Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:44 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima novi sam na forumu. U nedoumici sam sta da radim pa bih volio da se posavjetujem. Ovako , znaci prije ne puna 2 mjeseca sam normalnim hodanjem nezgodno stao na neravnom terenu i izvrnuo lijevi zglob ka unutra.Misleci da nije nista ozbiljno nastavio sam sa hodanjem ali otezano, sutradan mi je noga otekla 3 dana sam stavljao obloge, ali je posle noga pomodrila sa obje strane.

Peti dan sam otisao ljekaru, snimio nogu kazu bez loma kosti ali su mi popucali ligamenti.
15 dana sam nosio gips ,kada sam skinuo ljekar mi je rekao da mi ne trebaju terapije niti elasticni zavoji, prvih 7 dana otok je skroz spao i plavilo se povuklo ne osjecam nikakvu bol na dodir , imam puni pokret noge i mogu se podici na prstima, ali pri hodanju vec 3 sedmice imam strasne bolove u cijelom stopalu i to nikako ne popusta.

sta bih po vasem misljenju trebao uraditi ?

Unaprijed Hvala.!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 09, 2014 9:38 pm
Postovi: 17
Poštovani, prvo stavljanje gipsa ako nije bio prelom je potpuna budalaština. Naime, ukoliko nema preloma zglob se bandažira elastičnim zavojem koji Vas u potpunosti štiti pri kretanju, i sa fizikalnom terapijom se započinje prvog dana posle povrede. E sad, kada se tako radi za 15 do maksimum 20 terapija u težim slučajevima, noga bude potpuno oporavljena. Ali! Naši lekari obožavaju da stave gips i naravno kad skinete gips "ne treba terapije"!? I šta sad imate kao rezultat njegovog lečenja? Nosili ste gips, izgubili ste najvažnije vreme za terapije i posle toliko vremena Vas još boli noga.
Ono što Vam preostaje je da što pre krenete na fizikalnu terapiju i da spašavate stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:44 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru.

Uz duzno postovanje prema svim ljekarima znam da rade tezak posao, ali evo konkretno u mom slucaju nije pokazao ni truna zainteresovanosti da mi pomogne i objasni sta da radim.

Kada sam dosao na prvi pregled samo je pogledao nogu nije je ni dotakao i propisao gips.
Na drugom pregledu mi je tek rekao da stavljam led i da podignem nogu iznad srca , i kao iznenadio se sto to nisam prije radio iako zna da mi nije nista rekao.
Takodje i na zadnjem pregledu je samo dotakao jednom nogu pitao boli li na dodir i dali se mogu osloniti na nogu kada stojim , i to je to cak mi je rekao da mi ni krema ne treba , ja sav zacudjen iako ne znam nista o tome nisam htio da se pravim pametan i eto kao rezultat toga ja 2 mjeseca "šepam".

Znaci trebao bih sto prije na terapije? kod nas u drzavi na terapije se ceka po 2 mjesea tako da cu morati to privatno da odradim.

Jos jednom Hvala i LP!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 5:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Time što vas nije uputio na terapiju smatram da je napravio stručnu grešku,ali neophodnost stavljanja gipsa samo i jedino može da odredi lekar ortoped i niko više.
Veliko pomodarstvo medju našim fizioterapeutima je gadjenje prema gipsu,miderima i ortozama različitog tipa,ali ingerencije za ordiniranje ovakvih stvari ima jedino lekar i ne treba mu se mešati u posao.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Ako su popucali ligamenti, kako navodite, tj ako je bila distorzija III stepena, onda je potrebna longeta! Nakon toga fizikalna terapija dovoljnog trajanja BEZ licitiranja!!!, uz lekove protiv bolova (npr Paracetamol tbl 500 mg 3x1, tokom 7 dana, Deep Relief gel, spolja, mazati skočni zglob 3 puta dnevno, tokom dve nedelje).
Poštovani Fiozioitd, RADITE SVOJ POSAO, A LEKARI NEKA RADE SVOJ!!! Nemojte komentarisati rad ortopeda, jer iz napisanog vidim šta i koliko (ne)znate!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 09, 2014 9:38 pm
Postovi: 17
Poštovani gospodine putniče kroz vreme, obraćam Vam se prvi i poslednji put, obzirom na to da ste i ranije imali komentare na moje pisanje.
Iz stanja gospodina koji je postavio pitanje se odlično vidi kako "lekari" rade. Ne znam da li biste toliko držali do njegovog mišljenja da je Vaša noga u pitanju. Verovatno biste uživali u tronedeljnim bolovima dok hodate, otoku, mišićima koji su atrofirali i sličnim radostima koje bi Vam pomenuti doktor svojim savesnim lečenjem podario. Dakle, vi lekari sami degradirate sebe i svoju profesiju.
Kroz odinaciju za koju radim, privatnu naglašavam, dnevno prolazi između 20 i 35 pacijenata. Ordinacija nema nikakav vid reklamiranja, pacijenti dolaze isključivo na preporuku. Do skora nismo imali ni sajt. Dolaze zato što beže od lekara kao što je pomenuti gospodin lekar i dolaze zato što dobijaju kvalitetnu uslugu od mojih kolega i mene. Na čelu sa fizijatrom. Ali ne salonskim fizijatrom nego fizijatrom koji radi svoj posao. A takvih je pet posto u celoj Srbiji.
Ja, (fiziohome) sam danas, van posla u ordinaciji, u kućnim posetama imao pet svojih pacijenata. Verovatno ih imam zato što, kako kažete, ne znam da radim i ne razumem se u svoj posao. Sledeće nedelje započinjem još dva nova. Svi oni su me preporučili jedni drugima. I tako unazad godinama. Nisu svi ti ljudi budale, nego su zadovoljni mojim radom.
Ja sam viši fizioterapeut. Apsolutno nikada, podvlačim, NIKADA nisam sebi dao za pravo da dijagnostikujem i da započinjem rehabilitaciju bez izveštaja doktora. Ali pravog doktora, ne salonca.Radim samo ono što je moj posao. Rehabilitaciju.
Izvolite gospodine putniče, doktore, izađite na tržište, pokažite svoje znanje, a nemojte sedeti u nekom drugorazrednom fudbalskom klubu i pametovati. Kad iza sebe budete imali barem tri zadovoljna pacijenta onda se javite da razgovaramo. Ovo što savetujete da maže deep relief je vrlo slatko i simpatično. Mazati dve nedelje. Ma ima da poleti, ne da potrči od deep reliefa. Mislim, smešno je, i to pokazuje Vaše znanje. Ima jedna tajna kombinacija od nekoliko krema koje se pomešaju i prilično efikasno utiču na smanjenje bola i otoka. Mislim tajna je za Vas, a dostupna je mojim pacijentima.
Apsolutno imam pravo da komentarišem rad ortopeda koji nije dobro uradio svoj posao, kao i pedijatra koji nije mom detetu video upalu uha a vodio sam ga tri puta u roku od pet dana. Takvi doktori bolje nek bace svoje uniforme i promene profesiju
.
I na kraju, zar nije princip medicine, ako ne možeš da pomogneš nemoj da otežaš. Vaš kolega ortoped koga ne bi smeo da komentarišem, sigurno, vidi se iz priloženog, nije pomogao, a svojim neadekvatnim lečenjem je i otežao stanje pacijenta.

Prvi i poslednji put.
S poštovanjem,
Fiziohome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Apr 17, 2014 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Na ovaj forum sam slučajno došao tražeći informacije za noni sok!?
A onda sam video u druge forume i slučajno ušao, video pitanja ljudi, probleme i pa sam na neka pokušao i da odgovorim. Da li sam uspeo u tome ne znam.
Smatram da ovaj sajt treba da bude informativnog i savetodavnog karaktera, jer je jako teško na osnovu nekoliko rečenica nekada razaznati u čemu se radi.
Niti sam salonski lekar, (to znaju ranjenici iz naše nesrećne skorije istorije), niti od juče radim svoj posao. U fudbalskom klubu radim na molbu rođaka.
RADITE SVOJ POSAO, NE KOMENTARIŠITE TUĐ RAD!!!
I stojim iza onog što sam napisao, ako stvarno smatrate da na kidanje ligamenata skočnog zgloba ne treba longeta i/ili ste tako naučili i ne daj Bože tako savetujete i radite, vi gospodine NEMATE POJMA!!! Bolje se onda zadržite na masažama, bezbednije je, i za pacijente i za Vas.
Napisao sam sve što bi pacijent trebao da uradi, od FIZIKALNE TERAPIJE pa do svega ostalog, ali Vi ste, u skladu sa ovim modernim vremenom izvukli iz konteksta samo jedan deo, valjda onaj koji Vama odgovara.
Nisam znao da sam do sada imao komentare na Vaša pisanja, i ako ih je bilo znači da nisu bili dobri! I ovo neće biti moj poslednji komentar, ako vidim još ovakvih nakaradnih tekstova...
Baveći se sportom imao sam povreda, i te kakvih (uključujući i skočni zglob), a za Vas ne znam da li se to može reći.
I na kraju, tu je i tekst od Vašeg kolege, tu je sve rečeno...

P.S. za ovakvu vrstu diskusije nema mesta, niti razloga za pseudonime te ću se potpisati svojim imenom i prezimenom

Dr Dragan Gojković, fizijatar
Institut za rehabilitaciju, Bgd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Apr 17, 2014 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Koleginica :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Apr 17, 2014 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Izvinjavam se!
Pozdrav! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Apr 18, 2014 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 09, 2014 9:38 pm
Postovi: 17
Poštovani doktore Gojkoviću,

moraću da pogazim svoje reči i da Vam se obratim još jednom, a možda i više puta, zbog toga što ste pomenuli institut za rehabilitaciju (verujem da mislite na sokobanjsku). Naime, to je ustanova u kojoj sam ja stažirao i volontirao oko dve godine. To je ustanova koja je nekada bila za ugled. Najbolja. To je ustanova koju ste prvenstveno vi fizijatri degradirali i ruinirali (mislim i na sokobanjsku 13 i 17). Degradirali ste ustanovu i degradirali ste sopstvenu profesiju. Vi niste svesni šta fizioterapeuti i pacijenti pričaju o fizijatrima. Da li je za dobru rehabilitaciju pacijenta dovoljan jedan pregled na početku terapije i jedan posle dvadeset terapija? Da li Vi znate da fizijatri, recimo na A i B odeljenju sokobanjske 13 ne ulaze u salu. Da li znate da ne znaju šta će sa sobom kada dođu na posao. Da nije onih terapeuta, npr Neše volontera, koji volontira mislim oko 4 godine, Anđe i drugih velemajstora svog zanata, mogli biste da stavite katanac. Na ta dva odeljenja fizijatri nemaju apsolutno nikakav doprinos u rehabilitaciji! Minimum svakog drugog meseca nam u ordinaciju dodje po jedan nezadovoljan pacijent iz Vaše ustanove (sokobanjske 17).
Poštovani doktore, onoliko distorzija skočnog zgloba koliko sam ja video i u čijoj sam rehabilitaciji učestvovao Vi nećete videti ni za tri života na institutu za rehabilitaciju. Malo unapredite znanje, nemojte se u 21 veku oslanjati na gips i longete kod povreda mekog tkiva. Verovatno ste za gips i kod recimo rupture gastrocnemiusa. Promenilo se ponešto u rehabilitaciji. Napredovalo se.
Poštovani doktore, vrlo vešto izbegavate da komentarišete loš rad Vašeg kolege poštovanog ortopeda, ali vrlo pežorativno meni poručujete da se držim masaže jer time ne mogu nikome naškoditi. E pa, ako niste znali masažom se i te kako može naškoditi ako se radi kada je kontraindikovana, čak u najmanje jednom slučaju može završiti letalno. Pa nećete mi valjda ovako nestručnom dozvoliti da ubijem nekog? Recite mi lepo da se manem i masaže. Koji je to slučaj? Vi to verovatno znate.
U klubu radite na molbu rođaka, na institutu ne radite ništa!? Ja na primer juče radih ceo dan i nisam stigao da Vam odgovorim, a Vi meni odmah ujutru. Još jednom Vam kažem, izađite na tržište i neka neko dođe kod Vas da se leči zbog Vas a ne zbog rođaka ili zbog instituta, kao što kod mene dolaze zbog mene. I od toga zivim a ne od državne plate.
Obzirom na to da pominjete ranjenike, pretpostavljam da ste bili na ratištu i za to Vam najdublje i najsrdačnije odajem priznanje i na tome Vam svaka čast! To je nešto posebno i to je za najveće moguće poštovanje! I to zaista mislim!
Srdačno, fiziohome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Apr 18, 2014 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Viđam sasvim dosta povreda! I skočnog zgloba i ostalih. I srećan sam što imam odličnu saradnju sa kolegom koji je ortoped, ali ima i specijalizaciju i iz fizikalne medicine, pa mogu da ga konsultujem, za recimo pacijenta kojem je prikolica polomila sve MC kosti (to radim ja kao salonski fizijatar, vi se bavite ozbiljnijim slučajevima!), izveštaj ortopeda iz KOHT KCS je takav kao da ga je crtalo dete od 3-4 godine, a pacijent kaže da mu je ortoped rekao da počne sa fizikalnom terapijom?! I ne želim da kritikujem kolegu koji je nažvrljao takav izveštaj. To je njegova slika i (ne)prilika. I ne zanima me šta pričaju fizioterapeuti za nas. Poštujem svakoga, od direktora do portira, i tražim od svojih saradnika da samo rade svoj posao, ništa više. Moja odeljenska sestra neće reći, jaoj, kakav prijem su nam uvalili!
Za to da li radim na poslu, ne želim da komentarišem, odeljenje koje vodim uz ambulantu i dežurstva, stvarno bih voleo da sam kako ste Vi to napisali ,,salonski fizijatar", ali na žalost, daleko sam od toga...
A što se tiče fizioterapeuta, na specijalizaciji sam učio od njih, gledao i pitao! Sve i svašta, kao i danas kada mi nešto nije jasno ili prosto ne znam! Milan Stjepanović, Aca Nikolić, Dragan, Sloba, Siniša, Dragana, Slađana, samo su neki od fizioterapeuta od kojih sam učio, neke sam zaboravio izvinjavam im se, davno beše...
Pomenuli ste imobilizaciju, to je nešto što ortoped odlučuje i radi, a literatura kaže šta mora da se radi u slučaju pokidanih ligamenata. Imam pacijenta sa fenomenalnom ortozom za skočni zglob, ali to je za nekog ko ima para da kupi takvu stvarčicu.
Za pametovanje...to je nešto što ste napisali jer me ne poznajete, ali iako me ne poznajete sebi dozvoljavate i to. Oni koji me znaju, znaju da se držim struke tvrdoglavo i nepomirljivo i nema šta ja tu da pametujem puno, pametniji od mene su napisali kako treba da se radi. Šta se desi kada završimo specijalizacije, pa počnemo da izmišljamo toplu vodu, ne znam, ali znam da toga ima. Ali, kao što rekoh, ne zanima me! Radim svoj posao i gledam svoja posla!
Na kraju šta da Vam kažem...Internet je takav kakav je, ostaće pisane reči što smo svi napisali pa neće biti ni mislio sam ovo ili ono, nisam se dobro izrazio ili pogrešno sam shvaćen...
Ja sam se potpisao imenom i prezimenom, Vi i dalje koristite pseudonim, da li to nešto treba da znači, ne znam. I ne zanima me!
Na forumu sam bio ovo kratko vreme u želji da pomognem ljudima, a ne da na ovakav način obavljam prepisku sa nekim ko bi mi bio prvi saradnik na poslu. Ali šta da se radi, i to je život. Ovo je moje zadnje javljanje uopšte na forumu.
Želim Vam dobro zdravlje i uspeh u radu!
P.S. Juče nisam radio, pitao sam da odsustvujem s posla, 17.april je svetski dan hemofilije, a obzirom da sam hemofiličar, eto..državna firma, pa dozvolili....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Sub Apr 26, 2014 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:44 pm
Postovi: 4
Vidim da se ovdje obavila velika rasprava , meni je žao ako sam svojim postom izazvao svađu.

U međuvremenu ja sam išao ljekaru ali su me " izvozali momački ".
Da ne pricam u detalje gdje su me sve slali ,vec 2 sedmice neka naručivanja tamo vamo. Naruči se za potpis pa za pregled , pa dodjes tu on te samo pošalje dalje , odeš dalje oni te opet naruče, niko se od njih ne pita kako ja hodam dali me boli itd.

Da skratim priču , da moja noga nebi došla u jos gore stanje dok ja čekam da me i naruče za terapije , dali ja mogu kod kuće obaviti nesto? , čitao sam dosta o tome ali ovdje je najbolje mjesto da pitam , preporučite mi neku kremu, koliko pomazu toplo hladne obloge? dali mogu neke vjezbe raditi? itd.

Znam da će te mi preporučiti da idem privatno na terapije ali trenutno nisam u financiskoj mogućnosti za to.

Svaka pomoć je dobro došla .
Još jednom unaprijed hvala!!.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:44 pm
Postovi: 4
Molim vas ako neko ima prijedlog neka pomogne stvarno je hitno :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Maj 09, 2014 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2014 10:08 pm
Postovi: 1
Imao sam povredu unutraasnjihh ligamenata zgloba prije 20 dana. Prvih 3,4,5 dana sam stavljao led jer sam imao otok i modar je zglob bio . Zglob sada nije modar ali jos malo je ligament otecen ali nije onako kako je bilo .Fudbaler sam i mogu da trcim ali ne mogu bas punim sprintom.Doktor je rekao samo da mazem fastum gelom . Na samo jedan pokret me boli. Zelim dobro da se oporavim pa sta da radim .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda ligamenata skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2012 2:04 am
Postovi: 6
Nema nikog da odgovori ccc... Momci kako su vam zglobovi?
Evo ja vec pri kraju treceg meseca od pocetka povrede imam problem sa nekim ligamentom sa unutrasnje strane stopala... i nikako da prodje, normalno setam, osetim mali bol ali na trcanje jos ne mogu. Ima li neko neki predlog?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: