka ispod pupka sa leve strane. Sad me stomak zagolica i uvuce se kad prstom predjem preko njega (ili kad usmerim mlaz od tusa prema stomaku). Ne znam da li stomak ima neke veze, ali napomenuo sam to za svaki slucaj. Otisao sam na pregled kod urologa i rekao mi je ne dizem nista tesko i da je sve u redu. Nisam primetio da mi dizanje tereta smeta. Primetio sam da se bol pojacava kad vozim bicikl i kad duze putujem u farmericama. Na testisima nemam nikakvih izraslina niti izrazenih vena, normalne su velicine. Dao sam da se pregledaju krv i urin i nalazi su bili uredni. Malo mi je i hod otezan, boli me ta leva prepona. Mozda sam istegao neki misic, ali sto onda bol ne prolazi? Da li treba da uradim jos neke testove tipa ultrazvuk, kolor dopler...? Googlao sam i jedino sto sam nasao je varikocela. Da li moze to da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Прекини да носиш тесне панталоне и гаће и привремено да возиш бицикло.

Ако хоћеш да се комплетно анализираш, препоручујем ти да у Балансмедици одеш на ирисдијагностику или/и АМП анализу: http://www.* REKLAMA */usluge/irisdijagnostika односно http://www.* REKLAMA */usluge/amp- ... -organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
Vise ne nosim pantalone skoro uopste. Prestao sam da nosim i tesan donji ves, kao i da vozim biciklu. A i nisu mi tesne pantalone posto sam dosta mrsav, pa mi svaka stvar stoji siroko. Imam ceste erekcije, narocito kad putujem i uopste dok sam u sedecem polozaju pa se tada javi pritisak na predeo pantalona oko testisa. Ja mislim da mi zato smeta, ne znam ako gresim nek me neko ispravi. Cuo sam i ranije za te metode dijagnostikovanja oboljenja, samo sam bio malo sumnjicav u njihovu preciznost. Moracu da probam neku od njih, nema mi druge. Hvala na savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико се сећам нису скупе. Исисдијагностика је око 3.000 динара, а она друга око 2.000 динара. Данас су то веома усавршене методе. За ирисдијагностику је потребан само квалитетан и пажљив дијагностичар јер је метода веома стара и испробана.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Koliko imas godina Marko?
Imas li seks i kakva je reakcija posle seksa?
Imas li problem pri mokrenju-tanak mlaz--rasprskavanje okolo, pecenje pri mokrenju ili na kraju cudan osecaj?
Koliko dugo ti se to desava--i ako znas od kada-posle cega te prvi put pocelo boleti. Jel ujutru ides da mokris?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
vasa je napisao:
Koliko imas godina Marko?
Imas li seks i kakva je reakcija posle seksa?
Imas li problem pri mokrenju-tanak mlaz--rasprskavanje okolo, pecenje pri mokrenju ili na kraju cudan osecaj?
Koliko dugo ti se to desava--i ako znas od kada-posle cega te prvi put pocelo boleti. Jel ujutru ides da mokris?

23 god, duze vreme nisam imao odnose. Bolovi su poceli otprilike pre 3 godine. Pri mokrenju mlaz je slab i rasprskava se. Desava se da kad mokrim ide mlaz i kaplje dole u isto vreme ili idu dva mlaza u pocetku pa se spoje u jedan. Kad zavrsim sa mokrenjem zaostane mokraca u kanalu. Trudim se da je izbacim koliko mogu i da osusim taj predeo oko glavica i kozicu, ali ne vredi posto mi se stalno desava da kasnije izadje i par kapi u gace, pa mi je stalno vlazan taj predeo sto nije dobro. Otvor na glavicu mi je stalno crven. Prvo sam mislio da je neka infekcija, pa sam uradio analize i nije pronadjena nikakva bakterija. Onda je verovatno neka iritacija od mokrace koja se zadrzava. Pece me kad mokrim, ali vrlo retko. Higijenu odrzavam koliko je god moguce, ali ne vredi. Idem ujutru da mokrim i u toku dana mokrim cesto. Kozicu mogu lako da svucem, ali mi se sve cesce desava da ne mogu da je vratim nazad preko glavica. I kad uspem da je vratim, to je samo delimicno. Nekad ne mogu uopste da je vratim, a nekad se kad je navucem preko sama odmah svuce. Poovremeno mi se posle ejakulacije jedan mali deo kozice naduje. Pri postizanju erekcije desava se da je srednji deo penisa uzi od ostatka penisa, ali se vrlo brzo izjednaci sa ostalim delom.
Pejronijevu bolest bih iskljucio posto nema cvorica na penisu i nemam bolne erekcije. Penis se u poslednje vreme iskrivio na dole. Krivio se malo po malo, a sad stagnira. Inace, oduvek je bio malo zakrivljen. Od kad je penis poceo da se krivi imam problema da odrzim erekciju. U stojecem polozaju ne mogu uopste da odrzim erekciju, a u lezecem je situacija malo bolja, mada i tu nije kakva je bila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 4:05 am
Postovi: 1
Aids is your problem :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 25, 2013 11:30 am
Postovi: 24
Lokacija: Београд
Из личног искуства мојим тестисима највише прија кад носим танге и у њих ставим неодијумски магнет али га наместим тако да ме не стеже.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не обраћајте пажњу на то шта овај преварант испред мене пише. Украо ми је личне податке па се представља као ја уз малу разлику у имену.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 8:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 25, 2013 11:30 am
Postovi: 24
Lokacija: Београд
И такође не обраћајте пажњу ако се мало посвађам сам са собом, имам дисоцијативни поремећај идентитета а мрзело ме да по овој врућини идем по терапију па нисам баш увек у винклу.

Али невезано за то ово за танге проверено ради а и занимљиво изгледа, често се посматрам у огледалу у њима и највише ми помажу ове што имају леопард дезен.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ц ц ц ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 4:13 am
Postovi: 3
Otisao jan na pregled kod urologa we rekao michigan je ne dizem nista tesko my partner and i idet je sve you redu. Nisam primetio fordi michigan dizanje tereta smeta. Primetio sam nrrr se bol pojacava kad vozim bicikl i kad duze putujem you farmericama
buying rs gold


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Čet Maj 15, 2014 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Marko,sta si otkrio kao dijagnozu na kraju? Da li imas jos takve probleme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Pet Maj 16, 2014 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
nadam se da je marko vec sredio sve probleme do sada i da retko svraca ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol predelu levog testisa i prepone?
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2016 9:46 pm
Postovi: 1
Marko, molim te javi šta je bilo, imam iste simptome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: