Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Тумачење полних хормона
PostPoslato: Čet Apr 10, 2014 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:30 am
Postovi: 17
Lokacija: Tamo gde ljubav stanjuje
Поздрав!

хтела бих да замолим неког ако би могао да ми протумачи однос полних хормона и шта би они могли да значе.

Наиме, отишавши у КЦС ендокринолог ми је рекла да дођем 2.дан циклуса ма какво било да је крварење. Ја сам се пожалила да мени пре правог циклуса се појави као неко браонкасто недовољно крварење од пар тачкица и да то траје до циклуса, питала сам је да ли треба и то да рачунам као циклус па да дођем тај 2.дан а не кад крене нормално, она је рекла да тад дођем (кад год кренуо циклус, па 2.дан). по њима је то 2.дц, по мени је то 2.дан предменструалног крварења. Крварење је кренуло 3.04, крв сам вадила 4.4, а нормална менстр. је кренула 6.04.

елем, ево резултата

tsh-2,8
ft4 14,5 (11,5-22,7) pmol/L
ft3 5,70 (2,76-6,45) pmol/L

fsh 3.3 (lut.faza 1,2-9,0) IU/L
lh 5,4 (lut faza 0.1-14.7) IU/L
progesteron 2.56 (lut.faza 0.95-21) ng/mL

prolaktin 432 (lut faza 104-848) mIU/L
estradiol 62 (lur faza 27-246) pg/mL

testosteron 0.3 (ovulacija) 0.0-2.8 nmol/L


ако би неко могао да ми растумачи, била бих захвална! Иначе, дуго имам неку перзистирајућу цисту на десном јајнику и већ сам имала једну мисид "трудноћу".. треба да идемо у саветовалиште против стерилитета и са супруговим резултатима је све ок..

_________________
Pazi sta zelis, moze ti se ostvariti.
Pazi sta zelis, mozes zazaliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Тумачење полних хормона
PostPoslato: Pet Apr 11, 2014 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Sto se tice samih polnih hormona nisam neki strucnjak, meni se ne cini nista posebno kriticno, mozda je progesteron i estradiol nesto nizak, al opet to je koliko se secam trebalo raditi posebno od LH/FSH, tj na 21 dan, al dobro oni iz centra za sterilitet ce znati bolje od mene.

Prolaktin takodje ne izgleda lose, medjutim bilo bi bolje da je malo nizi- a to opet delimicno zavisi od TSH, tj da je TSH nizi verovatno bi i prolaktin.

Sto se tice same stitne zlezde, cini se da je blago usporen rad, tj izgleda kao da se radi o vrlo blagoj hipertireozi, tj lekovi definitivno nisu potrebni- ali bi trebalo proveriti antitela ili mozda neki drugi uzrok pa onda razresiti moguc uzrok problema.


Sve u svemu, meni se ne cini nista strasno u ovom momentu, sve je u nekim granicama normale,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Тумачење полних хормона
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:30 am
Postovi: 17
Lokacija: Tamo gde ljubav stanjuje
хвала пуно.. ја планирам да радим и прогестерон у 21.дц тако да имам бар ту чисту ситуацију..

ендокринолог из саветовалишта ће ме вероватно саветовати да опет вадим крв (мада ћу и ја инсиситрати на томе јер су ми вадили у предменструалном крварењу, а не у менструалном, па верујем да су зато неке вредности нису валидне), јер колико видим и колико сам базала нетом, не треба да се гледа лутеарна фаза, него фоликуларна.. и колико сам нешто ископала, мени би вероватно био PCOS дијагноза, али "проблем" је што ја немам проблем са кашњењем циклуса, ни повећаном длакавошћу (шта више, почела сам да "ћелавим" по целом телу), нити сам икада раније имала проблема са цистама.. на жалост, тренутно имам ту 1 цисту која је ту већ годину дана (ја мислим да је од стреса и од тих хормона -прогестерона ту) јер претходним УЗ прегледом она није била ту, али никада нисам ишла у циклусу да видим да ли пуца или не.. али видећемо шта ће др да каже..


по фоликуларној фази овако би ми били резултати:

tsh-2,8
ft4 14,5 (11,5-22,7) pmol/L
ft3 5,70 (2,76-6,45) pmol/L
аnti-Тg 0,76 (0-4,11) iU/L
anti-ТPO <0.50 (0-5.61) iU/L

fsh 3.3 (3,0-14,4) IU/L
lh 5,4 (1.1-11.6) IU/L
progesteron 2.56 (0,0-1,13) ng/mL

prolaktin 432 (lut faza 95-700) mIU/L
estradiol 62 (0-84) pg/mL

testosteron 0.3 (ovulacija) 0.0-2.8 nmol/L



ваљда ће на крају бити све ок и да ћу нормално моћи да остварим и изнесем трудноћу.. :oops:

_________________
Pazi sta zelis, moze ti se ostvariti.
Pazi sta zelis, mozes zazaliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Тумачење полних хормона
PostPoslato: Čet Avg 25, 2016 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Uz dužno poštovanje i sa željom da postanete majka u što skorije vreme,da da Bog,meni su neke stvari privukle pažnju a na prvi pogled izgledaju beznačajno.
Iz vašeg posta mi je nejasno da li ste već osim te jedne trudnoće koja je završila neuspehom imali još koji pokušaj,koliko vaš trud oko trudnoće traje i otkuda odluka za odlazak u savetovalište?No to možda i nije bitno toliko koliko ovo drugo a to je da vi kao osoba treba da znate samo ono što lekar poželi i smatra da treba da znate,pogotovo kada se radi o pokušavanju začeća gde je psiha kod žene čest i vrlo ozbiljan argumenat u celoj priči.Ne dopada mi se to što pokušavate snagom svog razuma da budete lekar nad lekarima i veći papa od samog pape pa dadoste sebi pravo eto tek iz pročitanog na netu da zahtevate ovakve ili onakve analize.To je bespotrebno i štetno u celoj priči.Kako sam proveo i provodim evo već preko 15 godina uz sestrinstvo jednog manastira,mnogo puta sam video parove kojima su potpisali da ne mogu imati dece a dobili su ih sasvim prirodno.Na vašem mestu bi potražio nekog dobrog duhovnika pri manastirima i tu potražio pomoć.Osim toga,vaš potpis jako puno govori o vama.Apostol je u poslanici napisao:Sve mi je dozvoljeno ali mi nije sve na korist! Nije napisao-pazi!...pa u drugom redu ponovo pazi!
morate shvatiti da reči imaju svoje energetsko dejstvo i pogrešna reč pogrešno deluje na ceo psihički i duševni sklop,još ako je prihvatite kao neko pravilo....to nije dobro!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: